Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nincs káros hatása annak, ha...

Nincs káros hatása annak, ha a macskákat a tarkóbőrüknél fogva tartsák?

Figyelt kérdés
Nyilván nem sokáig, és felnőtt macskáknál hónuktól fogva is emelve. De ez miként működik? Tudom, hogy reflex, de nem teszünk vele kárt a macska szervezetében? Ugyanúgy kap közben levegőt? Mennyi a max idő, amíg így lehet egy cicát tartani?
2021. júl. 6. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem tesz kárt.
2021. júl. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hozzá megemelni, akkor nem az egész macska súlyát tartod a nyakánál fogva. Én például akkor szoktam így megfogni felnőtt macskát, ha cseppenteni kell a szemébe. A fekvő macskának bal kézzel elkapom a grabancát, megemelem a fejét, a másik kezemmel meg két ujjal széthúzom a szemhéját, miközben cseppentek. Vagy gyógyszert is így dobok a torkába, ha olyasmi, amit kajával sem tudok neki beadni.
2021. júl. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat kis macskanal nem mert pici a sulya, de azert nagy macska mar sulyosabb. Az mar kellemetlen
2021. júl. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Direkt nem szoktam így tartani, max. amíg fölteszem az orvos asztalára, vagy beadom neki a féreghajtót. Nem hinném, hogy ettől baja lenne, én viszont megúszom a karmolásokat.
2021. júl. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Metionin ***** válasza:
100%
Ha nem tartod úgy állandóan, akkor nincs. Próbáld úgy tartani, hogy a macska hátsó lába vagy a feneke legyen a talajon, kisebb korában ha így kell emelni, akkor alá kell nyúlni, nehogy köldöksérve legyen. Egyébként én is így csinálom a kellemetlen de muszáj dolgokat pl. szem-fülcsepp, féreghajtó beadása, vagy ha hisztizik lábtörlés közben.
2021. júl. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tesz kárt ha nem tartod úgy perceken keresztül, de azért a macska mérete se mindegy. Mikor kölykök, akkor az anyja is úgy fogja meg, viszont akkor még csak néhány dekás macskáról beszélünk. Elég kellemetlen szerintem szegénynek, ha tegyük fel van egy 3 kilós macska és azt a 3 kilót csak a tarkóbőre tartja, szerintem nem túl kellemes, de nem tesz nagy kárt, csak ne tartsd úgy sokaig
2021. júl. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 qkker1 ***** válasza:
74%

"A fekvő macskának bal kézzel elkapom a grabancát, megemelem a fejét, a másik kezemmel meg két ujjal széthúzom a szemhéját, miközben cseppentek. "


Polip volt az őseid között?


1. kéz fogja,

2. szemét széthúzza;

3. csöpögtet?

2021. júl. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kutyáknál úgy van, hogy ha kiskorától kezdve emeljük őket, akkor a tarkóján megvastagszik a bőr és meg is lazul. Emiatt később sem okoz gondot, ha úgy emeljük meg. 13 kilós. A másik kutyánál nem csináltuk ezt, őt nem is próbáljuk úgy emelni, mert rögtön nyüszít. Lehet hogy a macskáknál is hasonló a helyzet.
2021. júl. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es, olvasd el újra, és értelmezd. ;)
2021. júl. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!