Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem nekem való az állattartás?

Nem nekem való az állattartás?

Figyelt kérdés

Jött egy anya cica a hétvégi nyaralónkba, és hozott 4 kiscicát. Cukik voltak, szelídek. 2öt fogtam és bevittem a lakásba. Vettem almot, felhelyet, kajákat, játékokat. Kipróbálni menne-e a cica tartás.

De 2 nap után vissza adtam a cicamamának őket.


Ügyesen használták az almot..de folyamatosan takarítani kell. Napi 2x 3x WC.ztek. kikotorták az almot. Sűrűn etetni kellett őket. Akkor még orvoshoz is vinni kell őket. Idő, pénz, várakozás, ápolgatás. Majd jön a szőr hullás, ivartalanítás. Kaparofa, felugrál mindenhová.

Biztos unszimpatikus leszek.

De ennyi "melót" belefektetni, hogy kicsit simizzem meg doromboljon. Nem éri meg.

Jobb nekik anyjuknál, ő ezt megoldja mind. Szabadba valók.

Amúgy egészségesek szépek. Valaki majd biztos befogadja őket.


De azt hiszem nekik is jobb ha nem én gondoskodom róluk.



2021. aug. 22. 21:41
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
85%

Fuh ocsem. Ez ugye csak egy vitaindito poszt?

Konkretan ket nap utan feladtad. :D

Olyan indokok utan, hogy sz@rnak. :D

En az en macskaimra mire megkomolyodtak, 2 evet vartam. Ket ev utan azt mondtam, oke, valami ertelmet sikerult belejuk vernem, mar csak siman ”onfejuek”.

Aki allatot tart, az altalaban gyerekszamba, vagy gyerek utan, masodszamba veszi oket, de ugyanugy nagy nagy szeretettel viseltet felejuk. En a macskaimat puszilgatom, vakargatom, simogatom, egyutt alszunk, beszelek hozzajuk, ok vissza nyavognak, es jatszok is veluk mindennap, fotokat csinalok roluk stb.

Nem mellesleg almot 3 naponta takaritok, fesulni mindennap fesulom oket, heti egyszer pedig aljszorkiszedovel pluszban. Napi egy orat biztosan foglalkozok is veluk emellett. Enni napi 3-4x adok neki, 1-1 perc alkalmankent.


Oke, nem neked valo, felfogtuk, te is fefogtad.

De azt is fogd fel akkor a nagy allat ellenessegben, hogy pl a gyerek ugyanugy maga ala xarik, amit aztan tenyleg napi tucatszor cserelsz eleinte, joooo sokaig. X eves koraig ertelemmel semmit nem fog fel abbol amit mondasz, de ha igen, utana meg csak nem akarjak meghallani mar. :) Raadasul sirnak, mindenhova IS magaddal kell oket vinni, legrosszabb helyzetekben kezdenek el sikitozni, orditani, es nem csukhatod be oket egy szobaba csak ugy estere, ha felcsesznek, mint egy macskat. 0-24 odafigyelest igenyelnek. Egy macska max nehany orat.

Raadasul esetedben kiscicakrol beszelunk. Harapnak, rosszalkodnak, rohangalnak, rongalnak. Csak idovel no be a fejuk lagya.

2021. aug. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
90%
Épp ezért nem való neki állat.
2021. aug. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
28%

Ha annyira kicsik a macskák akkor nem kellett volna megfogdoznod őket!

Lehet hogy az anya cica már nem fogja vissza fogadni őket!

2021. aug. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Az anya cica már szépen kinyalja a .. xD. 8 hetesek kb. Gyerek más story. De az sem egyszerű igen. Az állatot biznisz oldalról néztem. De a gyerek más, mert ott egy új életet indítasz el, tőled tanul meg csomó dolgot a gyerek és folyamatosan fejlődik ügyesedik önállósodik. Amíg a macska megáll egy szinten, él egy darabig és vége.

