Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állandó kakibaleset a cicámmal...

Állandó kakibaleset a cicámmal, mit tehetek? Szétkeni a padlón!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A 4 hónapos kiscicám egy hónapja van nálunk, de már ötször esett meg kakibaleset. Az alomba megy kakilni (pisilni is oda szokott, sosem ment még mellé, nagyon okos kislány), de aztán véletlenül beleül/belelép/nem jön ki teljesen a fenekéből, és ezért gondol egyet, és szétkeni a padlón. 1 hónap alatt ötször, szóval heti szintű, már szinte "várom" a következőt. Úgy érzem, nem bírom ezt tovább, elegem van, és neki se jó ez :( Nem nagyon hagyja a fenekét sem kitörölni, szóval nagyon rossz, mert hiába kapom el, karmolna és harapna, amikor meg akarom szabadítani tőle. Mit tegyek? Hogyan segíthetnék neki abban, hogy ez a dolog megszűnjön?

Étkezés: nem iszik tejet, meg egyéb nem cicának való dolgokat sem fogyaszt, magas hústartalmú a száraztápja és a nedves elede is, jutalomfalatnak is csak 100%-os húsból készültet kap, semmi Felix meg Dreamies, meg hasonló káros dolgok, szóval ott biztosan nincs hiba, friss vize is van mindig, és amúgy kedves, bújós és aktív cicus, szóval a közérzete is rendben van elvileg.

Veletek is volt hasonló? Hogyan oldódott meg esetleg?

(vagy nem szeret nálunk lenni és ez a gond? jobb lenne neki más gazdinál? )



2021. júl. 21. 01:37
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
54%

Én mindenképpen felhívnám az orvost, ha elvinni nem is akarod.

Az állatorvosok annyi mindent láttak meg hallottak már, tuti tudni fogja a lehetséges okokat és úgyis szól ha be kell vinned hozzá hogy megoldja.

Ha pedig nem kell, akkor ad tanácsot, nem ilyen gyk-s gyp-s tanácsokat hogy üsd meg fröcsköld...

2021. júl. 21. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Kedves #16!


Köszönöm szépen a választ! <3

Állatorvosunk még nincs (jövő héten akartam időpontot foglalni ivartalanításra), legalábbis nem jártunk még nála, szóval lehet, hogy ez így kicsit kínos lenne. ^^" De ma mindenképp rákérdezek a tenyésztőnél, csak nem éjjel akartam zavarni, és azért gazdik tapasztalataira is kíváncsi voltam, hogy ez meddig normális kb.

Azért szerencsére nem veszem szentírásnak az összes választ (Nutella nem lesz a kakijából pl), első cicám, de azért van annyi józan eszem, hogy nem bántom őt (hát, jó, néha muszáj elviselni a fájdalmat, amikor húzom a szőrét és kiszedem a koszt, de hosszútávon neki lesz jobb és azért ez nem trauma), meg utánaolvastam annyit, hogy tudom, a fröcskölés nem jó ötlet (hál istennek). De azért kaptam biztató és értelmes válaszokat, tanácsokat, amik legalább most reggelig megnyugtattak kicsit, és ez is fontos. <3

2021. júl. 21. 05:27
 13/33 anonim ***** válasza:
76%
Tudom kicsit off a válaszom,de ez is kakiügy.Nekem szimplán annyira disznó és kényes hogy, nem hajlandó a saját seggét kinyalni. Bemegy,elvégzi a dolgát,kijön majd ráül a szőnyegre és beletörli. Nem férges,kap mindig rá tabit,nem is bolhás. Mikor véletlenül csak elkezdi tisztítani magát akkor ha belenyal,elfintorodik,öklendezik egy sort és tátott szájjal néz rád. Ha a kakiba belelép próbálj másfajta almot,ami tapad is a kakira,az majd megvéd a balesetektől. Ha bentmarad a cucc,az valószínűleg azért van mert megijedt valamitől.Próbáld meg csendesebb helyre áttenni az almot.
2021. júl. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
37%

Hát pedig féreghajtózni igencsak kellett volna mióta nálad van.

Ennyi erővel férges is lehet ha egyszer sem vitted orvoshoz.

Lehet hogy nem is véletlen ül bele, hanem direkt "radíroz" mert viszket neki.

2021. júl. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
40%

A kommenteket nem olvastam. Az enyémnek akkor szokott ilyen lenni ha szorulása van, és nem jön ki belőle a kaki.

