Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állandó kakibaleset a cicámmal...

Állandó kakibaleset a cicámmal, mit tehetek? Szétkeni a padlón!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A 4 hónapos kiscicám egy hónapja van nálunk, de már ötször esett meg kakibaleset. Az alomba megy kakilni (pisilni is oda szokott, sosem ment még mellé, nagyon okos kislány), de aztán véletlenül beleül/belelép/nem jön ki teljesen a fenekéből, és ezért gondol egyet, és szétkeni a padlón. 1 hónap alatt ötször, szóval heti szintű, már szinte "várom" a következőt. Úgy érzem, nem bírom ezt tovább, elegem van, és neki se jó ez :( Nem nagyon hagyja a fenekét sem kitörölni, szóval nagyon rossz, mert hiába kapom el, karmolna és harapna, amikor meg akarom szabadítani tőle. Mit tegyek? Hogyan segíthetnék neki abban, hogy ez a dolog megszűnjön?

Étkezés: nem iszik tejet, meg egyéb nem cicának való dolgokat sem fogyaszt, magas hústartalmú a száraztápja és a nedves elede is, jutalomfalatnak is csak 100%-os húsból készültet kap, semmi Felix meg Dreamies, meg hasonló káros dolgok, szóval ott biztosan nincs hiba, friss vize is van mindig, és amúgy kedves, bújós és aktív cicus, szóval a közérzete is rendben van elvileg.

Veletek is volt hasonló? Hogyan oldódott meg esetleg?

(vagy nem szeret nálunk lenni és ez a gond? jobb lenne neki más gazdinál? )



2021. júl. 21. 01:37
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Kedves #19/#14!


Köszönöm szépen a választ még egyszer! <3

Semmi gond, előfordul, éreztem a segítő szándékot és már ez is tök jól esik az éjjeli "áruld Nutellaként"/"tuti kamu, troll vagy" kommentelők után. :(

Nem hiszem, hogy túl fiatal lett volna, a tenyésztő oda sem adja fiatalon, mert a korai elválasztás traumákhoz vezethet, és nála a cicák és az egészségük az elsők. Elhoztam, és másnap volt 14 hetes. Anyuka meg valszeg azért megtanította, mert alapból tudja, csak heti egyszer baleset van (meg hát nem volt olyan nagy az alom, nem 5-7 cica született az anyucinak, szerintem volt lehetőség megtanulni. egyébként mindent szépen elkapar, okos nagyon).

Köszi a tanácsot! :(

2021. júl. 21. 09:18
 22/33 anonim ***** válasza:
67%
Szia, szerintem nincs semmi gond, csak kicsi még és bénázik 😅. Nálunk is ilyen volt az egyik, folyamatosan belelépett amikor el akarta ásni, aztán takaríthattam a kakis lábnyomokat 😏 Azóta már kinőtte ezt, illetve megoldotta úgy, hogy egyáltalán nem takarja be a dolgokat, vagy rábízza a másik cicára, aki elássa helyette 🤔😅
2021. júl. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
40%

Nekem azért fura hogy a 12 hetes féreghajtózás után a 7 hónapos kor lett megjelölve a következő alkalomnak. A felnőtt macskákat is háromhavonta kell, a piciket gyakrabban.

Az előző orvosa mondta hogy csak 7 hónaposan vidd legközelebb?

2021. júl. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Kedves #22!



Köszönöm szépen a választ! <3

Oké, azért ez némileg megnyugtató :D A bénázáson lehet segíteni, majd belejön, csak aggódtam, nehogy valami komoly gond legyen, meg nem tudom, hogy másoknál ez mennyire fordul elő. Sajnos a neten se angolul, se magyarul nem találtam erről anyagot, se a 1,5 év alatt, amíg a cicáról olvasgattam, hogy felkészüljek majd az érkezésére (nem is volt említve kb SEHOL sem, pedig szerintem egy "x dolog, amit kiscica befogadása előtt tudnod kell/amire fel kell készülnöd" videóban/cikkben KÖTELEZŐ lenne ennek elhangoznia. az első eset kb teljesen váratlanul ért, egyedül a tenyésztőtől hallottunk róla, hogy van olyan, hogy kakis marad a popó). Sem akkor nem találtam, amikor konkrétan rákerestem, angolul-magyarul, szóval ötletem nincs, meddig normális. :/

De köszi szépen, a tapasztalataid azért megnyugtatóak :D Azóta volt wc-n és kakilt is, azt szépen el is kaparta, ügyesen, szóval meg tudja oldani, csak nem mindig... de köszi, szuper volt ezt olvasni!

2021. júl. 21. 14:55
 25/33 anonim ***** válasza:
26%

Ha nem viselkedési probléma, akkor etetési, de arra meg következetesen azt írod, hogy jó a széklete. Más lehetőség márpedig tudtommal nincs.


A spricnis válaszoló voltam.

2021. júl. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Kedves #23!


Huh, hát, ugye ő szobacica, teljesen benti, szóval gondolom ezért lenne 4 havonta esedékes. Nekünk azt mondták, hogy így ideális, első cicám, szóval korábbi tapasztalatom az nincs.

2021. júl. 21. 15:56
 27/33 anonim ***** válasza:
40%
Még nem olvastam előző válaszokat, lehet, hogy írták már, nem tom, próbáltad-e már ,hogy belekotorsz a mancsával finoman az alomba, hogy tudja, hogy oda kell elásni
2021. júl. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
40%

*de nem pont amikor kakilt, hanem csak úgy random is megcsinálhatod vele

Sőt, hát, amikor már kakilt megint,és megin a padlóra,akkor már minek, tehát kotorj bele az alomba a pici mancsával, és akkor már majd onnantól remélhetőleg tudja, szerintem ez működni szokott (Tehát, még mindig nem olvastam a többi kommentet)

2021. júl. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
26%

Az enyémek is szobacicák, soha nem eresztenék szélnek semmilyen állatot, de alap a háromhavi féreghajtó. 33 éve vannak folyamatosan macskáim, állatorvost többször is váltottunk, de mindig mindegyiknél ez a norma, hogy háromhavonta. Még csak arra sem lehet fogni hogy csak a pénzt akarják kicsikarni az emberből mert nem tétel, kb 300 ft/macska/alkalom. Azért fontos szobacica esetében is, mert az ember simán hazaviheti a petét a cipője talpán. (Velem egyszer megesett, undi, de zacskóba tettem a férget ami kijött belőle és a macskával együtt elvittem megmutatni az orvosnak hogy ez mi és most mi lesz így vele ha ez a "spagetti" távozott belőle :D)

Mindegy, ne is rugózzunk ezen, valószínűleg tényleg csak azért csinálja mert még kis hülye, majd ügyesebb lesz idővel.

Csak én ilyen paragazdi vagyok, úgy vagyok vele hogy bármi is van, inkább menjek feleslegesen az orvoshoz minthogy tényleg nagy baj legyen és ne vegyem komolyan.

2021. júl. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
31%
Istenem, a sok szerencsétlen lepontozza az állatorvosos válaszom, csak mert nem értenek egyet :D Édeseim, tucat számra volt macskám, és az egyik végbélfertőzéssel került orvoshoz, ami hasonló idétlen balesetekkel járt. De akkor maradjatok annál, hogy kicsi és buta, ezért húzza a szaros seggét a földön...
2021. júl. 22. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!