Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eltűnik egy idő után a macskas...

Eltűnik egy idő után a macskaszőr?

Figyelt kérdés

Ezidáig csak felületesen összeporszívóztam 2-3 naponta, de így is elég sok a macskaszőr a lakásban, nem látszik, viszont mist új melóhelyem van, ahol kaptam munkaruhát, hazajöttem, leültem az ágyra és tiszta macskaszőr lett. Na ez kiverte nálam a biztosítékot és arra gondoltam, komolyabban ráállok a dologra. Érdekelne, ha napi szinten kifésülném a macskákból a levedlett szőrt illetve tartanám ezt a 2-3 naponta való porszívózást, akkor el lehet érni azt, hogy szép lassan "kitisztul" a lakás?


Vagy aki macskát tart hogyan tartja szőrmentesen a lakást?


Ruháimból sem nagyon tudom kiszedni, se a henger nem vált be, se egy speckó erre való eszköz (valami mágikus szösztelenítő), valamennyit leszednek, de a nagyrésze simán ottmarad a ruhán. Az eddig legjobban bevált dolog nálam a forgóhengeres fej a porszívón, de most minden nap összerakni meg zajongani vele, dőleg reggelente..


Bármilyen tanácsot meghallgatok ezzel kapcsolatban!


2021. máj. 6. 16:34
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Jah #1, elvileg kapok majd öltözőszekrényt, csak még nem rég indult a gyár és nincs kialakítva öltöző :D
2021. máj. 6. 17:28
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 2 macskánk van és 1 kutyánk, igaz a szobába nem mehetnek be, de a konyha, előszoba, nappali, fürdő az övék.

A nappaliban textil kanapé, fotel van + szőnyeg.

Ezeket naponta porszívózom, parkettát felseprem, felmosom mindenhol.

Asztal, pultok letörlése.

+ macskák, kutya napi furminátorozása.

És persze szöszleszedő henger használata.

Így is van szőr, viszont elég elhanyagolható mennyiség.

2021. máj. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
A DM-es henger jó, én nem csak a ruhán és takarón használom, hanem a macskán is :D Még élvezni is szokta a kis lüke. Vicces, ahogy tapadnak rá a szőrszálak a macskáról. A hengerfejet 1x kell megvenni, az utántöltőből tényleg vegyél sokat, mert gyorsan fogy.
2021. máj. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Furminátort úgy tudom, nem szabad minden nap hasznalni.

En a szárítógépre szavazok, szerintem ruhából, lakástextilekből más nem szedi ki a szőrt rendesen.

Gardróbszobánk van. Ha hazaérek, első dolgom átöltözni itthoni ruhába, így az utcai/munkás nem lesz bundás. Azt itthoni ruhákról meg majd leszedi a szárítógép mosás után. Szöszhengert a vendégeknek adom, gyorssegélyként.

7 macska van és így tavasszal brutál mennyiségű a szőr. Szárítógép nélkül én nem bírnám ki.

Textil huzata van a kanapénak, többnyire le van terítve, a huzatot szoktam mosni, szárítógépezni. Nagy felületű szőnyeg nincs.

2021. máj. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!