Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állandó kakibaleset a cicámmal...

Állandó kakibaleset a cicámmal, mit tehetek? Szétkeni a padlón!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A 4 hónapos kiscicám egy hónapja van nálunk, de már ötször esett meg kakibaleset. Az alomba megy kakilni (pisilni is oda szokott, sosem ment még mellé, nagyon okos kislány), de aztán véletlenül beleül/belelép/nem jön ki teljesen a fenekéből, és ezért gondol egyet, és szétkeni a padlón. 1 hónap alatt ötször, szóval heti szintű, már szinte "várom" a következőt. Úgy érzem, nem bírom ezt tovább, elegem van, és neki se jó ez :( Nem nagyon hagyja a fenekét sem kitörölni, szóval nagyon rossz, mert hiába kapom el, karmolna és harapna, amikor meg akarom szabadítani tőle. Mit tegyek? Hogyan segíthetnék neki abban, hogy ez a dolog megszűnjön?

Étkezés: nem iszik tejet, meg egyéb nem cicának való dolgokat sem fogyaszt, magas hústartalmú a száraztápja és a nedves elede is, jutalomfalatnak is csak 100%-os húsból készültet kap, semmi Felix meg Dreamies, meg hasonló káros dolgok, szóval ott biztosan nincs hiba, friss vize is van mindig, és amúgy kedves, bújós és aktív cicus, szóval a közérzete is rendben van elvileg.

Veletek is volt hasonló? Hogyan oldódott meg esetleg?

(vagy nem szeret nálunk lenni és ez a gond? jobb lenne neki más gazdinál? )



2021. júl. 21. 01:37
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos ezzel nem úszod meg az állatorvost, ebben tényleg csak ő tud segíteni, határozottan gond van vele.
2021. júl. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Kedves #3!


Köszönöm szépen a normális, segítőkész választ! <3

Mi gond lehet vele? :( Minden más dolog teljesen normális, sokat alszik, sokat játszik, és csak azt eszi, amit azelőtt is, az alom is a megszokott, és igazából semmi egészségügyi gondot nem veszek észre rajta, és nem is az alom mellé jár, csak belelép/beleül :( Nem akarom felesleges stressznek kitenni őt az állatorvosnál, vagy farkast kiáltani, amikor esetleg csak idő kérdése, de azt sem szeretném, ha egy komoly baj mellett mennék el :S Nálatok mi volt a tapasztalat?

2021. júl. 21. 02:04
 3/33 anonim ***** válasza:
84%

Nem valószínű, hogy ide állatorvos kellene.

Inkább változtatgatni kellene a dolgokon, amíg meg nem szűnik a probléma. Lehet nem szereti az alomtálcát, magát az almot, nincs jó helyen az alom, stb. De neked nézni kellene közben, hátha rájössz mi a probléma. Lehet az étkezése sem megfelelő, attól függetlenül, hogy igyekszel jó dolgokkal etetni. A széklet állaga rendben van? De lehet csak kicsi még vagy nem szokta meg az új helyzetet, új almot. Ha tudod, akkor kérdezd meg milyen tálcát és almot használt eddig és azzal volt-e problémája.

A miénk is kényes volt az alom tisztaságára, ha talált valamit közben, akkor nem szerette használni, igyekezett minél hamarabb kijönni belőle, ilyenkor nagyobb valószínűséggel fordult elő baleset. És csak a magas, széles peremű tálcát szerette, mert a mellső lábaival azon állt közben, gyakorlatilag félig állva végezte a nagydolgot. És a peremen is szeretett járkálni, így nem kellett annyira belemásznia. Például fedett alomtálca nála szerintem esélytelen lett volna.

2021. júl. 21. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Kedves #7!


Jó, lehet, hogy ez külső szemlélőnek vicces, de hát a sokadik epizód átélve már annyira nem.

Ezért kérdeztem, mert nem tudom, mit lehet vele csinálni, és hogy meddig normális ez - kiscica, szóval még béna, benne lehet a pakliban ez is, de ha esetleg másnak van olyan tanácsa, amivel megkönnyíthetem a dolgát, akkor arra kíváncsi lennék.

Megütni a kiscicát nem fogom, szegénynek se jó ez, hogy járok utána és a fenekéhez nyúlkálok, ahol nem szereti (nyilván, mi se örülnénk neki). Benti cica, nem falusi, szóval itt mások a szokások :(

2021. júl. 21. 02:24
 5/33 A kérdező kommentje:

Kedves #8!


Köszönöm szépen a választ! <3

Igen, állatorvossal nem akarom stresszelni - egy hónapja van itt, lesz majd ivartalanítás is, szóval nem akarok futkosni vele feleslegesen, hogy aztán ugyanazt elmondja az orvos, mint amit a neten is olvasni, és esetleg picit kinevessen, hogy apró-cseprő, nem is egészségügyi dologgal felkerestem.

