Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szoktatok gondolni a régi...

Szoktatok gondolni a régi cicáitokra?

Figyelt kérdés
Nekem sokszor eszembe jutnak, pedig már sok éve meghaltak szegények:( annyira egyéniségek voltak, otthon sokszor felemlegetjük miket csináltak. Ti hogy vagytok ezzel?
2010. aug. 24. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
en is nagyon sokat szoktam rajuk gondolni ugy kutyara ugy cicara.es mi is emlegetni szoktuk oket
2010. aug. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Mi a férjemmel nagy cica és kutyabarátok vagyunk.Több cicánk is volt, de volt egy akit anno a gyárban talált pici korában ahol dolgozott.Hazahozta, szegénykém olyan kis esetlen volt, csupa kosz, gizda, stb de megszerettem.Rendbe tettük és csodaszép egészséges cica lett belőle.(fehér-fekete kandúr zöld szemekkel, rózsaszín orral, fehér zoknival).

Sajnos jött a baba, költöztünk, nem vihettük és anyósomtól aki vigyázott volna rá megszökött Lú (Lucifer volt a neve).

Azóta is sokat eszembe jut, hiányzik és egy cica se pótolta őt:(

2010. aug. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nekem is gyakran eszembe jut Kormi Olyan kis aranyos volt... bár itt lenne velem, én simogatnám, ő dormbolna...
2010. aug. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekünk 3 macskánk volt. 3 gyereknek, 3 fekete macska. Egyik elszökött, rögtön a hazaérkezés után. Ezután követte a másik. Az utolsó cica, évekig nálunk maradt. Mindig várt engem haza a suliból, várta, hogy simogassam, etetgessem. :) Emlékszek, anyának már az agyára ment, amikor felhozta a gyíkot vagy a verebet, amit elfogott.

A nagy bevásárlásoknál is mindig csempésztem egy macska konzervet a kutya konzerv mellé. (Anya meg apa nem szereti a macskákat, ezért nem szívesen költöttek rá.)

Tavasszal, amikor a párzás időszaka jött a mi macskánk benemzette az egész utcát. A szomszédok ezt nem nézték jó szemmel és megmérgezték szegénykémet. :( 2007. február 19-én eltűnt. Napokig vártam haza. Izgultam, a suliból hazafele jövet, hogy ott van-e a teraszon, ahol mindig várt... Nem volt ott.

Sírtam utána, sokat. A neve Párduc volt. Mindössze egy képem maradt róla, és a mancsa nyoma a betonban.

Hiányzik. :(

2010. aug. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kettőre. Mindkettő névtelen "Cica".

Az egyikre azért, mert még gyerekként végignéztem hogyan pusztul el a mérgezett egértől, a másikra azért, mert 10 év feletti félvad macskaként került hozzánk, de a legjobb barátságba keveredtünk, és abban is maradtunk még akkor is, amikor már csak hetente jártam haza. Állítólag látszott rajta péntekenként, hogy vár. Mindenesetre amint meglátott, rohant hozzám. Őt a szüleim elpusztították, mert a környékbeli macskákkal vívott perpatvarai miatt permanens nyílt sebek keletkeztek a fülei végén (30 éve még nem volt divat vidéki faluban macskát állatorvoshoz vinni).

2010. aug. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én minden volt cicámra emlékszem. Sok volt már. Gyakran gondolok rájuk. Mindegyik igazi egyéniség volt. Főleg Bütyi!
2010. aug. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekünk volt egy igazi betyár macskánk, Gizinek hívták pedig fiú volt:) nem mi neveztük el, hanem akinél született, és már csak erre a névre hallgatott. Apámék elvitték ivartalanítani, de valamit nem jól csináltak, mert aztán perzsa cicánkat sikerült teherbe ejtenie:) Egyébként én azóta se láttam ilyet de a két macska szinte szerelmes volt egymásba:) Gizi olyan okos volt, ki tudta nyitni az ajtót, ráugrott a kilincsre, ha kaja kellett neki elkezdett a szemétlapáttal dobolni, ő volt talán a legnagyobb egyéniség cicáim közül. Egyszer mikor még pici volt, kilógott télen de nagyon hideg volt, és apukám utána szaladt, kergette a kocsi körül, ezzel a szöveggel: Gizi, az anyádúristenid állj már meg na! Erre másnap átjött anyámhoz a szomszéd, hogy apám valami Gizivel huncutkodik:))
2010. aug. 25. 14:20
 8/8 anonim ***** válasza:

Volt egy Soma nevű lánycicám, nagyon szerettem őt. Három évesen csapta el őt egy autó, és én sokáig sírtam, ha csak eszembe jutott a cica. Hihetetlenül édes volt, és egesküdtem, hogy többet nem fogok cicát szeretni, mert nagyon fáj az elvesztésük. Fél évre rá kaptam a következő cicát, amikor az is a kocsik alatt végezte pár hónap alatt, jött a következő, a mostani.

Ez a macsek olyan aranyos. Én választottam az alomból (Somát adták, nem választottam), gyönyörű a színe, a szeme, és pici korától itt van nálam (két hónapos volt, amikor elhoztam).

Ha azt mondanák, visszakaphatom Somát, de ezt a cicát kell odaadnom érte, nem tudom, hogy adnám-e, mert megszerettem...de Somát nem felejtettem el, csak ez a macskák sajátossága, hogy bedorombolják magukat az ember szeretetébe, és ez a mostani cica megdolgozott a sikeréért :)

2010. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!