Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a leggyorsabb módja 2...

Mi a leggyorsabb módja 2 macska összeszoktatásának?

Figyelt kérdés
2021. jún. 5. 21:00
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja és már sajnos össze lettek engedve, úgyhogy már hiába szoktatom ôket egymás szagával

De az 1. Nem bírja az újat, meg így most engem se

2021. jún. 5. 21:03
 2/7 anonim ***** válasza:
A turelem.
2021. jún. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
köszönjük coelho
2021. jún. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha már össze voltak engedve és nem jött be. Kezdhetek most is a 0. lépéstől. Külön csukni, egy ajtó két oldalán etetni és türelemmel lenni.

Én összeengedéssel kezdtem mindig. Többnyire bejött, volt, hogy 1 óra múlva már összebújva aludtak, de volt egy eset amikor a nagyon nem tetszettek egymásnak. Sok türelem, idő és szeretet. A nagynak extra figyelem és szeretet. Ez az ajtós etetés is nagyon hasznos szerintem. Ha a nagy nem támadja a kicsit, felügyelet alatt nyugodtan lehetnek egy helyiségben, csak a nagynak legyen lehetősége ‘elmenekülni’ oda ahova a kicsi nem tud utána menni. Pl egy magasabb polc. Tudja úgy figyelni a kicsit, hogy ne kelljen kontaktba kerülnie vele. Huzigálós cicajáték is segített nekünk. A vadászösztön erős a cicáknál, egy közös játékra meg lehet invitálni őket, még akkor is sokat ér, ha az egyik csak figyeli ahogy a másik játszik.

2021. jún. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kinti macskák, általában a nagy hátra megy, mert nem akar a kicsi közelében lenni, nem nagyon tudom oket így összecsukni

Bántani nem bántja, csak ha közel megy sziszeg rá

Folyamatosan szemmel is tartja, bár mostmár egy kicsi kevésbé szorosan

Igyekszem mindenbol ugyanannyit adni stb, meg ha a nagy nem is eszi meg (eleg valogatos, a kicsivel ellentetben aki csontsovan es az utcarol keruot ide…)

Akkor is elégge bepukkad, ha a kicsivel foglalkozunk, vagy akar ott van

Eleg nyugis cica, remelem hamarosan osszebaratkoznak, meg igy is, hogy mindig elmaszkal

2021. jún. 6. 12:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Pont ugyanebben a helyzetben vagyok. Nagyon kicsi, párhetes mentett cica került hozzánk. A két nagy nem bántja, de messze elkerüli. Egyszer már átéltünk egy összeszoktatást, amikor ketten lettek, de ott a második cica már olyan féléves volt. Mindketten fújták egymást, nem lettek országos haverok, de egy hét múlva már gond nélkül ettek egymás mellett.


Nálatok javult-e a helyzet így kicsit több, mint egy hónap után?

2021. júl. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos ugyanez van
2021. júl. 12. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!