Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet abból bajunk, ha ivartal...

Lehet abból bajunk, ha ivartalaníttatjuk a szomszéd egyik kandúr macskáját?

Figyelt kérdés

Náluk a macska az csak egy macska, tömegtermék. Ha eltűnik majd lesz másik.

Van egy kandúrja, akivel eléggé összehaverkodtunk, gyakran vannálunk, csak az a baj, hogy mindent lespriccel és hiába mosom le, az ablakaink már ragadnak a pisitől és az egész terasz is, meg a kinti gyerekjátékok stb. Ez így tarthatatlan. A szomszéd szerint felesleges az ivartalanítás, ő nem fog macskára ennyi pénzt kidobni. Felajánlottuk, hogy mi kifizetjük, de azt mondta, ha ennyi felesleges pénzünk van adjuk neki, ő tud ennél jobb helyet is neki.

Ilyen esetben nagy baj lenne, ha ivartalaníttatnánk a cicát?


2021. máj. 17. 18:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
63%

Menj át, mondd meg neki, hogy szimpi a macska, szívesen "átveszitek" tőle, ő neki már nem kell etetnie.

Egyezzetek meg, hogy kié a macska.


Utána lehet vinni műteni.


Akármennyire is megértem az álláspontodat, a macska - még - nem a tiéd, más tulajdona.

2021. máj. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
63%

Nem az ő macskája, csak nála él.

Innentől azt csinálsz amit akarsz egy kóbor állattal.

2021. máj. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
2%
Csapasd le a dokival a fülvégét is, aztán majd szidhatja a állatvédőket, nem téged :)
2021. máj. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
78%
Észre se fogja venni. Most ivartalanítottam a kandúr macskánkat, még csak varratszedésre se kell vinni, mert nincs varrat. Varrat nélkül megoldották. Látszik picit, hogy sebes ott neki, de nem feltűnő. Jót teszel neki, mert mi már sajnos későn léptünk és leukózisos. A másik két cicánk, aki ivartalanítva van, ők nem kapták el ezt a nyavalyát, pedig egy tálból is ettek. Egyértelmű, hogy a párzással terjed a legjobban.
2021. máj. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
97%

A szomszédom macskája rendszeresen az én kertemben lévő kisházba szült. Évek óta. Én meg hordtam be a kiscicákat mint egy idióta és kerestem nekik gazdit. Kettőt meg is tartottam, mert rajtam maradtak.


Én megfogtam idén tavasszal és elvittem ivartalaníttatni. Leszartam, hogy mit szól, úgyis mondta, hogy napokra eltűnik aztán hazamegy, dehát macska, ez a normális...szóval a lábadozási időre bezártam a garázsba, aztán kiengedtem.


Nekem sem kötelességem eltűrni évente 2 alomnyi kiscicát a saját kertemben, ő szart rá, szóval ez van. Amilyen hülye, szerintem azóta sem jött rá.

2021. máj. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Az fog látszódni, hogy a lábán le fogják borotválni a szőrt a véna miatt. De semmi nincs, ha csak akkor engeded ki, kb. 3-4 hét múlva, amikor már az is kinőtt, szerinted teli fogja plakátolni a környéket a macska után?
2021. máj. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
84%

Kétlem hogy feltűnne neki ezen a ponton, a másik meg ha pampogna még őt szedhetnéd elő mert gazdaként az ő dolga a saját telkén belül tartani az állatot, arról nem is beszélve hogy mindent összepisil.

Max azt mondod te biztos nem de valami állatvédő szervezet a környéken kóbor macskákat ivartalanított biztos őt is elkapták.

Legyünk őszinték jogilag nem szabadna ezt tenni, nem a te macskád, ellenben folyton azt hallgatom hogy a szomszéd így mérgezte meg úgy ütötte agyon valaki macskáját és azzal se történik semmi, szóval....

2021. máj. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2021. jún. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

A macsek ivartalanítva lett és mivel a megfigyelés időtartama alatt a szomszéd macskáinak a száma megcsappant, nálunk is maradt. Nagy mázlink volt.

Valószínűleg valaki más is szólhatott neki a macskák miatt, ilyenkor szoktak hirtelen másik helyre kerülni, azaz eltűnni.

Azóta sem hiányolta a cicát.

2021. jún. 26. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!