A padlóra dörgöli a popóját és leesik a kaka.

Néha az az oka, hogy macskafüvet eszik, nem rágja meg és a fű szál fele benne van a lyukában, a másik felén meg kint lóg a kaka...


Semmi értelmeset nem mondott, adott az állatorvos. "Kefírt adjanak neki"

Néha laktózmemtes kefírezik, de nem nagyon issza meg. Nem is igazán segít.

Több helyre raktam ki vizet a házban, hogy ösztönözzem az ivásra. Cbd olajat is kap, azóta valamivel jobb a helyzet.

2021. júl. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Kedves #13!


Köszönöm szépen a választ! <3

Auch, kényes jószág lehet. :D Az én picim nagyon szépen tisztogatja magát, a múltkor is letakarítottam a 90%-át, közben rendbe raktam a lakást, és mire odamentem befejezni őt, addigra maga is megcsinálta. Nagyon kis rendes, meg olyan kedves.

Az alom az tapad a kakira, azzal nincsen gond, mert az alom is rátapad a popóra, amikor beleül. Ennél csendesebb helyre meg nem tudom tenni az almot, és tuti nem ijed meg, mert figyelem, percekig kaparászik, nyugiban elvégzi a dolgát, aztán tök nyugisan kijön, hátranéz, megérzi, hogy baj van, és csak az után esik kétségbe, addig szegény abban a hitben él, hogy milyen szépen, ügyesen elvégezte a dolgát. A maradék kakit sose látom, mert el is kaparja!

2021. júl. 21. 08:50
 17/33 A kérdező kommentje:

Kedves #14!


Hú, igen, ez egy hasznos tanács egyébként - csakhogy az oltásokkal együtt a féregtelenítés is megvolt 9, illetve 12 hetes korában (van chipje is, stb). Én még nem voltam vele orvosnál, a tenyésztő nyilván igen, különben oda sem adhatta volna a cicát. A következő féreghajtás időpontjának a 7 hónapos kor van megjelölve. Az előző féreghajtás egy hónapja volt kb. Gondolod esetleg, hogy emiatt lehet? Szerinted fennáll reális esély arra, hogy két féreghajtás után ilyen rövid idővel valamit összeszedett? (nincs kijárása sehová, szobacica, és más állatokkal sem találkozik) Komolyan kérdezem, mert oké, látatlanban persze, hogy felmerül (főleg, hogy azt írtam, nem voltam még vele orvosnál), de két féreghajtás után is?

2021. júl. 21. 08:58
 18/33 A kérdező kommentje:
(jaj, lemaradt: természetesen neked is köszönöm a választ, #14! <3)
2021. júl. 21. 08:59
 19/33 anonim ***** válasza:
57%

Bocs, én se olvastam el a kommenteket.

Hány hetesen vetted magadhoz? Nem volt túl fiatal? Anyja tanítja meg ezekre, lehet neki kimaradt.


Állatorvos ha nem tud semmit javasolni, akkor vedd fel a kapcsolatot cicamentő alapítványokkal, náluk annyi problémás állat volt már, biztosan van rá javaslatuk.

2021. júl. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Kedves #15!


Köszönöm szépen a választ! <3

Mitől lehet esetleg szorulása? :/ A tiéd mit eszik/csinál előtte?

Igen, hasonló metódus eredménye a miénk is. Nálunk nincs macskafű, meg semmilyen fű, 2 kaktuszom van, de olyan szobában, ahová a cica nem mehet be (és nem is tud, mert csukva az ajtó).

Sajnálom, hogy nem mondott jót. :( Ez a kefír nem hangzik jól egyáltalán - de legalább laktózérzékeny, látszi, hogy figyelsz rá! <3

Ó, az én cicám nagyon sokat iszik, mert rászoktattam. Ha keveset iszik, akkor mindig utánamegyek, és lerakom a tálkáját elé. Először nem értette, nem akarta, szóval mutatóujjal hullámoztattam, hogy természetes vízre emlékeztesse, úgy egy idő után ivott. Azóta csak elé rakom, és rögtön iszik, sőt, most már mindig iszik, amikor odamegy száraztápot enni. Szerintem víz terén nincs gond, napi 7-10x iszik ebben a nagy melegben :(

2021. júl. 21. 09:12
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!