Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák szeretik a gazdijuka...

A macskák szeretik a gazdijukat? Ragaszkodnak hozzá úgy, mint egy kutyus?

Figyelt kérdés
2014. júl. 29. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a cicák is szeretik a gazdájukat. Kitudják mutatni, ragaszkodnak hozzánk. Jönnek, hogy simogassuk, dorombolnak, dagasztanak. Akkor mikor ők akarják. Ne várd, hogy olyan legyen mint egy kutya, akit ha hívsz szalad hozzád és viszi a kedvenc játékát. A cica ennél önállóbb lény. Ha szólsz neki és olyan kedve van odamegy hozzád, ha pont nem olyan passzban van akkor nem. Önálló, független személyiség, akkor ad magából, ha ő úgy akarja. Kikényszeríteni belőle nem lehet... Nekem már 30 éve van cicám, tudni kell velük bánni.
2014. júl. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
A kutyák személyhez, a macskák helyhez ragaszkodnak.
2014. júl. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy szeretik, ragaszkodnak.

Most kölyök cicám van, 3 hónapos. Engem szeret, hozzám jön, bújik, dorombol. A fiamhoz pl nem megy oda. Pedig sose bántotta a fiam, nem nyúlt hozzá durván. Sőt épp úgy kap tőle is ételt, és ő is játszik vele mint én mégse szereti.


Amikor gyerek voltam volt sok cicánk. Anyukám cicája annyira ragaszkodott anyuhoz hogy mástól az ételt se fogadta el. Volt egy időszak amikor anyu vidékre járt iskolába 2 hetente hétvégre. Azokon a hétvégéken a macska abszolút nem evett, hiába adtam a kedvenc kajáját neki, nem kellet.

2014. júl. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy nem fog ragaszkodni, mint egy kutyus, de tud szeretni a maga módján. Az én előző cicusom, ha munkából jöttem haza éjjel, a cipősszekrényen várt és jött velem aludni. Tudta kinek mikor kell hazajönni. Ha nem megfelelő időpontban jött idegen, tudta, hogy nem családtag jön és azonnal elbújt.
2014. júl. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

a második válaszoló hülyeséget írt. akkor ragaszkodnak max a helyhez ha nem foglalkoznak vele eléggé.

az a macska, akivel rendesen foglalkoznak az ugyanúgy ragaszkodik a gazdájához mint egy kutya, csak nem ugyanúgy mutatja ki. bújik, dorombol, veled alszik, de ha olyan kedve van akkor faképnél hagy téged. úgy tudod elképzelni mint 2 barátodat, az egyik állandóan a szemedbe mosolyog, mindig imád, szeret (kutya), a másik is imád téged, de szarul nézel ki akkor szól érte, mert őszinte (macska).


én a macskámmal 3szor költöztem egyik sem viselte meg mert nem a helyhez ragaszkodott hanem hozzám..

2014. júl. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy ragaszkodnak, az enyém 4 és fél hónapos, 8 hetes korában került hozzánk, és mindig jön utánam, ha 2 percnél hosszabb időre lépek ki a látóteréből, már jön, keres, akkor is, ha aludt előtte, ugyanabban a helységben szeret lenni, mint én. Figyeli mindig, mit csinálok, És együtt alszunk mindig, a fejem felett alszik a polcon, olyan, mintha őrizne :D Meg reggelente dagaszt, fúrja a fejét az arcomba :D

Ja és az enyém van, hogy hozza a játékát, hogy játsszak vele :) és ha labdázunk, miután elkapta, előrébb gurítja, hogy "most Te jössz".

Meg is bízik bennem: pl., eleinte, amikor felmászott a szúnyoghálós ajtóra, alig tudtam leszedni, mert félt, és jól le is karmolta a bőrömet, azóta már szépen engedi, hogy megfogjam, és leemeljem, simán elengedi a hálót.

2014. júl. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy ragaszkodnak. A szomszédunkban vannak macskák, amikor kicsik voltak sokat játszottam velük, simogattam őket, de nem etettem őket soha, mégis minden nap átjönnek.
2015. jan. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!