Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kezd egyre ellenségesebb...

Miért kezd egyre ellenségesebb lenni velem az eddig szelíd cicám? Mit rontok el?

Figyelt kérdés

Van egy két hónapos cicám, majd két hete, hogy megkaptuk. Nagyon barátságos, odaadó, kedves cica, egy igazi kis tünemény. Rengeteget foglalkozom vele: én adok neki enni, inni; takarítom az almot utána; játszom vele; kimegyek vele 1-2 órára az udvarra, hogy kicsit szabadjára engedjem a természetben is; simogatom, hogy megbízzon bennem (kevésszer kapom csak úgy fel, hogy ne legyen kényszer a simogatás); néha az ágyamban alszik; és nem utolsó sorban az alvásidőmön kívül is hagyok neki énidőt, amikor azt csinálhat, amit csak akar. Nagyon sok időt fordítok rá, hisz tényleg egy tündér.


Eddig egyből jött hozzám, jött utánam, dörgölőzött a lábamhoz, kezemhez. Viszont az utóbbi napokban egyre távolságtartóbb lett. A közeledésemre, vagy ha meg akarom simogatni, irányt vált, fedettebb helyekre sétál/fut, összehúzódik, vagy elkezdi játékból harapdálni a kezem (azért gondolom, hogy játékból, mert néhány harapás után nyalogatni kezdi a harapás helyét). Bezzeg reggel, amikor megrezzen az alutasakos, akkor nincs félelem: mászik, nyávog, dörgölőzik, de amint evett, már bújik el.


Eddig szelíd volt, most miért kezd úgy viselkedni, mint aki fél? Sosem bántottam, sosem csináltam neki semmi rosszat. Volt már macskám, aki 17 évet élt velem, sosem volt ilyen probléma.


Őszinte leszek veletek, egyre csalódottabb kezdek lenni, és néha már-már én is rossz kedvvel megyek ki hozzá, mert tudom, megint ilyen lesz velem. Persze, nem várhatom, és nem is várom el, hogy egész nap az én társaságomban legyen, simogatásra kész állapotban, amikor én úgy akarom. De tekintve, hogy mi mindent próbáltam/próbálok tenni azért, hogy az ő élete minél jobb és kényelmesebb legyen, nem éppen azt várnám, hogy elfusson előlem.


Hol rontom el?


Köszönöm a válaszokat!



2021. jún. 4. 19:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
10%
A macska márcsak ilyen. Megbízhatatlan állat.
2021. jún. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
58%
Mert nem tiszta a lelked, én tudok cigány átkot levenni 5 ezer forintért. (turosrudidolfi)
2021. júl. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
53%
Rudi is the beast
2021. júl. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!