Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állandó kakibaleset a cicámmal...

Állandó kakibaleset a cicámmal, mit tehetek? Szétkeni a padlón!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A 4 hónapos kiscicám egy hónapja van nálunk, de már ötször esett meg kakibaleset. Az alomba megy kakilni (pisilni is oda szokott, sosem ment még mellé, nagyon okos kislány), de aztán véletlenül beleül/belelép/nem jön ki teljesen a fenekéből, és ezért gondol egyet, és szétkeni a padlón. 1 hónap alatt ötször, szóval heti szintű, már szinte "várom" a következőt. Úgy érzem, nem bírom ezt tovább, elegem van, és neki se jó ez :( Nem nagyon hagyja a fenekét sem kitörölni, szóval nagyon rossz, mert hiába kapom el, karmolna és harapna, amikor meg akarom szabadítani tőle. Mit tegyek? Hogyan segíthetnék neki abban, hogy ez a dolog megszűnjön?

Étkezés: nem iszik tejet, meg egyéb nem cicának való dolgokat sem fogyaszt, magas hústartalmú a száraztápja és a nedves elede is, jutalomfalatnak is csak 100%-os húsból készültet kap, semmi Felix meg Dreamies, meg hasonló káros dolgok, szóval ott biztosan nincs hiba, friss vize is van mindig, és amúgy kedves, bújós és aktív cicus, szóval a közérzete is rendben van elvileg.

Veletek is volt hasonló? Hogyan oldódott meg esetleg?

(vagy nem szeret nálunk lenni és ez a gond? jobb lenne neki más gazdinál? )



2021. júl. 21. 01:37
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk akkor van baleset, ha valamitől puhább. Nyávogva próbál szaladozni, hogy úr isten, valaki követ.. :D A macskafüvet egyben nyeli, így azt nem kaphat.. megtanultuk. :D

Ha minden nap kapna nedves tápot, simán lehetne ez állandó probléma is. Nem lehet, hogy nálatok is az okozza? A puha csípheti is, persze, hogy gyorsan szabadulna.

Nekem emellé hosszú a szőre, így azt ott vágni kell, mert rátapad.

A belelépés kiskorban szokott előfordulni, a nem tisztálkodás pedig beteg cicánál.

Mutasd meg dokinak, az sose árt!

2021. júl. 22. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolnék én is, hogy kemény a széklet, és utána fáj a popója, ezért nem engedi megtörölni. Minden állatorvos mást javasol, nekem azt mondták. szükség van a húsba kevert zöldségekte is, és ha eszik száraz tápot is, rá kell bírni, hogy igyon.
2021. aug. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:

jaj, sziasztok, köszönöm a válaszokat, mindenkinek válaszolok még egyenként! :D

Igazából úgy néz ki, hogy a probléma megoldódott, mert ugye a kis kaki mindig szőrszálon lógott, tehát ezzel lehetett valami gond, mert kidobtuk a szőnyeget, amibe szőr-haj beleragadt és kiporszívózhatatlan volt (utáltam, végre megegyeztem a családdal, hogy menjen a kukába), illetve kap most már szőroldó pasztát. Úgy néz ki, ez megoldotta, mert 2 hete semmiféle baleset nem volt, mindig elássa szépen ügyesen, és kap érte jutalomfalatot is :D


Mindenkinek köszönöm a válaszokat! :3


kedves #25!

hát mivel nem direkt csinálja, nem viselkedési, véletlenül ül bele --> baleset.


kedves #27-28!

nagyon ügyesen tudja, hogy kell elásni, mindig megcsinálja, ha van rá lehetősége :D


kedves #29!

jaj, amúgy én is totál paragazdi vagyok szerintem, minden apróságtól megijedek, már guglizom is, egyszerű vakarózáson át addig, hogy "miért remeg a macska álmában". :'D (spoiler: álmodik. de tök ijesztő ez elsőre, eskü)


kedves #30!

szerintem azért pontoztak le, mert többször leírtam, hogy látom, ahogy beleül véletlenül. nem az van, hogy viszket neki, mert akkor kb minden wczésnél csinálná. egyébként hasznos tanács és tök jó tipp, csak itt ugye nem volt passzoló, mert láttam, hogy beleül véletlenül, és úgy viszi magával, nem csak úgy csinálta.


kedves #31!

jaj, köszi, igazából ugye nem puhább meg semmi, tisztálkodni meg szokott, minden nagyobb étkezés után kicsípi magát, mindig tip-top a kisasszony :D


kedves #32!

fúh, igen, ez is tök jó tanács! száraz után egyébként mindig iszik, és folyamatosan figyelem, hogy eleget igyon, mert tudom, milyen fontos. ha úgy látom, hogy ma nem fogyott elég, akkor csak elé rakom, és már iszik is, nagyon együttműködő :D

2021. aug. 4. 02:18
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!