Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanìtàs utàn mikor...

Ivartalanìtàs utàn mikor engedhetem ki egy kicsit? Kinti cica, nehezen viseli a bentlétet.

Figyelt kérdés
Vannak akik csak varratszedés utàn javasoljàk, és vannak, akik szerint pàr napig kell csak bent tartani.
2021. júl. 16. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Én akkor engedném ki ,ha már nem kell rá a gallér.
2021. júl. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Varratszedesig kene, orvos nekem is ezt mondta. Mondjuk mivel nalunk nagyon piszkalta a cica a sebet, ezert a galler is addig volt rajta, amikor nem tudtuk figyelni. Elhiszem, hogy nehezen birja bent, de nem kene egy esetleges fertozest vagy seb szetnyilast kockaztatni.
2021. júl. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Nekem egyik macskámnak sem kellett gallér az ivartalanítás után. A 2-es jól írta, varratszedésig érdemes várni legalább. Sajnos vigyázni kell a fertőzésekkel. Mi a kutyusunknál jártunk úgy, hogy hiába csak pisilni engedtük ki az udvarra, elfertőződött a sebe, ezért sokkal lassabb volt a gyógyulási folyamat.
2021. júl. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Mi 10napig kínoztuk a lakásban, amikor már beforrt a seb akkor engedtük ki. Azért a cicák harcolnak,fetrengenek,másznak,ugranak. Egy friss műtet után bármennyire is sajnáljuk az ő érdekében nem engedjük ki.

Nem mondhatod meg neki,hogy ne feküdjön a fűbe,vagy ne ugráljon.

Ha nagyon akarod vidd el sétálni pórázon 🥰

2021. júl. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
A séta a pórázon nem rossz ötlet, de csak akkor működik, ha hozzá van szokva a cica. Ha amúgy nem szokott, akkor nem lenne jó műtét után ilyenekkel sokkolni. (szerintem legalábbis)
2021. júl. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat, én is hasonló véleményen vagyok, ìgy csak még jobban megerősìtettétek bennem azt, hogy bizony nem megyünk ki.

Nem kapott gallért, azzal végképp nem engedném ki.

Kezelnünk kell a sebét naponta hàromszor.

2021. júl. 16. 12:22
 7/8 anonim ***** válasza:
16%
A KISLÁNY CICÁNk 1 éjszakát volt bent, a fiú egyet sem műtét után. Sem gallér sem varratszedés nem volt. Gallért nem adott az orvos, mert kinti cicának veszélyes lehet. Teljesen rendben vannak.
2021. júl. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%
Kapjon gallert vagy ruhat, mert ketlem, hogy 0-24-ben tudnad figyelni! El fog fertozodni a sebe, mert ha latszolag meg nem is piszkalja, biztos, hogy fogja, hiszen tisztalkodik es azt a teruletet se fogja kihagyni.
2021. júl. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!