Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Purina one száraz és purina...

A Purina one száraz és purina felix nedves macskatáp jó minőségű?

Figyelt kérdés
Junior fajta.

2021. júl. 19. 20:38
 1/10 anonim válasza:
53%
Igen, jó minőségű. Azok közül amit egy szupermarketban kapsz, ez a legjobb.
2021. júl. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
15-17% “hus” van benne, nem mondanam, hogy jo minosegu, inkabb szar, dragan.
2021. júl. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos nem annyira jó, de nem is a legrosszabb. Ha valóban felelősségteljesen akarod etetni a macskát, semmi olyat nem adsz neki ami élelmiszer boltban kapható (Whiskas, Felix, Coshida, Bobi stb sajátmárkás)

Olvasd el a tápok címkéjét, ne vegyél olyat aminek 60-70% alatti a hústartalma! A macska nem szójaevő, gabonaevő, cukorevő, ahogyan a Whiskas, a Royal Canin, Purina és a többi cég "gondolja".

Fressnapfban és Zooplus.hu-n széles választék van jó eledelekből, ott érdemes vásárolni. Ingyenes házhoz szállítás is van.

2021. júl. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Maya Bunnyheart ***** válasza:
59%

Jó minőségűnek nem mondanám a Purina One tápot inkább középkategóriásnak, a Felix konzerv (és az összes többi is ami ilyen árban van) viszont egy nagy rakás sz@r.


Ha teheted akkor inkább nézz neki jó minőségű tápot/konzervet és ne ezeket a rossz minőségűeket etesd mert nem tesznek jót a cicának. Fontos hogy az a jó eledel aminek a legtöbb része hús mert a macska ragadozó.


[link]

2021. júl. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem.

Az én cicámnál a Purina One száraztáp húgykövességet idézett elő, úgyhogy, nem ajánlanám senkinek!

2021. júl. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Csak Felixet ne! :(

4%, 8% meg 12-16% hústartalom, előbbiek a szárazban, utóbbiak a nedvesben. Nem! A Felixnél még a Whiskas és a Kitekat is jobb kb, pedig azok sem jók sajnos. A macska obligát ragadozó, ami azt jelenti, hogy húst hússal (legalábbis fehérjét). Mást ő nem tud igazán hasznosítani. Persze kellenek a kajájába olyan dolgok, amik összetartják (pl gyógynövények, esetleg zöldségek, stb), de nem olyan mennyiségben, és főleg tilos a gabona, jutalomfalatban meg a tejes, joghurtos, sajtos cuccok (laktózérzékenyek).

Keress magas hústartalmú ételeket! Jó márkák szárazban: Purizon (zooplus), Concept for life, Applaws, Real Nature (ez Fresnapfban is kapható!).

Nedvesből jók: Cosma, Animonda Carny (nálunk ez fogy), Feringa, Real Nature.

Meg kell nézni a hústartalmat, a száraztápunk 70% húst tartalmaz, a nedvesünk 65%-ot. Ideális esetben 30-35%-nál nem szabad lejjebb adni, mert a cica bánja sajnos.

2021. júl. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

A Felix, Whiskas, Kitekat egyaránt 4%, miért jobbak akkor? Talán a Whiskasnak van valami szaftos csoda menüje ami megüti a 10-12%-ot. Meglepő amúgy de pl a Sheba-nak meg van magas hústartalmú kajcsija.

Lényeg a lényeg, olvasni kell a címkét:

-Ne legyen gabona

-Ne legyen cukor

-Minél több hús (lehetőleg nem állati származék formában mert az ilyen ín, bőr, porc stb)

2021. júl. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Kedves #7-es!

Nemrég nézegettem őket (nagyon ellenzik a fajtacsoportban is pl, látni akartam, hogy miért, gondoltam, biztos valami 45-50%-os, és azért vannak felháborodva miatta. hát... nagyon nem :( ), hogy lássam, milyenek és miért kerülendők. Kitekatból és Whiskasból is találtam Zoopluson 8-12% körülit (meg asszem egy 16-ost is), utóbbiból volt a jobb (vagy a kevésbé rossz). A Felix nekem tényleg új A Legaljának tűnt macskatápban, a másik kettőnek legalább volt olyan, aminél már legalább próbálkoztak (amúgy az a vicc, hogy ezek is milyen drágák, mármint, kicsit rádob az ember az összegre és már normálisat vesz belőle). Szóval bármelyik Felixnél van jobb verzió a másik kettőben. De azt se adjunk neki, ha lehet.

