Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel és hogy tudom kiirtani...

Mivel és hogy tudom kiirtani a bolhákat a házból? A többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy szobacicám, csak pórázon szoktam sétáltatni. Viszont az egyik nap megszökött kb negyed órára, majd jött vissza. Ivartalanítva van.

Nem gondolom,hogy kb 15 perc alatt, a macskától/macskáktól bolhás lenne, ahogy észre vettem, fél a macskáktól nem hiszem,hogy összebújt volna velük.

Majd pár nap múlva észrevettem,hogy a macska kaparófa, ahol a cicám aludni szokott, tele van fekete pöttyel, ekkor vettem észre,hogy bolhakaki.

Átnéztem a kaparófát és találtam egy bolhát, de megfogtam és összenyomtam. Először azt hittem,hogy csak ennyi. Volt itthon bolhairtó sampon,megfürdettem, és a kádban találtam még egy bolhát.VETTÜNK BOLHÁKRA OLYAN SPRAY-T AMI DIREKT ARRA VALÓ,HOGY FEKHELYET,BÚTOROKAT...STB BEFÚJOD VELE ÉS MEGÖLI A BOLHÁKAT. HÁT NEM IGAZÁN IRTOTTA KI.Ezután a napokban még 3 bolhát szedtem ki belőle,pedig gondoltam ez a bolhairtó sampon beválik és a spray. Majd az ágyamban is találtam egyet, utána megint a kaparófán, és a konyhában a zoknimon is.

Természetesen felporszívoztam, kimostam az ágyneműt, ágyneműhuzatot, kiporszívoztam az ágyat...


Van egy ismerősünk, akinek egy csivava benti kutyája van, egy párszor jár ide hozzánk, de macskámmal sose találkozott, addig elvolt zárva. Esetleg belőle kiugrálhattak?


Valakinek valami tapasztalata? Mit tehetnék még? Borzasztó így élni.HOGY LEHET ENNYI BOLHA A LAKÁSBAN? Valaki segítsen,mert megőrülök.



2018. máj. 28. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amíg egyesével számon tudod tartani, melyik bolhát mikor, hol csaptad agyon, addig nem is rossz a helyzet:D

Viccet félretéve, emlősökre nem veszélyes rovarirtót használtunk. Szinte naponta felmostam vele a kényes részeket + porszívózás (persze az ágyat is meg mindent).

Kb 6 hétig tartott megszabadulni tőlük, nálunk elég sokan voltak sajnos, és csíptek is rendesen:( - kettessével vettem a flakonokat:(((

Mi a szokásos macskapanziónkból "kaptuk", egyszeri eset volt, utána is odajártunk, mert nagyon jó hely volt amúgy, akkor egyszer sajnos megtörtént:(

2018. máj. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Norela válasza:

Nem írtad, vagy csak átsiklottam felette, h adsz-e eleve a sétáltatás miatt bármit is a cicádnak, bolhairtót? Mert azért nem árt, főleg, ha rendszeresen kiviszed :) 15 perc alatt meg nem kell h másik macskával találkozzon ahhoz, h bolhás legyen, bárhol összeszedheti :D nekem is szobacicám van, soha nem engedem ki, mégis volt már bolhás.. simán beviheted a cipőddel pl. :/


A bolhákra meg én nem vennék semmilyen szert, porszívózni kell ezerszer, a legapróbb, legszűkebb helyeken is (pl. parketta réseinél is alaposan), mert hiába kapod el a gazda állatot, a többi, amit szépen lerakosgatott, attól még kikel..


A kutyáról is lepotyoghatott amúgy... szóval, talán nem is az a lényeg, h kitől, vagy hogy kapta el, mert azt elég egyszerű, sajnos.. :/

2018. máj. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vegyél spot ont, akkor nem kell ennyit szenvedni. Nekem a broadline tökéletesen bevált, átlag 3000 Ft, és a bolha invázióban fürdő kóbor macskámat 3 nap alatt tökéletesen bolhátlanította. Nyilván én is felmostam, stb, de a bolha kolóniának gazdatest kell (a macska), ha ott tud szaporodni, tökmindegy, hogy lefújod a bútorokat vagy sem.
2018. máj. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A csivava is beviheti, ha a macskád kint jár, szintén. Ha bolhanyakörvet, vagy sprayt, bármit veszel, amit a macskára teszel, CSAK macskára valót vegyél mert a kutyának való megmérgezheti a cicát (más a hatóanyag, és több is). Macska legyen a dobozán, legyen ráírva, stb.

A macskának a faroktövénél szokott lenni a bolhakaki, meg azt hiszem a füle mögött, de ez utóbbi nem biztos.

2018. máj. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De választ arra nem kaptam milyen bolha irto szert fujjak a butorokra, szőnyegre
2018. máj. 30. 22:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Bútorokra,szőnyegre nekünk a BioKill bevált. A macska fekhelyére is mehet. A macskára meg spot on.
2018. jún. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!