Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol lehet leadni kóbor macskák...

Hol lehet leadni kóbor macskákat? Létezik még gyepmester, s ha igen hol található hivatalos lista ezekről?

Figyelt kérdés

Talán azt még meg tudnám oldani, hogy befogjam a kóbor macskákat. De hol lehet leadni?

Már annyiszor kerestem, de a környékünkön nem találtam semmi ilyet. A menhelyeknél meg azt olvasom, hogy nem fogadnak kóbor macskákat. Kb. 5-10 macska van jelenleg, akik rendszeresen felbukkannak. Tűrhetetlen.


Én azt megértem, hogy a menhelyek tele és nincs hivatalos szerv, aki kijön és begyűjti őket. De ha én a saját időmből/erőmből és pénzemből megoldom a befogást és szállítást, akkor hol lehet hivatalosan leadni????


Köszi a segítséget!



2021. máj. 19. 09:43
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
(Még annyit, hogy direkt csináltam ezeknek a dögöknek szaratóhelyet, puha homokkal, hogy inkább azt válasszák, ha már törvénytelen módon hozzánk járnak be. De eszük ágában sincs odaszarni, mindig a veteményest rongálják. )
2021. máj. 27. 09:35
 12/13 anonim ***** válasza:
52%

5-ös vagyok! Én nem sértegettelek, te miért teszed? Kérdeztem, milyen komoly a kár? És tőlem független tényként írtam, hogy a jól tartott macskák is szeretnek elmászkálni.


Peste és Buda hatalmas terület, nem csak Váci utca és hasonlók.

Peremkerületben élek, ami csak közigazgatásilag Budapest, valójában attól fizikailag és elkülönülő falusias városrész.

És igen, tologatom a fűnyírót. Meg azon bosszankodom, hogy a vakond végig túrta a kertet. Meg hogy a balkonládában lévő virágaim mind elfagytak. Meg hogy egy családi tragédia után vagyok, magam is beteg voltam, és megjelent a parlagfű. Most attól próbálok szabadulni stb.

Nem a témához tartozik.

De ha neked akkora gondot okoznak a macskák, hogy életük árán is szabadulni akarsz tőlük, akkor az a te felelős döntésed.

Én inkább azon gondolkodnék, hogyan lehetne távol tartani ezeket.

Itt van pár ötlet:

[link]

2021. máj. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Én megcsináltattam a saját kerítésem, a szomszédé elé meg villanypásztort raktam és megoldottam a problémát. Nekem ugyan van kutyám, de macskabarát, mert vannak benti macskáim, ezért fontos volt, hogy se madarat se macskát és semmilyen állatot ne bántson.


Nekem "csak" hátul van veteményesem, de elsimerem baromi bosszantó gazolás közben rámarkolni a macskaszarra, ahogy az is bosszantó, hogy tavaly nem egy paradicsomomat és paprikámat törték le, mert a veteményesben hemperegtek.


De számomra az is bosszantó, amikor a szomszéd ivaros kandúrja lepisálja a kerti bútoraimat vagy éppen a hintaágyam matracát. Plusz rendszeresen a madáretető körül legyeskedett és még egyszer a medencénkbe is beleesett. Szóval macskásként megértem, hogy bosszant (engem is krvára zavart), mivel a szomszéddal nem lehetett szót érteni, mert "hát a macskák ilyenek), ezért raktam villanypásztort oda, ahol át tudtak jönni.


Azóta nem jönnek át.

2021. máj. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!