Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi egy kinti ivaros...

Mennyi egy kinti ivaros kandúr várható élettartama?

Figyelt kérdés
2021. júl. 22. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
3-4 év.
2021. júl. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
28%
8-12 év
2021. júl. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Őszintén? 2-3 év szerintem. Előbb utóbb baleset fogja érni a csavargás miatt.
2021. júl. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Inkább add örökbe, vagy csináltass macskabiztos kerítést. És ivartalanítsd.
2021. júl. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
13 eves a macskam es meg mindig birja
2021. júl. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Általában nem sok. Nagyon hamar elkapnak valamilyen nemi betegséget, ami az életükbe kerül. Legyél gondos gazdi, és vidd el ivartalanítani.
2021. júl. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Általában viszonylag rövid. Hogy mondjak néhány gyakori halálokot: elgázolás, mérgezés (ha nem is közvetlenül, de rengetegen mérgezik a kártevőket, amiket a macska megfog), stb.

Persze vannak kivételek, és több tényező is befolyásolja. Hogy mondjak egyet, a semmi közepén lévő tanyán kisebb az esélye annak, hogy elüti az autó, mint egy forgalmas út mellett.


Viszont saját tapasztalataim alapján én nem engedném ki a macskám az utcára. Persze jelenleg nincs, de gyerekkoromban volt három kandúrmacskánk, és mind a három 1 éves kora előtt eltűnt. Csak az egyiket találtuk meg másnap a szomszéd árkában megmerevedve, a többi még mindig rejtély. Valószínűleg valahol elpusztulhattak, mert rajtunk kívül más sosem tudta őket megfogni.

Az az 1 év egy macskánál pedig nagyon rövid idő, még gyakorlatilag szinte kölyök.

Ezen kívül anyám is mindig mondta nekem, hogy ők kint tartották a macskáikat, de néhány évnél tovább csak nagyon kevés élt.

Apám is azt hajtogatta egész gyerekkoromban, hogy a macska fogyóeszköz, nem él sokáig, amitől egyébként még mindig rosszul érzem magam.


Szóval nagy átlagban a kinti macskák nem élnek sokáig.

2021. júl. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%

10 évig élt a macskám. Nagytestű, szürke bundájú burma-sziámi-házimacska keverék kandúr volt.

Élt volna tovább is, de beteg lett.


Sosem értem, ha valaki 2-3 évet ír. Nekem nem ez a tapasztalatom.

Általában a kinti macskák 8-10 évig élnek. Legalábbis felénk.

2021. júl. 23. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
A szomszéd szép nagy vörös kandúrja 2 évet élt kb, aztán kivasalta egy autó az aszfalton.
2021. júl. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%

fúh. hát.


A benti macskák várható élettartama: 13-17 év.

A kinti cicáké: 2-5 év.

Persze ivartalannal számolva. Az ivarosaknál plusz nemi betegségek is lehetnek, illetve aktívabbak, verekedősebbek, ez plusz veszélyforrás.

Persze ez egy átlag, ebben benne van a Dezsőke, aki él 12 évet, mert egy kis mázlista, meg benne van a Józsika is, aki 7 hónapos korában eltűnik és (fenti példával élve) másnap egy árokban megtalálják. Kivételek mindig vannak, de ezekkel az átlagokkal lehet számolni.

2021. júl. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!