Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tennétek ha a kertekben...

Mit tennétek ha a kertekben szülne egy kóbor macska? (Közvélemény kutatás)

Figyelt kérdés
Nem történt meg ez velem ez egy közvélemény kutatás. Képzeljétek el, hogy kinéztek az ablakon és egy rusnya kóbor macska szoptatja 3-4 hetes 5db kölykét és a világért se menne el. Ti mit tennének?

2021. aug. 22. 11:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Kibélelnék egy ládát valami takaróval és beletenném őket, tennék ki kaját és vizet a láda mellé. Ha a macskák meg legalább 6 hetesek lesznek, kivinném őket a zsibpiacra "ingyen elvihető; szerető gazdit keresünk" cicákként.
2021. aug. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Elvittem őket állatorvoshoz, parazitamentesítést fizettem mindnek, a mamacicának az ivartalanítást is elintéztem. 10 hetes koruk körül álltak úgy a hozzátáplálással, hogy elkezdtem gazdit keresni. A mama maradt, a kicsik kapcsolattartással gazdihoz kerültek. Mind csodaszép benti cicák lettek, ivartalanítva. 😊


Most sem csinálnám másképp.

2021. aug. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Megvárnám hogy a cicák elérjék azt a kort hogy el lehessen őket ajándékozni. A mamát utána megtartanák ha nem megy el és kiivartalanítanám
2021. aug. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%

Őszintén, mivel nincs pénzem macskát tartani így felhívnék egy menhelyet, hogy vigye el őket vagy rokonokat.

Ha senki nem fogadja be őket, kitenném a városba valahol.

2021. aug. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%
1 anyádnak kellett volna hólapát...
2021. aug. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig nem lehet gazdit keresni nekik gondoskodnék róluk. Ha olyan a helyzet(nincs más állatom, van hely, elég pénz tartósan)akkor lehet, hogy az anya cica nálam maradna. Jelenleg két ivartanított fiú cicám van(szóval tuti nem ők lennének az apukák 😀) így most nem tartanám megy egyiket sem, sok lenne a három cicus
2021. aug. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Kapnanak kajat, a piciket elajandekoznam ha mar vannak 10-12 hetesek, 1-2-t megtartanek szerintem, de amennyi marad, az ivartalanitva lenne, attol fugg, mennyire van epp penzem, ha 6 macska ivartalanitasa is belefer, mind a hat maradhat felolem.
2021. aug. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én semmiképp nem bántanám őket. Sem a nősténycicát, sem pedig a kicsiket.

Valahogyan megoldanám a segítségnyújtást a számukra, aztán majd ha már elérik azt a kort a kicsik, hogy a "Saját talpukon is megállnak", akkor pedig elajándékoznám őket.

2021. aug. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
16%
Hát az a baj, ha nem fajtajellegű keverékek vagy különleges színűek, nem nagyon fogják őket elvinni, benti tartásra meg szerződéssel pláne nem...Most nagyon sok ingyen elvihető macska van a szapiknál :/
2021. aug. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%

Történt már ilyen velem. Hívtam az állatvédőket.

Lefotózták őket, és győzködtek hogy ideiglenesen tartsam meg őket. Pár nap és viszik valakihez. Hetek teltek el, a nyakamra jártak random időpontokban. Ha nem voltam otthon ők pattogtak. Szóltam hogy ha nem viszik el őket keresek nekik gazdát. Facebookon kiírták a címem, azzal a szöveggel hogy azonnal meg kell menekíteni a cicákat mert a csúnya gonosz gazdi még ma megöli őket!!!

Feljelentettem őket.


Ha még egy ilyen eset lenne akkor kitennék egy képet róluk facebookra hogy befogadót keresek.

Egy dobozba tenném őket és kiraknám a csapatot a ház elé.

Nem vállalnám be megint a gondozásukat. Nincs az a pénz.

2021. aug. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!