Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akinek ún. kijárós macskája...

Akinek ún. kijárós macskája van és nem aggódik kiengedni/elengedni, és áthajt rajta egy kocsi, az miért sír utána?

Figyelt kérdés
Ahol lakom, gyakori eset, de nem értem ezen emberek lelkületét. Lehet, hogy csak azért, mert Asperger-szindrómás vagyok? Semmi egyéb problémám nincs, tehát felfogom az eseményeket, csak az embereket ilyen szempontból nem értem. Sajnálom nagyon a cicákat.
2021. máj. 26. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

En sem ertem teljesen, ha szeretek egy allatot, akkor alapveto, hogy gondoskodom a biztonsagarol is.

De ok ugy gondoljak, a amacskaknak nem lehet korlatozni a szabadsagat, neki igy jo, lehet hogy fel napig meg szenved medencetoressel az arokban, es vegul a kiszaradas vagy a verveszteseg vegez vele, dehat ezeket nem lehet meggyozni, hogy akkor inkabb ne tartsanak macskat.

2021. máj. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tepfal ***** válasza:
35%

Nekem nincs macskám és nem is lesz, de szerintem nem nehéz megérteni. Pl. a gyerekedet se zárod be egész életére a lakásba, ettől még szomorú leszel, ha baleset éri és meghal. Akkor is, ha "magának kereste a bajt", mert mondjuk extrém sportot űzött, ahol magas volt a baleset kockázata.

Sokan úgy gondolják, hogy nem jó a macskának bent, bezárva a lakásba. Persze, meg tudja szokni egy idő után, de én még nem láttam olyan fiatal macskát, aki ha tehette volna, ne ment volna kifelé. Szóval én pl. ha tartanék macskát, biztosan kiengedném. Ami miatt nem tartok, az az, hogy viszont a szomszéd nem köteles elviselni a birtokán, azt meg mégse mondhatom a macskának, hogy ne csak az utcán sétálgasson. Ezért nem lesz macskám. De ettől még teljesen megértem, hogy valaki szomorú, ha meghal a kinti macskája.

2021. máj. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tepfal ***** válasza:
51%
* mégse mondhatom a macskának, hogy csak az utcán sétálgasson
2021. máj. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Panelből kiengedni... M ocsok dolog!
2021. máj. 26. 21:11
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Én meg azt nem értem miért fotózzák le a döglött macskát, teszik ki macskás csoportokba és csapatosan sopánkodnak, átkozzák azt aki ezt tette a cicával. Bezzeg a gazdi aki kiengedi hog fusson a kocsik elé, vagy hogy kártékonykodjon ami miatt kinyírkák, az nem hibás.
2021. máj. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%
Te aspengeres van, nah nekik meg más elmehajuk van. Ennyi a magyarázat.
2021. máj. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elmebajuk, bah. :)
2021. máj. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én se értem soha, annyi elveszett/elütött/megmérgezett macskás szomorkodó posztot látok, de nem értem, ha ez rossz szerintük akkor mit keresett kinn a macska? Ha szerintük nem gond az életveszély és kiengedik, akkor meg nem értem miért vannak oda ennyire...

Imádom a cicákat és nagyon szeretnék tartani, de allergiás vagyok rájuk így a benti tartás nem opció, de forgalmas főút mellett élünk így a kinti tartás sem opció, nincs macskánk és kész. Van szomszéd aki állandóan hord haza valami macskákat, folyton elütve hevernek az út szélén szerencsétlenek, a tulaj meg nyafog. Nem tudom felfogni egyszerűen, hogy mit várt...

2021. máj. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!