Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ijesztő, hogy a macskák...

Ijesztő, hogy a macskák mindig ugyanúgy néznek... Hogy viseled, hogy a tekintetük egyáltalán nem kifejező?

Figyelt kérdés
A kutyák azért mások...

2021. aug. 8. 10:29
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Én kizárólag a tekintetről beszéltem, nem a farokcsóválásról.
2021. aug. 8. 11:21
 12/24 anonim ***** válasza:
97%
Ha értelmezed is a válaszom, akkor megtalálod benne ezt a részt: "A nézésükön is látom hogy éppen milyen szándékkal közelítenek" és megérted hogy a macskák is többféleképpen kommunikálnak, ezeket fel is soroltam. Vagy a kutyákhoz is annyira hülye vagy hogy csak odáig tart a tudományod hogy a szemüket kell nézni? Akkor elmondom hogy a macskákhoz hasonlóan kutyák is sokkal összetettebb lények mint te gondolod. Nekik is rengeteg apró verbális és non-verbális jelzésük van amit figyelni kell.
2021. aug. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
95%

Nekem most van egy szakállas agámám, de tartottam már gabonasiklót is.


Csak úgy példának mondom, milyen egy érzelemmentes tekintet. :D

2021. aug. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
97%
Dehogynem beszédes a nézésük. Nálunk melóhelyen a cica mindig bedobja az "egy hete nem ettem semmit" nézést, ha kaját akar kunyizni. Sőt, amikor simogatom, meg vakargatom a füle tövét, vagy a pociját, látszik a tekintetén, hogy élvezi a dolgot. A hangját is máshogy használja, ha éhes, ha simogatást kér, vagy ha megijedt valamitől. Nagyon jól ki tudják fejezni magukat a cicák is, meg a kutyák is. Meg kb. minden állat.
2021. aug. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
86%
Te... barlangi troll! XD
2021. aug. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Bellatrix:3 ***** válasza:
89%
Nem volt még macskád igaz? Akkor minek ítélkezel látatlanba?
2021. aug. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
89%

A macskák kifejezetten fejlett mimikai izmokkal rendelkeznek, az arckifejezésük egyetlen egy izomműködést leszámítva pont annyira összetett, mint a kutyáké. (Ez egy speciális, a kutyákban a háziasítás közben kifejlesztett szemöldökmozgató izom)

Emiatt a kutyák mimikája emberszerűbb, de csak ennyi. A macska arca is rengeteg apró érzelmet kifejez, az tény, hogy kell egy kis gyakorlat/tudás ahoz, hogy értelmezzük.

2021. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk sokat elárul a kérdező értelmi szintjéről hogy egy állatfajt pszichopatának minősít, csak mert ő nem szereti..
2021. aug. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha láttál már közelről macskát, akkor tudnád, hogy nagyon is kifejező a mimikájuk, nem "mindig ugyanúgy néznek"...
2021. aug. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ja, pszichopaták! Nyilván...
2021. aug. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!