Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez így megfelelő lesz?

Ez így megfelelő lesz?

Figyelt kérdés

A szomszédom talált 6 kiscicát kidobva, 4 hetesek lehetnek.

Ő nem akarja megtartani, ha 8hetes koráig nem viszik el tőle akkor kiteszi őket ugyan úgy.

Én 1et elakarok hozni, mivel már régóta szeretnék egy macskát.

Az az egy bökkenő van, hogy nem tudnám prémium tápokkal etetni.

Van egy idős kistestű kutyám, ő hippoallergén konzervet kap...így havi 10.000 Ft-ba van maga a kutya.

A cicára nem sok pénz jutna, viszont sok foglalkozás, benti lét, szeretetben gazdag élet.

A cica sparos kaját, almot kapna + bolha elleni cseppet, féreghajtót.

Természetes ivartalanítanám is.


Szerintetek elhozzam ha csak ennyit tudnék neki nyújtani?


2021. aug. 21. 19:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%

Hát szerintem semmiképp, mert ez így kevés neki.

Régen is megkapták a prémium ételeket, most is úgy van rendjén. Házi koszt szóba se jöhet! Régen se működött, most se fog.

Így ne vállald el kérlek!

2021. aug. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

Az a baj, hogy ha már előre tudod, hogy nincs pénzed normálisan etetni (em kell high end márkának lennie, de azért a spar-os macskakaja...hát azt inkább ne, szerintem), akkor mi lesz, ha kiderül, hogy beteg? VAgy ha történik vele valami? Akkor csak kidobod, hagyod szenvedni, vagy hagyod meghalni? Ha nincs arra pénzed, hogy állni tudj egy hirtelen nagyobb kiadást vele kapcsolatban, ami megjegyzem bármikor előfordulhat, akkor még ne fogadj be állatot.

Viszont segíthetsz találni a cicáknak gazdát, vagy felveheted a kapcsolatot egy macskamentő szervezettel, akik segítenek a gazdásításban, stb.

2021. aug. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
1. tudom hogy csa ironizálsz de ment a mínusz.Kérdezõ, ne legyél hülye!Annál a sorsnál még az is jobb ha párizsival etetnéd õket.Teljesen jó a spáros konzerv.
2021. aug. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hirtelen előforduló balesetekre mindig van eltéve 50-100ezer Ft, szóval 1×-i nagyobb összeget kitudnék fizetni.
2021. aug. 21. 19:21
 5/12 Nmnmnm ***** válasza:
47%
Szia nem tudom szóba jöhette e hogyy főzöl neki husit a hűtőbe akár 1 hétig is elvan mi főzünk a cicánk és nagyon olcsó. De szerintem hozd ell mertígy sokalj jobb sorsa lenne mintha kidobnák. Meg szerintem ha rendesen hordod állat orvoshoz baja nem lehett a sparos kajátol.
2021. aug. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
77%
Az utcán nem kap enni, megfázik, megbetegszik, elüti egy autó stb...Amit nyújtani tudsz, az a cica számára nagy előrelépés és lehet, hogy ezzel az életét mented meg.
2021. aug. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%
A macska a világon a leghálátlanabb állat. Ennek tudatában cselekedj
2021. aug. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Természetesen jobb, mintha megint kint lenne az utcán. Én cicáim sem esznek prémium tápot. Tanyán élünk, néha egy hétre is elcsavarognak (igen, mindkettő ivartalan), mennek vadászni. Hazajönnek enni, majd pár nap múlva mennek tovább. Nem minden cica igényli a drága kaját. Viszont vigyázz, mert a sok konzerv tönkreteheti a beleit. Inkább fele-fele arányban adj neki. Száraz és konzerv vegyesen. A legtöbb konzerves kaja amúgy is csupa víz, sokkal gyorsabban éhes lesz tőle megint a cica. De egyébként sokkal olcsóbban kijön, ha veszel neki csirkét. Ha azt megfőzöd, egy hétig elég, eláll a hűtőben. :)
2021. aug. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

Táp: [link]

Alom: [link]


Vedd mind2ből a legnagyobb kiszerelést és 3-4 hónapig okés is vagy (16ezer elosztva legalább 3 hónapra, szóval 5e/hó). Nedves nem kell (úgyis csak nedvesség, semmi tápérték, plusz a fogait tönkreteszi), max jutalomfalat. Ezen az oldalon a rendeléseidért kapsz hűségpontokat, amikért választhatsz a kövi rendelésnél ajándékokat.


Lehet lepontozni, de az én macskám 3 éves (igaz az elején Happy Cat-et kapott, ami kicsit jobb minőség), de egészséges, gyönyörű a szőre, 1x kakil (rossz minőségűtől napi 3x is kakilt(oltári büdöset) - sajnos a legelején whiskast tudtunk csak venni, mert hirtelen találtuk/fogadtuk be - soha többet whiskas és társai brrr), 3-4x pisil egy nap és nem büdös, a fogai tiszták... Ha tehetném drágább tápot vennék, de most ez van. (Most a Smilla Adult Sterilised - szárnyast kapja és imádja - csak szépen ki kell mérni minden nap, nehogy elhízzon).


Az alom pedig fűrészpor illatú, amit nagyon szeretek. A szagokat jól fedi, ritkán kell tálcát takarítani és nagyon szépen csomósodik a pisi (csak lealább 5 centi mélységűt kell önteni a tálcába). Bérházban lakunk, ezért a kakit a lehető legkevesebb alommal dobjuk a wc-be (3 év alatt nem volt dugulás).

2021. aug. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sajnos 5000Ft/hó, csak kajára és alomra nekem drága, mert ez mellett 2 havonta bolha csepp is kell + 3 havonta féreghajtó is.
2021. aug. 23. 23:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!