Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi van a macskámmal?Félelmetes.

Mi van a macskámmal?Félelmetes.

Figyelt kérdés
Menhelyről hoztunk egy 3 éves kandúrt. Nagyon bújós, de kezdetben egy kicsit odakapott néha, ha a nyakához értünk. Ez mostanra megszünt ès nagyon imádni valóan bújik állandóan.Viszont havonta egyszer rájön egy olyan dolog, hogy odajön,bújik simogatom...aztàn a szeme teljesen fekete lesz és brutálisan fújtat ès belemered a tekintetével az arcomba. Mintha kikapcsolna az agya.

2021. máj. 31. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Macska. Így működik. Időnként beleáll a zárlat az agyába, és fura dolgokat művel. Minden ok nélkül felugrik, és menekülni kezd, vagy gondosan felmérve az ugrást pontosan a veszély közepébe vetődik, pl. egy autó elé. Fura állatok.
2021. máj. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Régi rossz emlékek. Poszttraumás stressz-szindróma.
2021. máj. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Psylocyber ***** válasza:
86%

Ha macskát simogatsz, akkor számolnod kel azzal, hogy ez jó neki és ettől felspannolódik. A felgyülemlett feszültség meg simán átkapcsolja harci üzemmódba. A szeme pedig azért feketedik el, mert kitágul a pupillája, hogy jobban lássa célpontot :)


(az is meglehet, hogy nem simogatásért jött oda, hanem éhes mondjuk, vagy játszani akar, te meg félreértetted és szétpettingelted akció nélkül ami önmagában egy időzített bomba)


A macska ösztönlény, tehát, ha átkapcsol az agya akkor nem tud mit csinálni, ettől még szeret téged nyugi. Nagy túlélők. Jah igen, ezért ne simogass nagymacskát pl, nem éri meg :D

2021. máj. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Néha bekattannak, ilyen a "berzerk mode" náluk, mikor őrültként futkároznak, furán nyervognak néhány percig. Ezzel vezetik le a feszkót, de közben olyanok mint akit megszállt az ördög XD Az én cicám is csinálta kb 1,5 éves koráig, addig rohangált, míg már lihegett, dübörgött a lépcsőn le vagy fel :D Azóta kinőtte, az udvaron szoktunk kergetőzni, ezzel lemozgatom, meg a játékkal.
2021. máj. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szóval ez normális? Van egy két éves cicánk is, ő nem csinál ilyesmit.

Amúgy kösz a megnyugtató válaszokat.

2021. jún. 1. 07:35
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Macskák. A kandúromhoz ha leguggolok, akkor felrakja a két mellső mancsát a vállamra és őt ölelgetni kell, közben úgy dorombol, hogy majd' megfullad. Aztán a következő pillanatban elkattan és fújtatva elszalad. :D
2021. jún. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

3 macskánk van. Vagyis már csak kettő. A 16 evést pénteken alattuk el :(

A másik kettő 15 és 10 éves.

Egy cicát megismerni,kiismerni több èv. Ahogy a cicák is èrettebbek lesznek, a gazdik is megtanulják a nyelvüket.

A 3 cica után nekem ez a tapasztalatom.

10 éves koruk múltával egyik cica se karmolt harapott csak úgy.


A karmolás, agresszió azt is jelentheti, lelki sérülése van a cicáknak.

Ideiglenesen hozzámkerult egy cica. 3 hónap után mintha kicserélték volna.

7 éves nőstény cica volt, egyből vittem ivartalanítattani. (Benti cicánál kínzásnak gondolom ,ha nincs ivartalanítva. A műtétet észre se vette. Nagyon hamar felgyógyult)

Erről a cicarol tudni kell, hogy a "gazdi" előszeretettel megütötte, bármi rosszasságot csinált. Elég erősen... Ha a gyerek piszkálgatta ,nem az volt hogy anyuka megkèrte finomabban..nem... A cica ugye kifejezte nem tetszèsèt,a gyereket megkarmolta (finoman).anyuka egyből rácsapott a cicára. Vagy véletlenül a macska álmot nem használta cica (ez a macskánalál akkor fordul elő,ha valamitől szorong, fél, nem kiegyensúlyozott) akkor is verést kapott.

Mellette a gazdi úgy játszott ezzel a cicaval jobb napokon, hogy a saját kezével bas.ztatta,heregelte,támadja meg (macskával sose játszunk a saját kezünkkel mert hozzászokik és azt hiszi szabad gyilkolaszni a kezünket)


Na ezek hatására elkèpzelhetitek milyen agresszív cica volt. Mindenre agresszívan regagalt. Kérte a Simit,cuki volt de hirtelen rádpofozott a mancsával,fújtatott

.


Eltelt három hónap. Én ezidő alatt sose bántotta M , akkor se ha megkarmolt. Figyelmen kívül hagytam,mikor engedte a Simit juti falatot adtam neki. Nem zavarta senki. Az ivartalanítással is lenyugodott.

És mintha kicserélték volna.



Jó most picit elég sarkalatos példát írtam.

De lehet csiszolni a cicákon.

Sok év kell mire megismerjük őket.


Figyelni kell a reakciójukat simogatás közben. A pupillájuk ha hirtelen tágul, ha a farkukat csapkodják akkor az már jelzés részükről nem kérnek a simiből.

2021. jún. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok macska csinál ilyet.

Szerintem hirtelen hangtól vagy szagtól pánikol.

Figyelni kell amikor rájön kicsit eltávolodni és 5-10 perc mólva úgyis lenyugszik.

2021. jún. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az űrhalyón valaki rossz gombot nyomott meg :D Ennyi, a macskáknak vannak... hát, macskás dolgaik, amik megmagyarázhatatlanok. :)
2021. jún. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Vidd el állatorvoshoz. Valami idegrendszeri probléma is lehet, nem csak a rossz élmény miatt. Gondolom veszettségre be van oltva, ha menhelyről hoztad el.
2021. jún. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!