Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez esetben külön kell fizetni...

Ez esetben külön kell fizetni az állatorvosnál?

Figyelt kérdés

Kölyökcicám vakarni szokta a fülét, és barnás-feketés koszfoltok vannak a fülében. (Én fülatkára tippelnék) Nemsokára visszük oltásra a cicát, ha amikor elviszem oltásra és elmondom ezt is az orvosnak, akkor külön kell fizetni azért, hogy megnézze a fülét és esetleg felírjon rá valamit, vagy benne van az alapárban, mert ugye már alapból megvizsgálja vagy legalábbis alapból oltásra elviszem és ott a cica.

Amennyiben külön kell fizetni emiatt is, kb. mennyi plusz összeggel készüljek egy ilyen fülvizsgálat/fülkezelés miatt?



2021. jún. 5. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden állatorvosnak más a tarifája. Van, aki nem kér pluszban, van, aki azért is pénz kér, hogy a macskát fölteszi a vizsgálóasztalra.
2021. jún. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
A kérdésedre konkrét választ nem tudok adni, de az biztos hogy át fogja nézni mindenhol, ha eddig nem tette meg. Ez az alap látogatás árában benne van, plusz az oltás, de vannak helyek ahol ilyenkor csak az oltást fizeted és a plusz gyógyszert/krémet amit felír.
2021. jún. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A kezelést mindenképp külön kell fizetni, ahogy az esetleges gyógyszert is, amit kapsz rá.

Hogy mennyivel több, az dokifüggő, inkább készülj több pénzzel, minthogy ott maradj.

2021. jún. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor inkább viszek több pénzt. Csak tudtam kb mennyivel számoljak.
2021. jún. 5. 14:53
 5/7 A kérdező kommentje:
*Csak nem tudtam
2021. jún. 5. 14:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Bár előttem már sokan írták, hogy gyakorlatilag ez rendelő függő, de mint korábban állatorvosi rendelőben dolgozó gondoltam megosztom a tapasztalataimat.

Igen, oltás előtt a legtöbb állatorvos meg szokta vizsgálni az állatot (kutya-macska), mivel oltást beadni (legalábbis a legtöbbet) csak egészséges állatnak szabad. Ilyenkor a vizsgálatba beletartozik, hogy meghallgatja a szívét (rendesen ver-e), légzést, megnézi a nyirokcsomókat, nyálkahártyát stb. Mindenre nem terjed ki a vizsgálat, pl nem csinál vérlabort, nem néz szív ultrahangot és még sorolhatnám (nyilván túlzóan fogalmazok, de így talán jobban érzékelhető). Azért, mert belenéz a cica fülébe és látja, hogy egészséges nem fog pénzt kérni. De ha a cica füle atkásnak tűnik, akkor a váladékot megnézi mikroszkóp alatt, diagnosztizál, és kezel (kitörölgeti a fület alaposan valamivel), valamint valószínűleg fülcseppet is felír/ad. Ezek viszont már mind szaktudást, és anyagköltséget vonnak maguk után (mikroszkóp, tárgylemez, papírtörlő stb), ami az állatorvosnak is pénzbe kerül, ezért ilyenkor azt pluszban kell az oltás mellett kifizetni.

2021. jún. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tartalmas választ! (És mindenkinek köszönöm a választ természetesen:))
2021. jún. 8. 13:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!