Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért halt meg ilyen sok...

Miért halt meg ilyen sok kiscica? Ez normális?

Figyelt kérdés
Az 1 éves macskánk most szült 5 kiscicát. Az a baj hogy az 5 kiscicából már csak 2 maradt életben mivel 3 kiscica meghalt. Ez normális? Mi lehet az oka?

2021. máj. 20. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Lehet első szülés miatt, talán anya cica szerzett betegsége is okozhat ilyet amit a picik tovább örökölnek.(pl.felv.) ennél terhesség közben is lehet vetélés ha a cicák megszületnek nem lesznek hosszú életűek . Ez csak egy példa.

De még mindig a legfontosabb az ivartalanítás.

2021. máj. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Mert gondolom se oltasa, se allatorvos nem latta ezer eve.

Es a legfobb oka az, hogy felelotlen voltal es nem ivartalanitottal. :(

Egyebkent orvos nem jutott eszedbe? Ha valami fertozo betegseg volt az ok, akkor a maradek se eli tul.

2021. máj. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Első vagyok. Az ivartalanítás fontosságáról írok egy példát a családon belül. Nálunk a cicák mikor gyerek voltam is tipikus falu..szinten gondolkoztak...azaz nem ivartalanítottak , lesz majd másik elven működött...


Mióta elköltöztem két kiscicát haza hoztam magamhoz , mind a kettő ivartalan , Oltott és gyönyörű.


Viszont anya cica (az én cicáim anyja )otthon anyaeknal lefialt tavaly ősszel..össze szedte a macskaleukózist, amiről írtam előbb is. (Anya cica öreg, ezért nem lett megműtve , nem gondolták otthon hogy lesz még kiscica )


Négy kölyök lett. Egy elaludt három hónaposan ...egyik meg ket hónaposan új gazdinál az orvosi kezelés ellenére is.

A harmadik cica anyaeknal maradt ő bereagálta és öt napig hordtam a városba infúziózni , kezelesekre...(80.000ft ...)


És a negyedik cica amit hazahoztam..boldogan élt a két szép cicámmal , annyi volt hogy a szeme néha könnyezett de rendszeresen látta orvos ott maradt ivartalanítás közben 8 hónaposan a műtő asztalon.


Ezért fontos , hogy a beteg kiscicák ne szülessenek meg. :'(

Kicsit készen kusza amit írtam de remélem érthető miért ilyen fontos.

2021. máj. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Ivartalanitsd amint abbahagyta a szoptatást.

Addig is vidd orvoshoz a kis családot mert valami nem stimmel!

2021. máj. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Nem, nem normális, hogy gazdás macska fial.

Ivartalaníttatni kéne, akkor ne történne ilyen.

2021. máj. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem, nem normális, hogy hagyod fialni szerencsétlen állatot.
2021. máj. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!