Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Falusi kóbor macskák mit esznek?

Falusi kóbor macskák mit esznek?

Figyelt kérdés

Elképzelhető, hogy rágcsálókból tartják fenn magukat?

Vagy végigjárják a környékbeli kutyás/macskás tálakat, és ami marad, azt eszik?

Egy ideje megszűntek nálam az egerek, patkányok, és látok rendszeresen egy elég dagadt csíkos macskát a kertben, még simogatni is hagyja magát, elkezdtem etetni.

De ha etetem, lehet, ellustul, nem fog egerészni?

Néha olyan ijedt ábrázattal ül a teraszon, itt aztán van kint mindenféle állat. Raktam ki neki kosarat, kibélelve.

Ismerve a helybéli patkány populációt nem lennék a helyében.


2021. máj. 18. 23:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Egereket, egyéb rágcsálókat, akár kissebb madarakat.
2021. máj. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ezt is-azt is, amit talál. Lehet, sőt, nagyjából biztos, hogy más is eteti, de így odaszoktathatod magadhoz, hogy nálad vadásszon Kedves, hogy tettél ki neki kosarat. Amúgy a vadászösztön miatt a macska csak szimplán önmaga szórakoztatása miatt is képes gyilkolni, nem feltétlen eszi meg az áldozatát.
2021. máj. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%

Amit levadászik.

Miért olyan hihetetlen? Ők állatok, ez a természetes.

2021. máj. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom ki, hogy van velük de nekem megszakad a szívem a kóbor macskák miatt.

Persze úgy a helyes, hogy a lehetőségeinkhez képest segítünk nekik. :)

2021. máj. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
29%

A macskáért ne sírj, az jól elvan visszavadulva is. Ausztráliában óriási probléma is van ebből, mert annyi visszavadult macska pusztítja az élővilágot, hogy nem győzik lövöldözni őket.


A macska ugyanis nem háziasított, csak ház körüli állat. Csak akkor szokik kézhez, ha kölyökkorától ember neveli. Ellentétben például a kutyával vagy a házikecskével. Amit az utcán látsz, az nem az édibédi cicamica, hanem egy meglehetősen veszélyes vadállat. Nem azért, mert rád támad, hanem mert elpusztít szinte mindent, ami mozog és kisebb nála (nemcsak az egereket, hanem pl. az énekesmadarakat is), az ürülékével mindent beszennyez (előszeretettel kaparja el a játszóterek homokozójában), és évente legyárt hat-nyolc másolatot magából, és a túlszaporodásának igazából csak a járműforgalom szab határt (mivel a legtöbb macska túl hülye ahhoz, hogy megvárja, míg az autók elmennek). A kóborként felnőtt macskából nagyon nehéz házimacskát csinálni. A legnagyobb segítség az, ha ivartalanítják, és visszaengedik vadulni. Persze ettől még nem lesz kevésbé kártékony, csak nem szaporodik.


(Figyelem! Aki erre a válaszra hatalmas levegőt vett, és vörös fejjel püfölni kezdte a billentyűket, hogy valami szerinte frappánsat mondjon a kutyákról, az menthetetlenül ostoba, és legyen szíves megölni magát.)

2021. máj. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Meglátásom szerint a macska az hasznos állat, rajtuk kívül még a róka az, ami írtja a rágcsálókat, meg a ragadozó madarak, na én őket személy szerint kitüntetném mindet.

Aki élt együtt patkánnyal, tudja miről beszélek. :(

Valamiért a kutyákkal nem foglalkoznak, amikor volt kutyám, nyugodtan jártak-keltek a patkányok.

2021. máj. 19. 04:12
 7/17 anonim ***** válasza:
54%
A rókát azért hasznosnak nevezni elég meredek. Tudják ezt a vidékiek is?
2021. máj. 19. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Olvasd el jobban a 6-os válaszomat. Bár "vidéki" vagyok, viszont nem tartok haszonállatokat. Úgyhogy mondhattam volna, hogy nekem hasznos a róka is.
2021. máj. 19. 05:00
 9/17 anonim ***** válasza:
45%
Tejet.
2021. máj. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy kóbor az a macska.
2021. máj. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!