Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska tényleg tud csontig...

Macska tényleg tud csontig hatoló sérülést okozni? Egy macska ilyen erős?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy kommentben, hát kicsit meglepődtem meg hogy egy macskát egy állatorvosnál 3 ember sem tud lefogni...


Ez hogy lehetséges? Én eddig azt hittem, esélye sincs (emberrel szembe).



2021. aug. 20. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szemfoga is elég nagy hozzá - nyilván nem a nagyobb részeiden, de kar, kéz, lábszár stb, simán csontig hatol. A karmai is élesek ám.
2021. aug. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a hüvelyujjamat harapta csontig. Felugrott a pultra és lefelé belegabalyodott a konyharuhába, mire meghallottam, annyira begőzölt, hogy ráharapott az ujjamra. Sürgősségin kitisztították és kaptam tetanuszt. Egyébként a 3 emberes lefogást másikkal végignéztem. Vért akart venni tőle a doktornő,végül ketten fogták le a cicát és az orvos volt a 3.
2021. aug. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ujjak, boka, csukló, lábfej, ezeken a testrészeken pl viszonylag közel vannak a csontok a bőrfelszínhez. Egyébként nekem papagájom (nimfa, hullámos) is volt, ami tudott fájdalmas és mély sebet okozni csőrrel pl az ujjunkon. Illetve a 9kg-os kutyám pánikolt már be úgy állatorvosnál karomvágás miatt, hogy őt is 3-an fogtuk le, pedig nem vágott bele úgy a doki.
2021. aug. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pl a csuklón, ahol szinte csak bőr van, nagyon egyszerű csontig hatoló sérülést szerezni, egy macska is meg tud ott úgy karmolni ha akar. A bicepsznél meg egy átlag alkatú embernél nem ér el a csontig a karma. De pl az ujjaknál is könnyedén eléri. Ez nem az erő kérdése, ugyanis a bőrt átszakítani képes, ahol még a bőr alatt szinte azonnal a csont van, már nem is akkora "teljesítmény"

Egyik ismerősömnek az ujját egy papír vágta el a csontjáig, pedig abban igazán semmi erő nincs.

2021. aug. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen tudnak de csak olyan helyen ahol közel van a bőr a csonthoz (ujjak,csukló,boka,lábujj stb)
2021. aug. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha a kezedet harapja meg :)


Amúgy vannak igencsak vad példányok, akikket a doki is max bőrkesztyűben mer megfogni. Tessék egy példa (3. perctől a lényeg):


[link]


Trükkösebbek, mint a kutya, aminek "csak" fogai vannak, mert karmokkal is rendelkezik, amikkel meglepő erővel tud odacsapni.

2021. aug. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyut mindig véresre karmolja a 4 kilós Kormos fekete macskám. Sokszor a körmét koptatja anyun. Panaszkodik hogy karmolja macska meg belekapaszkodik. Engem sose karmolt mert ( most 2 éves) picikoraban megpróbálta párszor, ráütöttem mindig és megtanulta hogy ne karmoljon. Mikor az ölembe van behúzza a karmait is mert megtanulta ha negkarmolna kikapna.
2021. aug. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!