Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül egy ragdoll...

Mennyibe kerül egy ragdoll cica és tartása?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy ilyen fajta cicát,mindenképp tenyésztőtől venném!Akinek van esetleg ilyen fajta cicája megköszönnem ha leírná hogy mennyibe kerül es a tartása is:)
2021. máj. 21. 13:52
 1/7 anonim válasza:
38%
A volt barátnőm egy neves tenyésztőtől vette a briteknél. 3 éve 1500!! Fontért. Rendkívül kényes macska volt.... Nagyon-nagyon sok pénzbe került! Minden rossz indulat nélkül mondom, hogy 2x is gondold át tartását.
2021. máj. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
150.000 Ft körül mozog. Nem igényel többet anyagilag, mint egy hosszúszőrű házicica, akit normálisan tart a gazdija. :)
2021. máj. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
39%

Ezeket a lepontozásokat nem értem. De halál komolyan!

Leírtam amit láttam és tapasztaltam és megy a lepontozás.

Köszi!

2021. máj. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. máj. 22. 09:16
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Jó eséllyel 150 ezer Ft-tól felfele, de nem ritka a 180-250 ezer Ft-os ár sem Magyarországon. Külföldi tenyésztőtől az ár akár a csillagos ég, de jellemzően 1200-1500€-nál kezdődik.


Nekem ugyan Maine Coonjaim vannak, de hasonló a Ragdollok ára és tartása is (egy időben szemezgettem a fajtával). 2 cicára átlagosan 3-4 ezer Ft a havi száraztáp (Concept For Life), nedveset csak ritkábban, nasinak kapnak, mert nem szeretik, általában a Fressnapf-os konzerveket veszem nekik. Alomból rossz tapasztalatok miatt, egy viszonylag drágábbat használunk, így az szintén havi 4-5 ezer Ft körülre jön ki (de ezt bőven ki lehet hozni 2-3 ezerből is, olcsóbb, de még jó minőségű alommal). Ezen kívül szőroldó paszta, valamint féreghajtó 3 havonta (párszáz Ft egy tabletta), oltás évente (8 ezer Ft körül szokott lenni). Kaparófából a sokadikat teszik tönkre, és 10 ezer Ft alatt még nem találtam normálisat. Játékokat néha pótolunk, ha tönkremennek, imádják a tollas botokat, de azok 300 Ft-ok.


És ugye egyszeri költségek a kezdetre, mint alomtálca (a fedett alomtálcáink darabja 7-8000 Ft körül volt), egy hordozó sem árt, ha orvoshoz kell vinni, kaparóoszlop, esetleg kaparófa. Meg ami fontos, az a szőrápolás, többféle fésűt és kefét beszereztem, ezek változatos áron elérhetőek.

2021. máj. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ragdollt akartam január környékén több tenyésztővel is beszéltem 220 ezer Ft körül mozog az ára. Végül brit cicus lett:)
2021. máj. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly 180ezerért találtam tenyésztőtől.
2021. máj. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!