Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet annak az oka, ha a...

Mi lehet annak az oka, ha a szomszéd összes macskája évek óta hozzánk akar költözni?

Figyelt kérdés
Hoznak új macskát, nagyjából fél-egy elvan náluk, aztán egyszer csak egész nap itt van nálunk, itt kér enni (mindig soványak), itt alszik a garázsban, itt van egész nap. Egyre kevesebbet megy haza, majd egyáltalán nem. A szomszéd hoz magának új macskát, és kezdődik újra az egész. Próbáltam már megbeszélni velük, mi lehet a baj, de teljesen elzárkóznak. Elintézik annyival, hogy zavarjuk el a macskát és kész. Nekünk sem jó ez így, mert csak gyűlnek a macskák az eredeti macskáink mellé, és egy vagyon nekik a kaja is. Állítólag be is engedik őket, szerintük a macskák akarnak inkább idejönni, mert ideszoktatjuk őket. Én nem tudom elképzelni, hogy a mai vacak időben is inkább a teraszunkon az asztal alatt lett volna a cica, mint náluk bent a kanapén, ha tényleg beengedik. Hiába szólok nekik, hogy hívják, és etessék meg, mert itt nyávog, azt mondják, ha akar, majd megy magától. Hát nem megy. Persze, hogy a végén beengedem és megetetem! Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ha otthon is megkapná, amire szüksége van, akkor napi 24 órában itt kuncsorogna. Ráadásul más szomszédnak is van macskája, velük mégsincs ilyen gond.
2021. aug. 2. 00:17
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Fél-egy évig ott van.
2021. aug. 2. 00:17
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem adsz nekik, akkor hazamegy.
2021. aug. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Akitakarsz ***** válasza:
94%

Hozzánk akar költözni 🤣🤣🤣🤣

Azért ez így elég érdekesen hangzik



Amúgy nyilván odajönnek ha adsz nekik kaját. A macska soha nem volt társas lény, nem kötődik úgy az emberhez mint egy kutya. Ha te adsz neki kaját odajön, ha az igazi gazdája akkor otthon marad. Ennyi

2021. aug. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy otthon nem kapnak eleget, mert nagyon soványak, és állandóan éhesek. Abban simán benne lennék, hogy az otthoni eledelüket némi vendégeskedés keretében kiegészítsem, de pár itteni étkezés után eszük ágában sincs hazamenni. Szeretném, ha a szomszéd lakatná jól a saját macskáit, szerinte ad is nekik rendesen, de akkor meg mitől gebék?
2021. aug. 2. 00:34
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van ahogy leírtad nem foglalkoznak, vele lehet enni se adnak neki rendesen, azért tartanak macskát hogy legyen, de minek ilyeneknek.Persze hogy odamegy ahol jó helye van.Itt is ez van a szomszédomban odament az összes macska a másik szomszédomtól.
2021. aug. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Akitakarsz ***** válasza:
100%

Nyilván nem ad nekik rendesen ha soványak. Azért ez eléggé egyértelmű. Vagy leszarja őket vagy nincs elég pénze elegendő kajára.

Nem igazán tudsz mit kezdeni ezzel (mármint a szomszéddal)

2021. aug. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ráadásul általában kettesével hozzák őket. Tiszta bolhásak voltak, én vettem rájuk spot-ont. Most még elvannak kint, de ha jön az ősz, meg a tél, megint ide fognak végleg szokni. Nekem az a normális, hogy ha esik az eső, vagy hideg van, akkor rögtön hívom a cicáimat, hogy bejöhessenek. De ezek nem foglalkoznak velük.
2021. aug. 2. 00:41
 8/18 anonim válasza:
100%
A mi macskáinkat is sokáig etették de itt maradtak. Olyan is volt hogy idegen macskák eszegették a mieink ételét, de ha kapnak enni visszamennek a gazdájukhoz. Myilván rosszul tartja őket, hiába próbálsz szerintem beszélni vele. Azt javaslom ne etesd őket.
2021. aug. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De ha nem etetem és ők sem tartják őket normálisan, akkor mi lesz a cicákkal? Sajnálom őket. Szerencsétlen állat nem tehet róla, hogy kifogott gazdinak egy olyat, aki mellett egész nap éhesen kószálhat kint a zuhogó esőben.
2021. aug. 2. 00:57
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd be őket, vagy keress nekik szerető gazdát, esetleg tegyél bejelentést a rendőrségen "feltételezett állatkínzás" gyanújával (Ugyanis az is állatkínzás).

Az a szerencsétlen kiszolgáltatott állat nem tud elmenni dolgozni, hogy legyen kajája. Tudom, tudom... Miért nem egerészik? Mert 8000 éve már háziasítottuk őket (rá szoktattuk arra hogy ellátjuk kajával) ezért némely egyedből eltűnt a vadászösztön..

2021. aug. 2. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!