Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretne lányom egy macskát,...

Szeretne lányom egy macskát, de az apja nem engedi. Mit csinálhatunk?

Figyelt kérdés

Most 15 éves a lányom, 1 év múlva szeretnénk a cicát. Az apjával már 10 éve elváltunk. Azóta minden második hétvégét nála tölt a gyerek. Az én párom belement, hogy legyen cicánk, de a volt férjem nem engedi. Nekik most fog megszületni a gyerekük december végén, amit meg a lányunk nem akart, eleve a feleségével sincs jóban, de megérti, hogy ez nem rá tartozik. Amíg együtt voltunk vettünk egy kiskutyát, őt sem vihette magával soha, nem is vigyázott rá az apja, hiába kértük meg rá (ezért az utóbbi 5 évben nem is tudtunk külföldre menni). A macskáról mindig undorral beszél, ami nagyon bántja a lányomat. Amióta megtudta, hogy cicát szeretne, az összes macskát bántja a lányom szeme láttára, hogy megmutassa mi lenne, ha hozzájuk vinné a kis kedvencét.


A lányom már nem akar elmenni hozzájuk, de ezért meg folyton lelkiismeret furdalást okoznak neki, úgy állítják be, hogy az egész az ő hibája.


Meg lehet győzni valamivel a volt férjem, hogy odavihessük kéthetente és nyáron 1 hétre a cicát?

Vagy arról, hogy ebbe igazán nincs beleszólása? Vagy, hogy akkor nem fog menni hozzájuk a lányom?



2021. aug. 27. 11:51
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a problémát. Vesztek egy macskát, semmi köze hozzá.

Amikor meg a lányod az apjánál van, akkor vigyáztok rá ti. Miért kéne magával vinnie az apjához?

2021. aug. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Mért kéne a gyerekkel együtt vinni a macskát is? (Hát hallod, elég fura kérdés ...)
2021. aug. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
A cicák nem szeretik, ha a megszokott helyéről elviszik, hurcibálják. Maradjon az a cica csak nálatok. Vagy ne legyen.
2021. aug. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
9%
Meg kell neki tanítani hogy az állatok nagyon cukik, de jobb nekik ha nem tartunk egyet se
2021. aug. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
76%
Ezt akartam én is kérdezni. Bár az állat iránti agresszivitása elfogadhatatlan, de én sem, a férjem sem szereti az állatokat, nem engedném, hogy a fiam idehozzon egyet is. Ebből a szempontból meg lehet a férjed érteni. Teljesen más életvitelt kíván állattal élni. Tiszteletben kellene ezt az igényüket tartani.
2021. aug. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
97%
Nekem is van kutyám, otthon vele is alszok, de én sem vihettem soha apámhoz. Meg volt oldva, nem csináltunk belőle problémát.
2021. aug. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem a kérdést, a leendő macska és a gazdi nincsenek összenőve, a macska amúgy se szereti, ha ide-oda hurcibálják. Kéthetente hétvégén és nyaranta egy hetet nyugodtan vigyázhattok ti is rá.
2021. aug. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
93%
Te most egy anya vagy? Vagy valami kisgyerek? Egyáltalán nem vagy az az anya típus olyan mint ha a gyereked tette volna fel a kérdést. Semmi köze nincs a volt férjednek hogy ti mint külön család mit vesztek vagy tartotok. Nem kell hozzá vinni és kész. Nem is értem ezt a kérdést minek vinnétek oda feszt.
2021. aug. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Nagy tétben mernék fogadni, hogy ezt nem az anya írta! Miért kellene fogadnia valakinek az állatokat, ha nem szereti őket, ráadásul teljesen jól elvannak otthon?
2021. aug. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha az apa bánt más macskákat, akkor ha leszakad az ég se vinnék oda macskát...Az ilyen emberhez még a gyerekemet se engedném, nemhogy egy macskát.

Nem is értem a problémát. Kérjetek meg mást arra, hogy nyáron míg nyaraltok vigyázzanak a macskára. Mikor a lány ott van, addig vigyázzatok rá ti.

2021. aug. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!