Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hasmenése van a macskának,...

Hasmenése van a macskának, mit csináljak?

Figyelt kérdés

A szüleim egész héten nincsenek itthon, én vigyázok a macskánkra, és hasmenése lett. Nem értem, mitől, csak a szokásos száraz- és nedvestápot kapta, nem kapott se tejet, se emberi kaját, minden nap kimostam a tányérját, és naponta kétszer cseréltem a vizét. A nap nagy részét bent tölti, délután szokott kint lenni egy kicsit, általában csak kifekszik napozni.


Egyedül nem tudom orvoshoz vinni, és gyógyszert se tudok neki szerezni. Itthon csak a szokásos kajája van, esetleg rizst tudok neki főzni, de hús nincs itthon, amit belekeverhetnék, csak egy pár kocka szárított csirkemell jutalomfalat van (semmi más nincs benne, freezedried, nem tudom magyarul az eljárás nevét).


Alom sincs itthon több, tegnapelőtt cseréltem az egészet, ki kellett volna tartania szombat estig.


Macska probiotikum sincs itthon, csak embereknek (Lactiv) meg nyulaknak (BioLapis és Fibreplex) való, meg van Vetri DMG, de az meg nem hasfogó.


A kedve amúgy nem rossz, játszik, simire dorombol, de mintha bújósabb lenne, mint máskor.


Mit csináljak? Mit adjak neki? Macskáknál mennyire súlyos egy hasmenés? Ugye nem annyira, mint a nyulaknál? Esetleg elkaphatta tőlem? Kedd óta hasmenésem van, és a gyomrom is eléggé fáj.



2021. júl. 22. 18:12
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
#15 Tudsz ajánlani olyan nedvedtápot, ami jó, és lehet neten rendelni? Legjobb lenne a Zooplusról, mert onnan többször szoktunk rendelni, a törpenylamnak is onnan rendelek tápot meg szénát, a Cuni Complete meg a legtöbb macskatáp is ott van a legjobb áron. Ha a kajával van baj, akkor megbeszélem anyuékkal, hogy váltsunk.
2021. júl. 22. 20:06
 12/22 anonim ***** válasza:
84%

Minden magas hústartalmú étel jó lehet vagy akár az is, ha kevesebbet kap belőle. Lepontoztak, de az én cicámból vagy azonnal kijött vagy utólag okozott kellemetlenséget a nedves táp. Mire rájöttem, hogy a szentjánoskenyérliszt és a többi aszpik helyettesítő alapanyag okozza, addig szegény 3x fürdött, rettegett mert rohangáltunk utána a lakásban, ahogy kente szét a bundájára tapadt cuccot.

Animonda, Applaws, Cosma amit ismerek, hogy jók!

2021. júl. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha pár házra laknak a nagyszüleid, kérd meg hogy hozzanak át valami hasfogó tablettát neked, meg egyél sós vízben főtt krumplit az jót tesz.

Macseknak ha beáztatod a szárított husit, az mehet a rizzsel. Igyon vizet, ez nagyon fontos.

Székletminta nem baj ha almos, de ha a feneke alá tudsz tolni valamit mikor kakál, az lenne a legjobb. Egy kis műanyag edénybe rakhatod és tedd hűtőbe.


Az orvos elvileg felárért kijön házhoz ha romlik az állapota.

2021. júl. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Szedtem gyógyszert a hasmenésre, de mindig visszajön, amikor abbahagyom. Valószínűleg ételallergia, de nem tudom, hogy mi, a tejet már elhagytam, mert a családban többen laktózérzékenyek, de nem lett jobb. A krumplit nem szeretem, főleg pirítóst, ropit meg zöldséglevest ettem a héten, ezekkel elvagyok.


Akkor beáztatom a szárított csirkemellkockákat. Ránézésre kb. szombat reggelig elég lehet, addigra meg tudok szerezni rendeset.


Minden orvos ki szokott menni felárért? Szokott lenni lehetőség kártyás fizetésre?

2021. júl. 22. 20:42
 15/22 A kérdező kommentje:
Azért aggódtam nagyon, mert van egy törpenyulam, aki 7 éves, és megszoktam, hogy minden kis dolog súlyos, ha tünet van, már nagy a baj. Tudom, hogy a nyulak érzékenyebbek, de a macskákat még nem ismerem olyan jól.
2021. júl. 22. 20:51
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

nedves táp tanács még egy, hátha segít: MAC's cat, Feringa, Animonda (nálunk ezt kapja), Applaws, Cosma, Real Nature. Előbbiek Zooplus, utóbbi Fressnapf :D

Fontos, hogy hústartalomban 30-35%-os hústartalomnál alább ne adjunk! Átszoktatni meg szépen, fokozatosan kell, egy kicsit többet minden nap az újból a régi mellé rakva, a régi arányát meg fokozatosan csökkenteni. :3 De még ne most, szerintem várd meg, míg rendbejön a pocija, és utána kezdd el!

2021. júl. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Közben rosszabb lett a helyzet, már nagyon hasmenése van, teljesen folyós, és nagyon hangosan kakil, gázzal együtt jön. A bundája nem lett olyan, de az alom kuka. Nem tudtam, mit rakjak alá, behoztam földet és kerestem egy nagyobb alapterületű dobozt, abba raktam. Szegényt bezártam a fürdőszobába, nehogy éjjel összekenjen mindent, de beraktam a fekhelyét meg pár régi törölközőt. Víz is van előtte bőven. Remélem nem lesz baja. :(


Beszéltem az egyik barátnőmmel, a szülei holnap elvisznek az állatorvoshoz.

2021. júl. 22. 21:56
 18/22 anonim ***** válasza:
Tarts otthon erre az esetre BOLUS ADSTRINGENS nevű gyógyszert. Vénynélküli. Ember is és a cica is szedheti.
2021. júl. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, be fogom szerezni.


Éjjel nem kakilt többet, viszont alig evett a száraztápból. Inni ivott, többet is, mint szokott. Délelőtt visszük dokihoz, remélem nincs komoly baja. :(

2021. júl. 23. 03:22
 20/22 A kérdező kommentje:

Voltunk vele dokinál. Bélhurut, fogínygyulladás és a veséjére is ráment. Kapott pár injekciót, a doki azt mondta, hogy valószínűleg gyorsan jobban lesz, ha nem, akkor hétfőn vissza kell vinni. Azt mondta, hogy valószínűleg egy másik macskától kapta el, nem a kajától van. (Néha együtt napoznak a szomszéd macskával.)


Ettől függetlenül meg fogom beszélni a szüleimmel, hogy váltsunk tápot, elolvastam a mostani táp összetevőit, és valóban nem túl jó...

2021. júl. 23. 16:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!