A felsorolásod nagyon jó, valóban ezeket kell szem előtt tartani. <3 Még annyi, hogy kerüljük a színezéket, és ne növényi legyen a fehérje. Meg extra, ha van benne taurin is, az jó a szívnek. :3

2021. júl. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

A teljes értékűben kötelezően van taurin (nem tudom a Whiskas, Felix stb egyáltalán teljes értékű-e?).

Megmondom őszintén az árukat nem követem, gyanítom hogy végül majdnem ugyanannyiba kerül mint egy jobb fajta mert a tápanyagnélküli kajából napi 3 zacsit is betermel egy macska.

Nálunk az 5 kg-os macsek napi fél tasakost eszik, meg kb fél marék szárazat.

Sajnos sokan azért veszik (leginkább a Felixnél láttam ezt) mert "ezt szereti a cicájuk". Hát a gyerek is szereti a csokit, mégse engedjük hogy azt ebédeljen...

2021. júl. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Fúh, a "mesterhármas" is elvileg teljes értékű :D Legalábbis az van ráírva...

Hát, az áruk kilóra kb annyi volt a 96 db alutasakosból (Kitekat), mint a mi nedves eledelünkből a nagy kiszerelés kilós ára (mi kisebbet rendelünk, mert még kölyök és csak 3 kilós, nem eszik annyit egy nap). Sőt, Whiskas konzervből 1800 ft/kg, Felix alutasakos 1600 ft/kg, a mi konzervünk meg 1600 ft/kg. :'D Meg akartam nézni, mennyivel kerül többe a jobb minőségű kaja, és hát... ja. Úgy néz ki, még spórolok is. Jó, a száraztáp cserébe kétszer annyi kilóra (mondjuk ez még nekünk a kitten, az adult kicsit olcsóbb lesz), mint ezek, de ne már, hogy ugyanannyiért ehet szemetet, meg rendes ételt a macsek. Kész vicc.

Húúú, nálunk nagyon fogy minden, iszonyat, mennyit képes betermelni a kismacsek, 1,5 hónap alatt szerintem már egy kilót hízott és megmásfélszerezte a súlyát :'D Még nagyon nő, kíváncsi leszek, felnőttként mennyi fog fogyni. :D


Hát lol, de ha nem vettek volna neki először, akkor nem ismerné a macska, akkor nem szeretné, akkor nem enné. :D Az a baj, hogy sokan sajnos nem tudják, hogy mik a jó tápok és mit érdemes venni, de hát honnan is tudnák, a Felixnek nem érdeke kiírni, hogy "hulladék koszt, vegyél inkább mást". És az még a jobbik eset, ha valaki utánakeres (nem tudom, vannak-e ilyen oldalak), meg megkérdezi gyakorin, ahol, oké, nem tenyésztők vannak meg állatorvosok, de azért segít, aki tud. Pl a kedves kérdezőn is látszik, hogy jót szeretne a cicának és inkább utánakérdez, érdeklődik. Ez tök becsülendő!

Amúgy azért szeretik az ilyeneket a cicák, mert tele van nátrium glutamáttal, és függők lesznek. Nem vicc, ismerős cicája mindenre IS érzékeny, valami nagyon speckó tápot kap, erre valami haverjuk hozott kóstolónak Felix jutalomfalatot, és úgy bepörgött tőle a macska, hogy a kóstoló után kb függő lett, és követeli. Úgy, hogy arról volt szó, azt az egyet azért megeszi, hát nem sok az, többet úgyse vesz. Szóval. :/ Az én cicám ilyeneket nem fog kapni, az biztos, jó lesz neki a Cosma Snackies, abból 3 íz úgyis siker volt nála, van miből válogatni. Majd az ismerősöket is megkérem, hogy ne hozzanak jutifalit, majd a meglévőből adnak a ciccnek. :'D

2021. júl. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!