Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy sziámi macskának meddig...

Egy sziámi macskának meddig tart a vemhessége és hogyan tudok neki segíteni hogyha szülni fog?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves sziámi cicám és most szerettünk volna neki kiscicákat . Ma van a 61. napja a vemhességében. Azt olvastam hogy a macskáknál átlagosan az 58.és 67. napban szülnek . Ez átlagosan a sziámi macskáknál hogy van? Tudok neki segíteni majd valahogy? Milyen jelei lesznek annak hogyha már itt az idő? Jelenleg már nem igazán ugrál , fekszik állandóan kedvetlen és kevesebbet is eszik mint szokott.

Lehet hülyeség ez a kérdés bocsi előre is ha igen ,de eléggé tapasztalatlan vagyok ebben a témában.



2021. máj. 15. 15:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

Először is: nem szaporítunk (ha nem tudod h ezekre a kérdésekre mi a válasz valószínűleg(biztosan) szaporítasz.)

Másodszor: ha baj van az állatorvos tud segíteni, ha nincs akkor lerendezi egy maga a macska

Harmadszor: Mit kezdesz majd a cicákkal? (Április elseje óta csak úgy lehet állatot eladni ha van felír számos...)

2021. máj. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
2021. máj. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%

"(Április elseje óta csak úgy lehet állatot eladni ha van felír számos...)"

Kereskedőnek, tenyésztőnek, stb. Magán embernek nem kell FELIR.

2021. máj. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

[link]

Nébih(akikhez be kell jelenteni) oldala

Természetes személyeknek üzlet nélkül is kell ha kereskednek vele. Szapik visszaszorítása miatt van aki eddig nem jelentettek be semmit

2021. máj. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Törzskönyvezett az én cicám is és a kandúr cica is , gyönyörű macskák és a legfontosabb hogy egészségesek.

Nem vagyok tenyésztő de szaporító sem!

Aggódni pedig nem kell , lesz gazdájuk is , nem ebből akarok meg gazdagodni , ingyen fogom oda adni barátaimnak , család tagjaimnak a lényeg hogy olyan helyre ahol vigyáznak rá!

Miért kell rögtön támadni? Először van sziámi macskám és arra lettem volna kiváncsi hogy egy ilyen fajta hogyan viselkedik ellés előtt.

Ja és egyszeri alkalom utánna ivartalanítani fogjuk.

Szóval nyugi , világbéke meg ilyenek , ne legyünk bunkók másikkal rögtön. :)

2021. máj. 15. 16:47
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem szűreted a keresztezni kívánt állataidat (így rejtve maradnak egyed örökletes betegségek) akkor de szaporító vagy. Igen tényleg az a lényeg hogy egészségesek legyenek, ezért kell az ilyen dolgokra figyelni, hozzáértőkre bízni a feladatot. Nem bunkó akartam lenni, de sokan nincsenek tisztában az ilyen dolgokkal (jó esetben) vagy ha még is nem érdekli őket (rossz esetben). Örülök hogy nem a megélhetésednek szánod, valószínűleg jót is akarsz a cicádnak (gondolom anyai örömökben akarod részesíteni, jót tesz neki a szülés stb.) de a valóság az hogy ez mind bikakaki, városi legenda (jobb lett volna neki ha az elején ivartalanítatod, nem szül)
2021. máj. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Általában a 63. Napon ellenek meg
2021. máj. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Mindkét cica nagyon jó tenyésztőktől való. Nincsenek rejtett még ki nem alakúlt betegségei. Természetesen lecsekkoltuk előtte ha lett volna ilyen probléma nyilván nem vágunk bele. Próbálunk felelő cica tartók lenni. És igen szerettem volna ha ivartalanítás előtt egyszeri alkalomból lennének kis cicái. Lehet igazad van , de megtörtént , lehet hibáztam. De hidd el én csak egy kis porszem vagyok a többi felelőtlen gazdi és szaporító melett. Köszi a válaszod!
2021. máj. 15. 17:23
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Tudom hogy ami megtörtént megtörtént. De ha valaki más ide téved és elolvassa amit írtam mielőtt megtörténne lehet nem vág bele. (Mindketten porszemek vagyunk tudom, de hátha más nem esik ebbe a hibába)
2021. máj. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
49%

Márpedig szaporító vagy ha nem bejegyzett tenyésztőként, 0 tudással szaporítod a macskádat. Gondolom milyen jó "tenyésztőtől" szedted össze a tiéidet, ha csak úgy engedik, hogy mindenféle tudás és hivatalos intézkedések nélkül szaporíts.

Remélem a macskádnak nem lesz semmi baja.. Ivartalanítsd szerencsétlent.

2021. máj. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!