Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Élhet egy cica egy 16m²-es...

Élhet egy cica egy 16m²-es szobában, ha mindennap egy órát pórázzal sétáltatva van és mindennap egy órát aktívan játszunk és társa is van?

Figyelt kérdés

Két cicám van, de az egyik nagyon rossz és nem hallgat semmire, folyton felmászik a ruhaszárítóra, tépi a függönyt, vinyákol, kaparja a bútort, rágja a növényeket stb. Akárhogyan neveltük nem hallgat semmire, amint nem figyelünk rá egy percre, már kezdi megint. A másik cicát le tudtuk nevelni ezekről. Anyukám azt mondta, mostantól nem jöhet ki az én szobámból, ha nem tetszik, keressek neki új gazdát. Először rosszul tűrte, de vettem neki hámot meg pórázt és egyből nagyon bejött neki a sétáltatás, azóta jól elvan az egy szobában. Szerintetek ez így hosszú távon is megoldható, vagy keresnem kéne új gazdát? A társa éjjel mindig bent van, meg nappal is sokszor.

Sokat játszanak, a másik nehezen tűri az egyedüllétet, nem tudom mi volna vele, ha el kéne vinni a társát.


2021. máj. 14. 06:32
1 2
 1/11 anonim válasza:
65%

És az étele és az alom is a Te szobádban van?

Nem túl egészséges, nyilván nem ez az ideális környezet egy macskának. A cicák szeretnek felfedezni, futkorászni, búvóhelyet keresni...stb. Ezt egy óra séta nem valószínű, hogy lefedi.

De értem, hogy próbálod kihozni a helyzetből a legtöbbet. Esetleg legyen több a séta és legyenek olyan játékai, amivel le tudja kötni magát. Vagy próbálod megnevelni továbbra is, olvass utána milyen praktikák vannak erre.

Hozzáteszem egy macska befogadása felelősség, értem, hogy tönkretesz dolgokat, de Anyukád döntése nem annyira szimpatikus.

2021. máj. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Mondjuk a másikat megkéne nevelni
2021. máj. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

Mozgás hiánya van, azért csinálta!


Képzeld el, hogy te eltervezed, hogy felfedező kutató akarsz lenni, erre jön valaki és egy 16nm-es szobába kényszerít napi egy óra sétával valamennyire kompenzálsz, de akkor is marad egy belső fusztráció mert a lételemed a felfedezés, mozgás, kutató munka. Nem rossz a macskád csak nem értitek.


Érted a példát?


Lekorlátozható egy szobára, de a macskád unott lesz, több területet szeretne felfedezni, ergo nemcsak egy szobát, hanem több helyet, területet és szobát, mert gyakran szomszédolni is szoktak, cimbiznek is.


Volt ilyen dok film, kaptak egy nyakörvbe rejtett kamerát, és az egyik macska a szomszéd macska kajáját ette, a szomszéd macska meg annak a macskának a kajáját. A gazdik nem is tudták, jót nevettek a rejtett kamera felvételein.


Statisztikailag behatárolták mekkora területet képes egyszerre bejárni, és kezelni a különböző helyzeteket pl. másik macskával való találkozás, és nagyon jól meg voltak egymás mellett is. Volt hogy két macska barát együtt járta be a területet egymást segítve.

2021. máj. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Hát látom, hogy a legjobb szándék van benned, de ez így katasztrófa. Borítékolható, hogy mentális betegek lesznek a macskák pár héten belül. Az, hogy néha sétálni viszed őket, semmit sem ér, mert a macskák nem így működnek.


Alapból nekik kell egy hatalmas territórium, amit ők birtokolnak és szabadon mozognak benne.


Szerintem ajándékozd el őket.

2021. máj. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát igazából a lakás nem érdekli, de ha kiviszem egy órára, kint izgis, aztán bejövünk egyből eldobja magát hanyatt, kicsit megmosdik, eszik, aztán megy aludni estig. Este játszok vele tollpálcikával, madzaggal, azután szintén eldobja magát, amikor elfárad aztán ugyanúgy vacsi, mosdik és megy aludni reggelig. De amikor nem viszem ki, akkor itt bent éli ki a frusztrációját, amiért nem mehet ki a szabadba, olyankor tesz tönkre mindent. Szóval szerintem nem is a nevelés a baja, mert a másiknak elég a lakás, ő sokat futkosik bent, de nem vágyik kifelé.
2021. máj. 14. 10:35
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
3-as vagyok! Írtam, hogy mozgás hiány, bár leértékelték a válaszom, de attól még a tényen nem fog változtatni, hogy a macskád frusztrált, mert nem fedezheti fel a világot,nincs egy saját nagy teritoriuma, csak egyetlen egy szobába van kényszerítve, és ezt a frusztrációt úgy vezeti le amiket leírtál. Kaparófája van? És igen már most unott, ahogy írtad, stéa után csak a kaja, víz, aztán fekvés szundi, egy kis játék, fekvés szundi.
2021. máj. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
* saját nagy territoriuma
2021. máj. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
*séta
2021. máj. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Mennyi idős macskák? Ivartalanítva vannak már? Melyik macska milyen, de egyik se marad olyan, mintha a sátán macskája lenne egy bizonyos kor után. Addig meg ki kell bekkelni. Nekem is lakásban vannak a macskáim, semmi gond nincs velük, de azért egy szoba nem ideális. Viszont, sokkal kisebb helyen is élnek macskák sokáig, akiknek pl. gazdát keresnek és csak úgy sikerül őket elhelyezni. Ha rendesen törődve van velük, nem lesznek mentális beteg szerencsétlenek. A hülyeséget meg kinövik, mondom. Majd anyukád is meglátja.
2021. máj. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

Az a baj, hogy ha jól értelmezem, eddig kijárós cica volt. Ha egész eddigi életében a lakásban élt volna, akkor talán, amennyiben van sok játéka, bútora ÉS legalább napi 1-2 órát foglalkozol vele (bár akkor sem tartom jónak az ilyen kicsi területet és az sem egészséges, hogy az alom non-stop ott van a szobádban, kis légtérben). De így...Rengeteg korábban kijárós macska soha nem képes megszokni a benti életet, pláne ilyen pici helyen. És nyávog, kapar, futkos, felmászik mindenhova, kezelhetetlen. Egyszerűen túl sok az energiája.

Szerintem még adhatsz néhány hetet ennek a dolognak, hátha. De sajnos szerintem jó esély van rá, hogy rombolni kezd a szobádban.

2021. máj. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!