Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anya nélküli kis cicát hogy...

Anya nélküli kis cicát hogy lehet majd alomra szoktatni?

Figyelt kérdés
Kb 4 hetes a pici. Anyja elhagyta és most kézzel nevelem. Viszont ha benti cica lesz akkor szobatisztának kéne lennie. Hogy lehet majd neki megtanítani?
2021. júl. 26. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ösztönös náluk, nem úgy mint a kutyáknàl.


Amivel elősegítheted, hogy éves, alvás után berakod az alomba.

2021. júl. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Metionin ***** válasza:
100%
Simán. Én a 4 hetest már rátettem az alomra kaja után, de azért még simiztem a hasát a nedves kendővel. Hol termelt bele, hol nem. 5 hetes volt kb. amikor már direkt ment alomra de először mindig elfelejtette betakarni :D a kis mancsával mutattam neki hogy hogy kell ásni meg kaparni az alomban. Utána tudta, bár sokáig óriási konfettiesők kísérték a vécézéseit.
2021. júl. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ohh köszi, akkor holnaptól rakok neki almot.

Viszont eddig kaja és alvás után egyszer se végezte el a dolgát közvetlen, úgyhogy így nem tudom lesz.

2021. júl. 26. 18:49
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az anyja úgy segít neki üríteni, hogy nyalogatja... Na Neked is ezt kell vele tenni, na Neked nem a nyelveddel :D

Nedves ronggyal törölgesd.

2021. júl. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Metionin ***** válasza:
100%
Próbálgatni kell, a kaja utáni alvás után szoktak általában termelni.
2021. júl. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Evés után papírzsepit langyos (ne hideg, mert begörcsöl, és utálni fog kakilni...) vízzel nedvesíts meg, és a pici feneke lukát gyengéden cirógasd vele. Kakilás után ugyanígy tisztítsd meg. A hasikóját is ujjal cirógatni kell, anyukája is nyalogatással indítja el nála a kakilást. Nálunk működött, már öreg cica, mégis mikor ölbe veszem, és ciróka, elkezd kutykuruttyolni a gyomra.
2021. júl. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak tegyél ki egy almot.

Bele fog menni. Lehet az elején még mellé megy, de ha látod h már rákészült akkor tedd bele

2021. júl. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A meleg rongyos hasmasszír jó ötlet.
2021. júl. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Na és azt, hogy lehet neki megtanítani, hogy messzebről is vissza menjen a pisildébe?


Kis karámban lakik ha nem tudunk rá figyelni és ott szépen belepiszkít az alomba. De ha kivan engedve nem megy vissza a helyére hanem inkább elbújik egy sarokba és oda pisil.

2021. aug. 1. 14:43
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Torlaszold el azokat a helyeket ahova eltud bújni mikor kint van. Ha látod kell neki akkor tedd bele az alomba.


Nekem mindig vissza mennek tanítani se kell.

2021. aug. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!