Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden kiscica ilyen "rossz"? ...

Minden kiscica ilyen "rossz"? Mindent megrág, a kartondoboz szélét már befalta,nem tudom ez normális?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2 hete befogadtam egy kiscicát. Már 9 hetes. Első perctől nem volt félős,felfedezte a házat. Azonban bánatom hogy a simogatást nem szereti, ha megsimogatom már játszik is a kezemmel. Egész nap az alváson kívül csak játszana. De szó szerint más nem érdekli. Mindent elkezdett rágni, még az almot is eszi néha. A kartondobozt úgy szétrágja mint egy kutya. Plusz állandóan szaglászik mindent. Ha fekszem mellette akkor sem lehet simogatni, támad, enni kezdi a hajam a simi elől elszalad. Soha nem bántotta senki mégis az asztal alatt bújkál ha valaki elhalad a szobában, reggel is csak bújkál amikor keresem. Más kiscica is ilyen? Kezdem feladni hogy nem viselkedik macskaként. Mindene megvan, sokat játszok vele de napi 2-3óránál többet nem tudok de úgylátom ez is kevés. Néha rájön az ötperc és össze vissza rohangál mint az őrült.

2020. jún. 24. 15:59
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
A miénk is falja a kartondobozt ezerrel :D
2020. jún. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a mi macskánk volt kölyök, ő is rágott mindent, sőt, harapott minket is (játékból, nem haragból!) Majd kinövi )jó esetben) :D
2020. jún. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A törvény 8 hetet ír elő, de inkább 12 hét a legjobb az elválasztást illetően. Azért is fontos, hogy az anyával és a tesókkal maradjon, mert így tanulja meg, hogy mit szabad és mit nem, mennyire szabad karmolni, harapni. Ezért is játszik rögtön a kezeddel, mert még igényelné a tesóit, szocializálódást. Majd lenyugszik, kölyök, teljesen rendben van, ha hiperaktívan viselkedik.
2020. jún. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan úgy viselkedik, mint egy macska. Most így a gépem előtt ülve eszembe jutott, hogy az enyém, amikor kicsi volt megette az egeret (na jó, csak a zsinórját), minden kábelt el kellett tüntetni, olvasgatott rendszeresen, igaz, hogy csak a könyv sarkát, akár a könyvespolcot is lepakolja azóta is, már rég felnőtt, rágta a gombokat, bútor lábát, megrágta a cipőket. Nem beszélve arról, hogy a leglehetetlenebb résekben elaludt, úgy, hogy sose találtam. Ha simogatod nem támad, hanem játszik, de egy macskát csak akkor lehet, ha őméltósága is szeretné.
2020. jún. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A legtöbb kiscica ilyen, de pár hónapon belül nagy eséllyel kinövik. Mondjuk nekem volt már olyan cicám, amelyik egész életében ugyanilyen aktív és játékos volt, csak idős korára lassult be.
2020. jún. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden kiscica ilyen, de nem tudom hanyadik kérdés már ez.

Nem tudom miért hiszik az emberek, hogy egy kiscica majd dísz fog lenni a házban.

Kitartást, kérdező, nem marad örökké rosszcsont! Kölyökként minden állat/ember virgonc.

2020. jún. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen ilyen minden kiscica.


Majd 1 év múlva, vissza síród ezt a kis bohóc cicát.

Nálunk, két francia ágy, két kanapé, egy függöny karnissal,

Rengeteg dísz, és a LED tv bánta a macskát.

Oké az egyik kanapé, mi hibánk mert későn vittem ivartalanitani.

De annyira büdös volt,..


Természetesen egy virág sincs már. Hatalmas gyönyörű viragaim voltak. Másfél meteres pálma, nagy fikusz.


Viszont van két macskám.

2020. jún. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7: Ezeket mind kiscica csinálta? Szeretnék majd albérletbe felnőtt cicát menhelyről, szerinted ugyan ezt fogja csinálni?
2020. jún. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem,ezt ketten csinálták.


Idősebb cica már nem csinálja.

Már ezek is lenyugidtak.

Csak hát na...

2020. jún. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is megerősítem, hogy természetes a viselkedése. Benti cicaként mi az első hónapban a nappalihoz szoktattuk, ahol aludni is szokott. Hamar kiismerte magát a lakásban, de csak az első nap bújt el, amikor teljesen ismeretlen volt neki minden. Sok időt töltöttünk vele, így hamar kialakult benne a bizalom és lett egyre felfedezőbb, majd fokozatosan engedtük ki. A rohangálás is természetes, még, ha néha fura is :D Kicsit nevelgetni kell, rászólni, ha nem tetsző dolgot csinál, de semmiképpen sem bántani, maximum lefogni. Másrészt jutalmazni, szerintem a nevelés egyik legnagyobb titka. A mienk fél éves elmúlt és minden nap köszön, bújik, kommunikál és mivel rengetegszer simogatjuk és puszilgatjuk, hasonlóan reagál. Hajrá! :)
2020. jún. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!