Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eltűnik egy idő után a macskas...

Eltűnik egy idő után a macskaszőr?

Figyelt kérdés

Ezidáig csak felületesen összeporszívóztam 2-3 naponta, de így is elég sok a macskaszőr a lakásban, nem látszik, viszont mist új melóhelyem van, ahol kaptam munkaruhát, hazajöttem, leültem az ágyra és tiszta macskaszőr lett. Na ez kiverte nálam a biztosítékot és arra gondoltam, komolyabban ráállok a dologra. Érdekelne, ha napi szinten kifésülném a macskákból a levedlett szőrt illetve tartanám ezt a 2-3 naponta való porszívózást, akkor el lehet érni azt, hogy szép lassan "kitisztul" a lakás?


Vagy aki macskát tart hogyan tartja szőrmentesen a lakást?


Ruháimból sem nagyon tudom kiszedni, se a henger nem vált be, se egy speckó erre való eszköz (valami mágikus szösztelenítő), valamennyit leszednek, de a nagyrésze simán ottmarad a ruhán. Az eddig legjobban bevált dolog nálam a forgóhengeres fej a porszívón, de most minden nap összerakni meg zajongani vele, dőleg reggelente..


Bármilyen tanácsot meghallgatok ezzel kapcsolatban!


2021. máj. 6. 16:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahol szőrös állat van, ott sajnos szőr is van. Nekem bevált a henger a ruháimra.

Az nem opció hogy a munkahelyeden tartod a munkaruhád, és ott öltözöl át reggelente?

2021. máj. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Nem is értem hogy feltételezed azt, hogy ha van macskád, akkor el fog tűnni a szőre egy idő után? :D

Persze, ha nincs macska, akkor egy idő után a maradék szőr is eltűnik vele együtt. De úgy, hogy van utánpótlás mindig, úgy lehetetlen :)

Ez most olyan, mintha egy kólaraktárba folyamatosan érkezik a kóla-utánpótlás. Hiába iszod meg a raktárban lévő 122 liter kólát egy hét alatt, ha jövő héten reggel érkezik másik 150 liter.

2021. máj. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Minél kevesebb textília felület legyen. Pl. parketta, kirázható rongyszőnyeg, bőr ülőgarnitúra.
2021. máj. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A lakás akkor fog kitisztulni, ha már nem lakik ott a cica.

Addig meg nem kell a munkaruhában leülni azokra a bútorokra, amiket a macska is használ. Ennyi.

Szöszleszedő hengerből is van amúgy egy csomó féle, tapasztalataim szerint az Ikeás, Dm-es, Mülleres a legjobb.

2021. máj. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a tippeket a hengerekre!
2021. máj. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen :) Kb. minden kapható márkát kipróbáltam már a két cicám mellett, de igazán csak ezek váltak be.
2021. máj. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Most rendeltem a neten, mert elegem lett attól, hogy nem bírom leszedni pl. az ülőpárnáról. Nem tudom jó lesz-e csak random választottam egyet. De a fent említetteket is megnézem. Egy úgy sem lesz elég gondolom.
2021. máj. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hármasával vegyed, fogyóeszköz :) Üdv, egy macskás
2021. máj. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Zooplus-os henger vált be, igaz, több fajtával nem is kísérleteztem, mert az első amit rendeltem, siker lett :)
2021. máj. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jó persze tudom, hogy sosem fog teljesen eltűnni, de legalább, hogy le tudjak ülni anélkül, hogy bundát növesztenék! :D Megnézem az ajánlott hengereket! Egyébként van aki használ morzsaporszívót? Az esetleg működhet? Egyáltalán létezik cserélhető fejes? Arra ráraknám a forgókeféset, mert az tök hatásos! :D
2021. máj. 6. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!