Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nedves macskaeledel tud...

Nedves macskaeledel tud függőséget okozni a cicának?

Figyelt kérdés
Van egyy cirmos kandúrom és szeretek neki kedvezni olykor nedveseledellel hogy ne csak a száraz tápot kapja. De viszont átfordult a mérleg mert már nem nagyon kell neki a száraz és követeli szó szerint követeli a nedveset. Megmondom őszintén prevital alutasakosat kap. Előfordulhat hogy függő lett?

2021. júl. 29. 12:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%

Nyilvan, hiszen ezek a szarabb minoseguek tele vannak izfokozokkal. En is jobban szeretem a mekit, mint a salatat, ha valaki naponta elem rakna mindkettot, valoszinuleg nem a salatat valasztanam, erted.

Szarazbol milyet kap?

2021. júl. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Igen, ha nátrium-glutamát van benne az függőséget okozó ízfokozó. Állatorvosi ajánlásra hagytunk fel vele, pont emiatt.
2021. júl. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
43%

Nem (csak) az adalékanyagok miatt lesz függő.

A macskák könnyen válnak függővé. Bármilyen kajától. Ha egy macskát alutasakossal etetsz hónapokig, később inkább napokig (hetekig) nem eszik, ha olcsó konzervet vagy házi kosztot adnál neki.

Másrészt nem lehet egy macskát csak szárazzal etetni. Adj neki rendes kaját naponta 1-2-szer, a száraz pedig legyen előtte egész nap. Ez olyan, hogy te is megeszed a kekszet, ha két főétkezés között megéhezel, de a pörköltöt választod vacsorára.


U.I. Egy hónap kemény küzdelem volt, mire a macskámat át tudtam szokatni az alutasakosról a nyers húsra. Azt sokáig csak úgy szerette, ha főzés közben dobáltam neki pár falatot. Tányérból, mint főétkezés egy hónapig nem fogadta el. Tőle egyik napról a másikra kellett megvonni a tasakosat, mert súlyos pszichés problémái voltak tőle.

2021. júl. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

De, lehet a macskat csak szarazzal etetni, es nem, nem lesz fuggo, ha minosegi alutasakosat/konzervet adsz neki.

Az a problema naluk, hogy valogatosak es nehezebben nevelhetok le rola, mint a kutyak, de az sem lehetetlen.

2021. júl. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
A sok száraztól meg jól eltud hízni, nyilván van mindegyikből prémium, a mieink is alutasakosat kapnak meg pástétomot 90%-ban.Nem hiszem, hogy ugyanabban az árkategóriában lenne különbség a száraz meg a nedves macsakeled között.Az sem mindegy kijárós e a macska, mert szerez magának mást is ha igen...
2021. júl. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

De miert kene sokat adni belole?Van adagolasi utmutato, latod a macskan is, hogy mennyi a sok, mennyi a keves, figyelni kell es pontos mennyisegeket adni, nem csak ugy kionteni ele aztan csokolom. Esszel kell, mint mindent. Egyebkent nagyon nem jo, ha csak puha kajat eszik a macskad 5-os, tonkremennek a fogai elobb-utobb, ha nem rag rendesen, nem igazan hasznalja oket.

Barmitol elhizhat, ha mertektelenul eteted!

2021. júl. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

1, Értem amit mondasz. Purina száraztápot kap, nem a legolcsóbb márkát.


2, Komolyan? Mire váltottatok, és lett javulás?


3, Nem csak szárazat kap a cica, értem én hogy kell neki a hús azért is vettem neki alutasakosat, úgy indultunk hogy napi 1 tasak amiből lett napi 2 most már ott tartunk hogy ez sem elég. Azért is kérdezem hogy ez nem normális.


Nem tudom a rendes kaja alatt mit értesz, főtt kaja maradékot esteleg? Mert azt sem.


Ha viszont a húsra gondoltál rendes kaja gyanánt, akkor beprobalkozom, főzés közben szokott kapni 1-1 levágott hús darabkát,megpróbálom!


De azért durva hogy ilyen mértékig árt a cicának hogy pszichés problémája lett tőle!


4,Mi számít minőségnek? Vagyis olvastam hogy a whiskas sem minőség, pedig nem olcsó fajta az sem.


5. Kijáró a cica, neked melyik termék vált be?

2021. júl. 29. 13:49
 8/19 A kérdező kommentje:

6os kommentelő.

Itt nem az a helyzet hogy én mértéktelenül etetem a cicát. Konkrétan addig nyávog addig követ, addig nem nyugszik amíg nem adok neki.

2021. júl. 29. 13:54
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, (szintén állatorvos tanácsait követve) száraztáp az egyedüli főétel és hetente 1x, max 2x főtt csirkeszív-zúza is kerül elé. Ezen kívül ritkán macskatej és paszta formában szőroldó meg multivitamin.

Az enyém Royal Canin 37-et kap épp, ivartalanítottaknak való, de még keresem az igazit.

+ 3,2 kg a cica, mióta csak szárazat kap is, nincs elhízva. :)

2021. júl. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! :)
2021. júl. 29. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!