Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rettegek hogy elveszítem.....

Rettegek hogy elveszítem.. Tanácsok hogy biztos jó gazdi legyek?

Figyelt kérdés
Szóval rettegek attól hogy meghal a kiscicám. Szó szerint születése óta velem van, én neveltem. Nagyon félek a halálától.. Nem akarok elszúrni semmit.. Azt akarom hogy tökéletes élete legyen ennek a kis zsiványnak hogy minél tovább velem maradjon.. Tanácsokat elfogadok hogy esetleg mit tehetnék hogy tényleg tökéletes gazdija legyek..
2021. szept. 17. 14:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
4%

Ennyire nem kell ragaszkodni.

Persze szeressed meg minden de mégis csak egy macska.

2021. szept. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%
Ha azt akarod, hogy sokáig éljen tartsd bent. De így nem igen lesz teljes élete. Aggy neki prémium tápod oltasd be, száraz táp mindíg legyen előtte, ha nem szeretnéd, hogy legyen gyereke ivartalanítás ki ha kandúr akkor főként. Ne spórolj az állat orvossal féregtelenítsd rendszeresen kis korába ágyon kill szocializalni, hogy öli macska legyen hiszen az a legjobb. Miért halnak meg? Ha 8-9 hetesen viszed el és pár napig egyetalan nem engeded ki a házból akkor nem fog elmenni, nem értem miért halnak meg? Ha az autóról akkor tartsd bent ahogy fentebb írtam. Egy macska legfeljebb 15-18 évet él ennél többre beszámítás ha kinti macska ként tartod akkor átlag életkora 5-6 év ha kinti benti akkor 8-15 ha benti akkor akár 18 is lehet. Deviszont ha kinti kandúr 1,5 évet fog élni ha nem ivartalanítás ki.Szerintem a legtöbb gyerek születésétől ismeri a macskáját köztük én is (lehet, hogy te felnőtt vagy)
2021. szept. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Ha bent tartod vagy meg van oldva, hogy ne hagyhassa el a kertet, azzal rengeteg baleset kikuszobolheto.

Ezen kivul termeszetesen megfelelo taplalek, oltasok es allatorvosi ellatas idoben (ha szukseg van ra), amik fontosak.

Ha ezek okesak, akkor te tenyleg mindent megtettel, a tobbi mar nem rajtad mulik.

2021. szept. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Tegyél meg mindent, amit tudsz. Vegyél neki jó minőségű tápot, kapjon oltásokat és chipet, felnőve ivartalaníttasd, és ügyelj, hogy ne szökhessen el. Ha bármi furát látsz rajta, vidd mielőbb orvoshoz. Ezen kívül szeresd nagyon, és legyél vele minél többet. Legyenek nagy játékok és összebújások. Ennél többet nem lehet tenni, de ez épp elég lesz. Neki is, és neked is ahhoz, hogy a lelkiismereted nyugodt legyen.
2021. szept. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
20%

Mondjuk azt tanacsolom, amit az elso. De nem azért, mert “csak” egy macska. Nem irtad mennyi idos, de ha mar most eleteben attol rettegsz hogy elveszited, az se neked, se a macskanak nem jo, csak stresszeled.

A gyereked se maradhat este 8 utan kinn majd, csak ha elkoltozik, mert mi lesz ha baja lesz? Vagy apad se ulhet volan moge mert tuti hogy karambolozik?

A tul aggodas sose jo.

Igen, minden ami el, akarmikor meghalhat.

Az is lehet 20 evet el a macskad, az is lehet hogy csak otot.

Ha rakos lesz, azon semmilyen tap meg vitamin nem segit.

Amit tehetsz, hogy a macskan kivul allo okok miatt ne legyen baja:

Ne adj neki hazi kosztot. Se nyers hus, se csont, se csoki stb. Az persze hogy neha leesik egy virsli karika, es megeszi, semmi baja nem lesz.

Legyen neki mindig viz, es egy jo tap. Nem kell a legdragabb, csak ne legyen Tescos vagy Sparos.

Ivartalanitas. Rengeteg allat pusztul el ivarszervekhez, ivarzashoz kapcsolodo betegsegek miatt.

Es a legfontosabb. Benn kell tartani. Kinn max kifutoban, vagy felugyelettel.

Es ne nyomorgasd 0-24, adj neki nyugalmat. A macska nem birja jol a stresszt.

2021. szept. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
5-os vagyok. Ja es meg persze oltasok, feregtelenites, bolhatlanitas. Evente egyszer rutin vizsgalatok is belefernek.
2021. szept. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
Bent tartás és macskabiztos kert. Chip legyen, hogyha elszökne, akkor könnyebben megtaláld. Oltások, akkor is ha 100%osan benti lesz. Rendszeres féregtelenítés. Minőségi kaja. Játsz vele, idővel kitapasztalod, hogy mit és mennyit.
2021. szept. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Az lenne a normális, ha mindenki a legjobbat akarná az kisállatának.


DE!

Az nem normális, ha szorongsz. Ezt most nem azért mondom, mert macska, de ha rettegsz és ez bajt okoz a mentális állapotoddal, paranoiás vagy dolgok miatt, szorongsz, pánikolsz, akkor ennek azért utána kellene járnod.

2021. szept. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

Olyan vagyok, mint te, szorongásod van, félsz élni, mert ami jó, azt elveszítheted, ezért inkább kerülöd a jó dolgokat. Valami kapaszkodót keresel az életben maradáshoz, valamit, ami egy biztos pont, a stabilitás forrása számodra, de amikor megtalálod és épp megnyugodnál, hogy már nem vagy egyedül, akkor hirtelen eszedbe jut, hogy vajon meddig lehettek együtt, vajon mikor veszíted el. És amikor ez bekövetkezik össze fogsz omlani, úgy érzed, majd szétrobban a szíved a fájdalomtól és a félelemtől. De majd lesz valaki, egy másik cica, egy ember, aki erősebb nálad, aki majd újból kihúz Téged a sötét óceán legmélyéről. DE meg kell tanulnod egyedül a felszínen maradni, egyedül tovább úszni az élet tengerén, mert nem feltétlen jön mindig majd valaki, aki a támaszod, a mentőcsónakod lesz, amikor épp a sz@rtengerben fulldokolsz.

Ha mégsem így van, akkor bocsessz, valamit benézhettem, de amúgy tapasztalatból írom, még én sem tudom, hogy kéne egyedül tovább haladnom.

2021. szept. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

1-es vagyok


Most nézem, többiek is azt írták -kibővítve, köntörfalazva-, amit én a magam egyszerűségével, józan parasztésszel, de míg engem lepontoztak a sárga földig meg az alá, többiek kapták a zsíros zöldeket...


A ragaszkodásról annyit, h pl apám nagyon ragaszkodik az állatokhoz és rossz volt nézni, h minden temetés után hónapokig maga alatt volt, párszor még vendégség kellős közepén sírta el magát a cica miatt, mikor vhogy odakrült a téma. Még anyám szólt rá, hogy emberelje már meg magát.

2021. szept. 18. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!