Pontosan azt az alomtálcát és almot használom, amihez ő hozzá van szokva, direkt úgy vásároltunk be, hogy ezt szem előtt tartottuk, valamit az alomtálca relatíve messze van a táljától, és egy szekrény is takarja félig, hogy meglegyen a magánszféra is.

A problémát már láttam 2-3x, az a gond, hogy kakil, fel akar állni rendesen és arrébb menni, de még jönne egy kicsi (szilárd széklet, nem folyik, stb), ettől ő kicsit "megijed", és beleül. Másik eset az volt, hogy nem jött ki neki teljesen, szőrszálon lógott egy kis darab, és azzal indult el (azt hamar elintéztem, másfél perc alatt elkaptam a kicsi lányt és leszedtem neki onnan, abba nem ült bele véletlenül). Nem tudom, igazából ha nem lenne jó helyen az alom, akkor mindig máshová menne, nem? Pisilni mindig oda megy, el is ássa, ha meg esetleg "elfelejti" (eddig kb 3-4x, egy hónap alatt), akkor pár perc múlva észreveszi, visszamegy, és elássa.

Az étkezése egész biztosan megfelelő, mert eddig is ezt kapta, ehhez van szokva és ezt szereti. A nedves 65% húst tartalmaz, a száraztápja 70%-ot (gabonamentes, 44%-os fehérjetartalom; persze kitten verzió, mert még kicsi).

Egy hónap alatt engem már megszokott, mindig bújik, jön simiért, és követ mindenhová, lehet, hogy a helyet mg nem szokta meg úgy?

Fúh, ma az almot öt óra körül takarítottam, a baleset meg most hajnali egykor volt. Minden nap tisztítva van az alom. Elvileg fedett amúgy ez is, de az első 1-2 hónapban úgy gondoltam, szokja meg még a helyet, úgyhogy a fedő az még nincs rajta (és ha nem tetszik neki, akkor nem is lesz, majd használja szundizó helynek, ahogy most). Tök tanácstalan vagyok, mert elvileg mindent úgy csinálok, ahogy ő azt szereti/megszokta :(

2021. júl. 21. 02:43
 6/33 A kérdező kommentje:
(délután ötkor volt a takarítás, nem reggel; pontosításnak)
2021. júl. 21. 02:53
 7/33 anonim ***** válasza:
6%
Rendszeresíts egy spricnit és spricceld le vele, ha valami nem kívánatos dolgot csinál. A macskák utálják a vizet, hamar megfogja tanulni a rendet.
2021. júl. 21. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Kedves #12!


Köszönöm szépen a segítséget! <3

Itt az a probléma, hogy ez nem működne, mivel ez 100%, hogy nem viselkedésbeli probléma, nem "bosszú", az, hogy belelép, egy baleset, az, hogy szétkeni, pánikreakció, szabadulni próbál. Nem reális elvárás sajnos, hogy ilyenkor leüljön szépen, és kedves nyávogással megkérjen rá, hogy takarítsam ki őt. :( Olyan ez, mintha pl menne a hasa, az alap dolgon nem tud segíteni, és ő is rémült, nyilván. Ezzel kapcsolatban nem tud "jobban" viselkedni (bár már most sokkal nyugodtabb), és ha lespriccelem, attól csak jobban pánikba esik, és esetleg a stressztől egyéb baja is lesz. :(


Egyébként ő kifejezetten szereti a vizet, meg amúgy is, nem annyira jó nevelési módszer ez macskáknak, hiába utálják. Minden ilyet traumaként élnek meg, nagyon érzékenyek, ezért óvatosan szabad őket csak nevelni. Egyébként jól nevelt cica, még arra is figyel, hogy minél kevesebb almot hozzon ki a tálcából, a töltőkábelt sem rágja, mert háromszor rá lett szólva, és a konyhába sem jön be, akkor sem, ha az ő étele készül ott és már érzi a szagát (mindig kivittük onnan, megmondtuk neki, hogy nem, és jutalomfalatot tettünk a küszöb elé, hogy megtanulja, hogy addig jöhet el. egy hónap alatt megtanulta a rendet, szóval szerintem nem a nevelésben kellene változtatni :( ).

2021. júl. 21. 03:12
 9/33 anonim ***** válasza:
57%

az en cicaim akkor csinaltak ezt mikor tul kemeny volt a kaki..

a masik kaki utan fogd meg a grabancat es nedves torlokendovel torold meg a hatsojat

2021. júl. 21. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Kedves #14!


Köszönöm szépen a választ! <3

Mitől volt nekik túl kemény, volt valami oka?

Igen, grabancos fogással próbálkozunk, csak nagyon vergődik szegény, és mivel 3 kiló a kiscica, ezért egy kézzel fogni elég nehéz, a másikkal meg nem vagyok túl hatékony, mivel ugye vergődik, karmolni próbál, és nem enged oda a problémás területre :(

2021. júl. 21. 04:32
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!