Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam meg a...

Hogyan szoktassam meg a macskámmal az új helyet?

Figyelt kérdés

Úgy adódott, hogy el kell költöznünk, és természetesen 2 éves cicánkat is visszük magunkkal. Nem tudom, hogy mennyire fogja megviselni a költözés, félek, hogy esetleg boldogtalan lesz vagy, hogy majd vissza akar menni a régi lakóhelyünkre. Arra lennék kíváncsi, hogy valaki került-e már hasonló helyzetbe, és ha igen, akkor mit tudott tenni azért, hogy a macskája hamar megszeresse az új helyet. Tudom, hogy fölösleges aggódnom, hiszen nem tudhatom előre, hogy hogyan fog reagálni a cicánk, csak sajnos sok olyan embert ismerek, akiknek így tűnt el a macskájuk.

Egyébként ő kezdettől fogva főként kint élt, a lakásba beengedjük, de sokszor nem akar bemenni, inkább kint játszik az udvaron. Az új háznak is lesz kertje, így ott is ki tud majd járkálni. Attól tartok, hogy zavart lesz amiatt, hogy elveszíti a területet, amit ő ,,hódított meg" a régi házunknál.

Előre is köszi :)


2021. jan. 13. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az elso par napban valoszinuleg furcsa lesz, bujkalni fog, de ez normalis. Arra kell figyelni, hogy ilyenkor par hetig bent kell tartani, majd fokozatosan, az elejen felugyelettel kiszoktatni, ha mindenkeppen kint akarjatok tartani.
2021. jan. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem összepakoláskor és aznap kb. 20 percig nem értette mi van. Ugye elkezdtek eltünni a dolgai, lebontottuk a mászókát is.. kicsit csendesebb, szomorúbb lett. Kiraktam a holmiját és az almozót átvittük és kinyitottam neki a hordozót. Jól körbeszimatolta a cuccokat, simiztük, benézett a sarkokba majd visszament párszor a hordozóba.. csendesen felfedezte mi van, hol a kaja, hol a cucca. Direkt ugyanazt az ágyneműt, törcsiket tettem ki (úgyis sokat pakoltunk, ráértem még ezt is frissíteni). Pár napig még jó volt az, de így otthon szag volt! Felfedezte az ablakokat, az ismerős cicahálót, vittem kézben is körbe benézni a sötét szobába, új cuccokhoz, tisztáztuk hova nem ülhet fel.. Semmi extra, mintha el se mentünk volna máshova! Inkább örült, mert ahogy kipakoltuk körülötte a lakást és csak aludni jártunk haza azt hitte otthagyjuk egyedül!
2021. jan. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Meg fogja szokni, néhány nap vagy hét alatt. Először félni fog, de aztán egyre jobban megismeri és megszokja az új helyét. Eleinte legyen csak a lakásban, és engedjétek, hogy a maga tempójában fedezze fel a helyet.
2021. jan. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!