Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a szomszéd...

Mit csináljak a szomszéd macskájával?

Figyelt kérdés
Azt terveztem, hogy csinálok egy kiskertet. Sikerült is, és ültettem bele két eper palántát. Még kezdő vagyok, a papám segített, hogy/mit kell vele csinálnom. Tegnap ültettem. Ma arra ébredtem, hogy az egyik szét van túrva, és a levele is leesett. Nagyon mérges lettem. Nem tudom ki túrhatta szét. Lehet hogy a kutyám. Ez a jobbik eset, mert max rászoktatom, hogy oda nem szabad bemennie. De lehet hogy a szomszédnak a macskája volt. A szomszédunk nagyon nem figyel oda először három macskát szoktatott oda aztán annak lettek gyerekei és most már nem tudom hány van. És eléggé igénytelenek. Férgesek stb. Sajnálom azokat a macskákat. És az egyik mindig át jár hozzánk. Egy fekete, férges meg minden baja van. Es átjár hozzánk, megeszi a kutyám ételét, stb. És a kutyám nem akadályozza meg. Lehet hogy az a macska túrta szét az epremet. Pedig annyit dolgoztam vele... mert elterveztem hogy egy szép kiskertem lesz, benne gyümölcsök és zöldségek... és most széttúrta. A papám azt mondta hogy a virágföldet szarvasmarha trágyával kell összekeverni és az eperpalántát úgy kell elültetni a földbe. És raktam rá ilyen vörös fenyő faforgácsot vagy micsodát, elvileg az ugye nedves, és nedvesíti a talajt. A papám ezekhez nagyon ért. Úgyhogy a macska vagy a kutyám a trágyát érezték meg szerintem. De hogyha most a trágyával kapcsolatban kitalálok valamit, pl.: hogy rakok rá még földet hogy ne érezze a macska stb. Akkor is átjár hozzánk, és ha sikerül az eprem, akkor meg fogja enni. Nem tudom mit csináljak azzal a macskával, nagyon idegesítő hogy átjár hozzánk, és a szomszéd nem is foglalkozik vele. És nem akarom bántani, mivel állat barát vagyok... ha tudtok segítteni, azt megköszönném.

2021. ápr. 11. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Győződj meg a tettesről, aztán beszélj a tulajdonossal. Ha a szomszédok állatai teszik, tedd átjárhatatlanná a lyukat, amin átbújik.
2021. ápr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De sajnos az egész keríttésünk lyukas,mármint úgy hogy ilyen rések vannak közötte amin szerintem átfér, meg rajta is át tudnak mászni. meg az egyik helyen egy tégla rész van, amit simán átugranak.
2021. ápr. 11. 11:27
 3/9 A kérdező kommentje:
Es köszönöm a választ
2021. ápr. 11. 11:27
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Az állatnak nem tudsz parancsolni sem Te sem a szomszéd. Ha hézagos a kerítés (ez általában a föld fölött van), akkor műanyaglapokat szúrj a földbe a kerítés mentén. Ha nem megoldható, akkor új kerítés kell.

A szomszéd aligha likvidálja a macskáit, hanem alighanem azt mondja, hogy ne hagyj kint állateledelt.

2021. ápr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamivel takard el a réseket a kerítésen a tégla résznél pedig magasítsd meg valahogyan ha nem tudod megcsinálni akkor vegyél új kerítést.
2021. ápr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

hiába a kerítés, a macskának az csak egy akadály amit le kell küzdenie. Territoriális állat, amit az övének tekint oda be fog menni.

Volt itt a gyakorin egy jó kis válasz.

Az ember ugyanezzel küdzött. Aztán vett egy élvefogó csapdát amivel megfgta a macskát és mielőtt kiengedte volna nyakonöntötte 2-3 vödör hideg vízzel. A macska néhány eset után rájött, hogy nem jó biznisz egész éjjel a csapdában várni az embert hogy aztán csúfondárosan vizesen mehessen haza. Elmaradozott. Próbáld ki, hátha működik

Ez elektromos riasztók nem érnek szinte semmit.

A macskajaj nevü növén sem ér semmit, nálam azt is kitúrta.

Még egy automata, mozgásérzőkelős locsolót tudok elképzelni.

A szomszéddal hiába beszélsz. A macska tartja az embert, az van amit ő akar. :D


Ha kicsi a kert akkor esetleg lehet ilyen kerítést csinálni:

https://www.youtube.com/watch?v=OYfpa1mV1pI

2021. ápr. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg citromos illatot kell odavarázsolni, azt nem szeretik a cicák.


Járat ellehetetlenítése.


Beszéd a gazdával. Ha a válasza "há' má' mos' haggyá' má' békébe" akkor utána jöhetnek a radikális eszközök. Jobb időben vízipisztoly. A macska nem megy olyan helyre ahol tudja, hogy rögtön kap egy kis vizet a fejére. Nem sokat és nem durván, a mienk teljesen jól tanítható egy kis vízzel. Elég pár csepp és olyan szépen kerüli a számra tiltott részeket, hogy szépen megáll a fürdőszoba ajtajában, de be semmi pénzért nem menne. Csak szépen néz.

2021. ápr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A macskákat vonzza a frissen ásott föld, mert ott szeretnek szarni, ahol el tudják kaparni. De nem értem, ha a kutyád is bejár a kertbe, akkor a macska hogy került oda?
2021. ápr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

"citromos illatot"

cirmos illatnak olvastam... :D

2021. ápr. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!