Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elvigyem állatorvoshoz?

Elvigyem állatorvoshoz?

Figyelt kérdés
2 napja kiesett az ablakon (2.em.) 4 éves cicám. Az eset után azonnal kézbe fogtuk és a sokkos állapoton kívül nem láttunk rajta semmit. A mai nap viszont elkezdett picit sántítani, meg bújkálni, ètvágya van.
2021. jún. 17. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért a másodikról nem olyan biztonságos kiesni.

A macskának nagyon jó fájdalomtűrő képessége van. Ha már láthatóan sántít, akkor nem csak szimulál, hanem tényleg fáj neki. Lehet, hogy más is van, így én a biztonság kedvéért elvinném orvoshoz.

2021. jún. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az első válaszolóval.

Egyébként vannak macskahálók, szerintem vegyél, és nem fog többet előfordulni ez az eset.

2021. jún. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Eleve akkor kellett volna orvoshoz vinni, miután kiesett.

Vagy inkább megakadályozni az esést egy macskahálóval, de minimum egy szúnyoghálóval.

Mindenképp vidd el, hátha még tudnak érte tenni valamit.

2021. jún. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ezért kell a macskára csilingelő nyakörvet adni mert így mindig hallani, hogy hol van és gyorsan oda lehet menni hozzá elvinni onnan és nagyon szeretik a macskák a csilingelő nyakörvet.
2021. jún. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4#, aha, max szeretnek megőrülni tőle... te boldogan tudnál élni, ha minden áldott mozdulatod csilingelne? Másrészt egy csengő nem óvja meg a balesetektől, de egy jól felszerelt macskaháló igen.
2021. jún. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Ha etvagya van nem lessz gond vele ne aggodj,a macskak nagyon szivosak. Valoszinu apro ficam,mert ugye a macska mindig talpra esik :)

Par napig santit aztan helyrejon,az en macskamat is erte mar ilyen mert mindig maszkal fakon,keriteseken de soha nem rohantam orvoshoz vele.

Csilingelosnyakorv macskatulajdonosok lepontozhattok mert ti jobban tudjatok(hogyan kell kinozni a macskat)

2021. jún. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Belső vérzése is lehet, azt nem látni. Az hogy picit sántít nem akkora dolog, valószínű nem lesz baja, csak fáj neki, amit szintén nem kéne csak így hagyni. Ezt csak azért gondolom mert rááll, használja. Állatorvos fel tud írni fájdalomcsillapítót, plusz jó lenne egy röntgen és ultrahang. A rándulással nem tud mit kezdeni, viszont egy szalagszakadást már lehet kell műteni, különben nem tud majd rendesen ugrani, vagy menni, használni azt a lábát.

Az igaz hogy szívós állatok, de én ki nem bírnám hogy doki ne lássa.

Enyém a 3.ról esett ki háromszor, törte el a lábát, műtötték, labujjait, ezt nem műtötték, és az egyik szemfogát is letörte. Ez úgy 10 éve volt, azóta elköltöztem anyutól és semmi ilyen atrocitás nem érte mert mindenhol is szúnyogháló, rács, macskabiztos cucc van hogy még véletlenül se.

2021. jún. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek! Elvittem végül, mert nem hagyott nyugodni a dolog de nem találtak semmit nála! :)
2021. jún. 24. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!