Gyerek tovább visszi a te személyiséged, géneket, talán jobb lesz mint te talán nem. De felnő önellátó lesz és neked köszönheti a sok önfeláldozást és nevelést. Büszkeséggel tölt el és reprodukálod magad.


De az állat csak egy függő élőlény ami a gondoskodásèrt ad valamit. Tény hogy megèrheti és sok szeretet tudnak adni. De az én érzelmi igényemhez elég ha kertben találkozok egy cicával és megsimizem. Nem igényelem a napi kapcsolatot és az ezzel járó felelősséget.

2021. aug. 23. 07:36
 15/31 anonim ***** válasza:
82%

"De az én érzelmi igényemhez elég ha kertben találkozok egy cicával és megsimizem. Nem igényelem a napi kapcsolatot és az ezzel járó felelősséget."


Szóval csak simán nem szereted az állatokat. Átlag ember örül, ha egy puha bundással oszthatja meg életének azt a 15-20 évét, szeretetben. Te nem örülnél neki, nem lennél boldog, mert nem érted, hogy mi a "jó" benne. Mert neked az nem is jó. Innentől kezdve tipik értelmetlen kérdés.

2021. aug. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, idáig örültem neki, hogy van belátásod, de az utolsó hozzászólásod...


Nem, az állat nem biznisz, és nem annyira más sztori a kettő, mert mind a gyerek, mind az állat a szülőnek / gazdának van kiszolgáltatva és az ő felelőssége, hogy mindent megadjon nekik, mivel ő vállalta.


A másik amit a gyerekekről írtál bizonyítja, hogy a gyerek SEM való neked. Nem, a gyerek nem gének halmaza csupán, nem a szülő meghosszabbítása, nem a szülő kicsi klónja, nem viszi tovább a személyiségeket. Én sem hasonlítok a szüleimre habitusban, de olyannyira nem, hogy öt perc után összeveszünk, annyira nem egyezünk semmiben, és ezzel nagyon sokan így vannak rajtam kívül. Érzelmileg felnőtt embernek eszébe se jut ilyen hülyeség miatt szaporodni... Csak akkor kellene gyereket vállalni, ha elfogadnák az emberek, hogy az egy teljesen külön entitás lesz, önálló személyiséggel!

2021. aug. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez túl egyértelmű volt hogy nem neked való
2021. aug. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek se neked való, bármilyen romantikus elképzeléseid is vannak most
2021. aug. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

A kezedbe még egy virágot sem adnék 😅

Gondolom arra is azt mondanád mi haszna van.

2021. aug. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Tetszik, ahogy leírtok :D Egyetértek, jelen pillanatban se állat se gyerek nem való nekem. De amit 16-os írt, ott szerintem félreértettél.

Nem mondtam azt, hogy nem lehet teljesen más, független entitás a gyerek. De ő bármennyire is más, valahol a 2 ember és az ő őseik génjeit viszi tovább nyilván egy egyedi keverésben. De lényeg az ,hogy a nevelés felnőtté vállás időszak nagyban kifog hatni a gyerek személyiségére és később a felnőtt korára így aki szülő lesz, az túl mutat azon hogy 10-15 évig gondoz egy állatot aki gyorsan felnő és nagyjábóól változatlan szeméylisége lesz.


Egy kisgyerek folyamatosan változik, + skilleket szerez és ő az útod...az a személy aki tovább viszi az élet fonalát a családban..ha a szülő elhagyja ezt a világot. Ezért a célért azért sok kellemetlen dolgot bevállal az ember..de igen nyilván erre is megkell érni, vagy alkalmasnak kell lenni.


Nyilván tudtam a választ a kérdésre mielőtt feltettem, csak kiváncsi voltam külső emberek vélemyényére.


Jelen élethelyzetemben, érettségemben nem vagyok kész egy állat felelős tartására. De köszi aki azt mondta, hogy legalább időben felismertem.

Az a fontos h, az ember őszinte tudjon lenni magával bármennyire is "ciki" lehet az igazság.


Köszi.

2021. aug. 23. 11:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!