Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen hatással van a napfény...

Milyen hatással van a napfény hiánya háziállatokra/emberekre?

Figyelt kérdés

Itthon úgy alakítottam mindent, hogy ne legyen beszűrődő napfény egyáltalán. Ha becsukom az ajtót, onnantól kezdve olyan mintha éjszaka lenne, óra nélkül nem is tudnám milyen napszak van éppen.

Én alapvetően is napsütéses kék ég helyett a borús esős időt, nappal helyett az éjszakát szeretem, napfelkelte helyett a napnyugtát, nekem az éjszaka az a csend és a nyugalom, kocsikázni vagy kirándulni is kb csak akkor megyek ki.


Napfényt persze így is kapok bőven hiszen eljárok dolgozni, vásárolni. Ellenben van itthon egy macska ami viszont így szinte egyáltalán nem kap napfényt és mivel az órát nem ismeri..


Tehát lehet e káros hatása a D vitamin hiányon túl a háziállatra vagy feltételesen akár rám nézve(21/F), hogy nem tudja éppen milyen napszak van illetve hogy napfényt csak nagyon ritkán vagy egyáltalán nem kap?



2021. máj. 8. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Egy ablakot hagyj neki azért még ha te ennyire elszigeteled magad is. A macska imád a nyitott ablakban a napsütésben lustálkodni. Egyébként az ember is depressziós lesz ha nem látja a napfényt még ha te úgy gondolod hogy a sötétséget is szereted jobban. A szervezetednek szüksége van rá. Nem hiába a növények se élnek napfény nélkül
2021. máj. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként már nem azért de ha nem látsz bent mert olyan sötét van hogy takarítasz? Retekben élsz? Vagy jobb a villanyt felkapcsolni mint a természetes fény? Legalább addig hagyd a napfényt meg a macskádnak amíg nem vagy otthon. Csóró macska
2021. máj. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Károsan hat nemcsak a macskádra de egy idő után rád is. Szemproblémát fog okozni.


A macskának se fizikálisan se mentálisan nem tesz jót. Ha benti macska akkor d3- vitamin one.


Legyél jó gazdi és hagyd hogy a macskád fényhez jusson és neked sem fog ártani.

2021. máj. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Lehet kis félreértésbe keveredtünk, nem öreg macskás nőről meg igénytelen depis emósról van szó vagy lecsúszott alkoholistáról aki a retekben él. Tisztaság és rend van pont amiatt mert egyrészt mivel nem süt be a nap a sötétben vagy a képernyő fényénél nem látható se a por se az állat hullajtott szőre. Így extrán van takarítva itthon, engem már az is zavar ha a monitor tetején leül a por.


Egyszerűen csak természetemből adódóan vagy akármi miatt jobban szeretem a sötétet. Éjjel a Pilisben tücsökciripelés mellett kocsikázni a Sztradóvai kanyargós útján vagy Visegrádnál a Duna mentén amikor üresek az utak, nincs kint senki, csend is nyugalom van. Én ezt teremtettem meg itthon is.


Nekem a nappali fény egyet jelent a nyüsgéssel, a rohanással, a rengeteg emberrel, autóval, zajjal. Ennyi az egész.


Nem a társadalomtól elzárkozótt sötétben lapuló depresszíós pszichopata vagyok. Éppen ezért is tisztában vagyok azzal, hogy napfény hiánya ártalmas lehet nem csak szomatikusan hanem mentálisan is még ha én így is érzem jól magam.

Ezért kérdezem itt, hogy mennyire káros a napfény teljes mellőzése?

Mert amiket én találtam neten böngészve az alapján azt mondom semmi bajom nem lesz se nekem se a cicának. A nukleáris telet is túlélik vidáman mind az állatok mind az emberek, a növényeknek elengedhetetlen csak a napfény.

2021. máj. 8. 15:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg dolgozol, addig hagyd napfürdőzni a cicát, akkor nem lesz gond, ha sötétben van, amikor otthon vagy.
2021. máj. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

"Tisztaság és rend van pont amiatt mert egyrészt mivel nem süt be a nap a sötétben vagy a képernyő fényénél nem látható se a por se az állat hullajtott szőre"


Attól, hogy nem latod még ugyanúgy száll a por.


Nem tesz jót se neked se a macskának.

Legalább addig húzd fel a redőnyt míg nem vagy otthon. Illetve szellőztetés is kell.

2021. máj. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A tobozmirigynek olvass utána.

Az a képlet pont erre van kitalálva, és nagyon-nagyon megtudja zavarni az egész szervezet működését, ha nincs meg az éjjel-nappal váltakozása (fényviszonyokat illetően) és nem tud beállni a cirkadián ritmus.

Állatvédelmi törvényben is elő van írva (igaz haszonállatra, hiszen társállatot senki sem tartana csupa fényben vagy csupa sötétségben), hogy az állatoknak biztosítani kell az éj/nappal ritmikus változását, ha mással nem, akkor mesterséges megvilágítással.


Fizess villanyszámlát, amíg nem vagy otthon és világíts a macskára, vagy arra az időre húzd el a függönyöket, mert így nem csak olcsóbb lesz számodra, de a macskák kifejezetten IMÁDNAK napfürdőzni.

2021. máj. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Huhh, ez erdekes nagyon kerdezo.

En 2 alberletben laktam, ahol szinte semmi feny nem volt, mar delelott 10kor lampat kellett kapcsolnom. Borzaszto volt, szinte depresszios voltam, ezert is koltoztem el, amikor vegre talaltam jobbat.

Oke, hogy neked nem kell feny, de ameddig nem vagy otthon, nyugodtan elhuzhatnad a fuggonyt/ redonyt.

2021. máj. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!