Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eltörhetett a macskám lába?

Eltörhetett a macskám lába?

Figyelt kérdés

Be volt dugva a fülem tegnap este, táncikálgattam, egyszer csak éreztem, hogy alámfutott, és ráléptem. Gyorsan kitéptem a fülest, hívtam, nyávogott egyet, de elbújt.

Nagy nehezen kicsábítottam, de enni sem akart, meg semmi, nagyon megijedtem. Fokozatosan "kibékítettem", már eszegetett jutalomfalatot, de láttam, hogy a bal hátsó lábára óvatosan lép.

Ma reggelre már ugrál, meg megy, eszik és játszik is, de olvastam, hogy a macskáknak magas a fájdalomküszöbe, és egyik barátom macskája is rálépett a törött lábára, szóval aggódom. Nem érzem dagadtnak a lábát, de nyilván nem vagyok orvos.

Nyilván elviszem orvoshoz, ha eltörött, csak nem tudom, ha rálép, meg ugrál, játszik és eszik, akkor mennyi esélye van, hogy törött. Csak abból gondolom, ahogy tegnap viselkedett, hogy lehet, hogy komolyabb baja lett, vagy az ijedtség miatt is lehetett?



2021. ápr. 25. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tapogasd át neki, óvatosan!

De valószínűleg nem törött. Én is bucskáztam már át a saját macskámon, mert ők mindig láb alatt vannak :)

2021. ápr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy állatorvosi konzultációt megér. Majd az orvos eldönti, hogy kell-e röntgen vagy nem. Miért nem az orvost hívod?
2021. ápr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ijedtség miatt is lehetett, meg ha nem is tört el, azért akkor is fájhatott valamennyire. Te tudod, mennyire léptél rá, hogy csak éppen hogy vagy rendesen megtapostad (nem hibáztatlak egyébként, ha be van dugva a fülem és is sokszor bukdácsolok a macskán, eddig rálépni szerencsére nem sikerült)


Ha megtapogatod, óvatosan megnyomkodod a lábát és nem kap oda/próbálja elrántani és egyébként megszokottan viselkedik, akkor annyira nem aggódnék.


Vagy ha mégis aggódsz, akkor el lehet vinni a dokihoz, de én sem szeretem feleslegesen hurcolni.

2021. ápr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel a dokit és mondd el a helyzetet.

Szerintem amúgy ha konkrétan ugrál rajta, akkor nincs nagy baj, de ezt azért inkább egy orvostól vedd komolyan.

2021. ápr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül tört el, tapogasd meg, az, hogy nem evett az valószínűleg az ijedségtől volt. Hogyha nagyon bizonytalan vagy, akkor vidd el állatorvoshoz, egy konzultációt megér.
2021. ápr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!