Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet egy lakás nagyon tiszta...

Lehet egy lakás nagyon tiszta ahol macskát tartanak bent?

Figyelt kérdés

2021. júl. 19. 14:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi a "nagyon tiszta".

Nem mindegy továbbá, hogy mekkora területen hány macskát.

Az se, hogy az adott macsek mennyire tevékeny, mennyire vedlik, milyen a padozat, milyen a bútorok szövete, milyen almot használsz...

2021. júl. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

hát, igen, és nem, attól függ, mi a nagyon tiszta.

Lehet-e sterilszoba pl kemoterápiás betegnek? Nem.

Meg fog-e látszani, hogy lakik ott állat? Igen.

Ettől függetlenül garantált, hogy büdös lesz? Egyáltalán nem!

Szőrös lesz minden? Ez fajtától és vedlési időszaktól is függ, na meg persze a gazdin is múlik.


Egy hónapja van cicám, igazából maga a macska... nem büdös. Beleszagoltam a szőrébe, és... hát nincs büdös illata, nagyon enyhe van neki és kellemes. A száraztápja elég büdi, de csak akkor érezni, ha nagyon megszagolom, amúgy nem. Macska wc... hát... alomtól függ. Nekünk Aldi Shah macskaalom van, tök olcsó, de szereti a cica, szívesen használja, csomósodó, könnyű takarítani és kb szagtalan, csak akkor érezni, ha nesetleg szerda reggel takarítottam, és csütörtök éjjel jövök rá, hogy ma még bizony nem szedtem ki a szerencsecsomagokat (kiszedésnél a kaksi az büdi). Igazából kinézetre nem sok változott, max a cuccai kerültek ide, és hiába volt már kakibaleset is (pár...), a nagyimtól tanult takarítási skilleknek köszönhetően úgy eltüntettem mindent, mintha ott se lett volna :D (ha trehányul nézne ki a szoba és nem lenne tiszta, akkor a nagyanyám megnyúzna, de hát, izé, bizonyíték, hogy tiszta a szoba :D) Több cicátlan barátnőm átjött, és mondták, hogy szagok alapján meg nem mondanák, hogy itt egy macska is lakik.

Szőr... hát vedlési időszakban több. Ha hosszú szőrű, akkor is több. Vannak fajták, amik alig hullajtanak szőrt, náluk nem feltűnő ugye. De még a hosszú szőrűnél sincs gond, HA a gazdi rendszeresen rendesen átfésüli a bundát. :3 Persze a kefe szőrös lesz, meg érdemes összetakarítani a fésülés helyszínén, de alapvetően ki lehet ezt is küszöbölni rendszeres karbantartással.

Nekünk amúgy a fürdőszoba, wc, konyha az tabu az állatka részéről. Szóval az olyan, mintha itt se élne.

Meg fog látszani az állat, de ha ügyes vagy, akkor simán lehet tiszta lakásod :D

2021. júl. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
a tisztasag relativ fogalom, mindenkinel mas a standard. nekem 6 bent lako cicam van naponta takaritok utanuk, egy hosszu szoru van ot gyakrabban kefelem. akik jarnak hozzank szinten allatbaratok. egyetlen "tabu" hely van a cicaimat pici koruktol megtanitottam a konyha pult es a mosogato tilos hely, de mivel kedvesen de kovetkezetesen tanitottam oket nem is erdekli oket. en rengeteget foglalkozom es foglalkoztam is mindig veluk, itthon vagyok (most mar a ferjem is nyugdijas) imadom oket es csak oromben van reszem veluk kapcsolatban. egyebkent a lakas van ertunk es nem mi a lakasert. a haz nem nagy 120 negyzetmeter sok butorral szonyeggel disztarggyal. az egyeduli gond a cica alom porossaga ez nem kikuszobolheto de en elvagyok vele. aki nem szereti nem jon hozzank es kesz. nemreg volt nalunk latogatoban egy kis fiatal lany aki csodalkozva mondta, je nalatok hogy hogy nincs cicaszag? gondolom a pisiszagra gondolt, hat ez csak takaritas kerdese. most kaptam egy nagyon jo tippet az alom szagra akit erdekel szoljon szivesen megosztom vele.
márc. 30. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!