Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal,...

Mit csináljak a macskámmal, hogy ne hajnali 4-kor randalírozzon?

Figyelt kérdés

Ez már régóta problémám. Van-e rá valami megoldás???

A macsek 5 hónapos (tehát még félig kiscica), és kb 2 hónapja van nálam. Minden reggel ez megy.


2008. dec. 11. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
3%
És még ez is fog menni még kb 1,5 évig. Vagy hagyod, vagy leszedálod teljesen éjszakára seduxennel vagy andaxinnal. De ez utóbbi esetben a macska rendelkezésre állási ideje jelentősen megrövidülhet, így nem ajánlom.
2008. dec. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Zárd ki a hálószobából, akkor te tudsz aludni, ő meg nyugodtan randalírozhat a többi helyiségben.
2008. dec. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Az én macskám 8 éves, de még most is előszeretettel randalinozik, hajnalban, ha éppen olyanja van. Ilyenkor én is kizárom a szobából, sőt ha nagyon zajong az udvarra is kiteszem, nem tartozik rám a magánszáma:) főleg nem hajnalban:)
2008. dec. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a lézer vált be. Este lefekvés előtt jön a "pont", mi csak így hívjuk és megfuttatjuk. Majd beirányítjuk a szekrény alá ahova nem fér be, hogy azt higyje ott van bent a pontja. Képes órák hosszat ott ülni és várni, hogy előjöjjön a pont. Amikor éjjel felkel eszik, wc-zik, majd leül a komód elé és vár.

Nagyon vigyázunk hogy a szemébe ne kerüljön, véletlen se világítsunk bele, de nagyon szeret vele játszani.

2008. dec. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

jaj,mi is lézerezni szoktunk!

Meg örül érte.

Ha egy nap nem jàtszunk vele lézerest képes oràkig busan nyàvogni,hogy hovà tünt a piros valami?

Elég 20-perc esténként,abbol jol kifàrad,föleg a ugy irànyitod a lézert,hogy ugràlnia kell,meg szaladnia,mint egy egér,vagy légy miatt.

Ez tényleg bevàlt modszer nàlunk is.

A lényeg hogy este legalàbb fél oràt szànjàl jàtékra,de olyanra ami kicsit lefàrasztaja:9

A miénk még eröszeretettel labdàzik.

Gumilabdàt rugjuk neki a lakàsba,ö szalad érte,mint akit kergetnek.

De egy fekete kesztyü is köäpes oràkra lefoglalni,

2008. dec. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia.


Mi 3 dolgot szoktunk vele csinálni:

1.Van neki egy pálcára szerelt madártolla,amit ha húzogatunk előtte,repül utána.Ettől rendesen kifárad.

2.Majd vagy Apukája(a férjem),vagy anyukája(én) mellkasán álomba simogatjuk-doromboltatjuk.

3.Ha ezek nem válnak be,akkor jön a melegvizes fürdő az éjjel közepén,amikor is apu elkapja derékon Hamut(na persze csak képletesen),és melegvízzel meglocsolja a popsiját.MIvel utálja a vizet,így megszeppen,és csendben marad.

Amikor 5 hónapos volt,és még jobban csinálta,akkor próbáltuk mi is kizárni a hálóból,akkor meg az ajtót kezdte irdatlan módon ostromolni,hogy mit képzelünk mi???hogy őt kizárjuk????na azt nem!Úgyhogy rászoktunk a "fürdésre",és mostmár csak tüzelés előtt van "éjszakai buli".Én ezt a módszert jó ötletnek tartom,de szigorúan meleg vízzel,és gyengéden tartva a cicust,meg persze,ahogy írták is,a játékkal ki lehet fárasztani előtte.Lizy

2008. dec. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nekem nagy mázlim van, az én cicám pici kora óta velem fekszik, velem kel, akárhány óra van. Éjjel meg sem moccan mellettem, reggel is csak akkor kezd el élénkülni, ha látja, hogy én ébredezem, de akkor is csak odabújik hozzám dorombolni meg puszilgatni.

Tudom, ez nem válasz volt, csak egy érdekesség.

2008. dec. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 vav22 ***** válasza:
100%
Az én kiscicám most kb. 3,5 hónapos. Elég sokat szoktam vele játszani, van egy kis plüss ami az övé, persze minden más plüssöt és egyéb tárgyat is eltulajdonít a lakásból játszani :D Egész nap játszik, de van hogy mégsem fárad le. Általában velem, vagy rajtam alszik el az ágyban, olyankor semmi probléma, mert alszik addig amég én. Sőt! Ha ráérek délután mondjuk filmet nézni vagy TV-zni többnyire akkor is alszik mellettem. De vannak napok amikor megkergül. Újabban a karácsony fáról szedi le a gömböket és azt gurigatja végig természetesen a hálószobán. Első variáció, hogy kizárom. Ha nyávogva kaparja az ajtót, amire jó esély van, akkor megpróbálom simogatni, szeretgetni, hogy jöjjön velem aludni, ha ez sem jön be adok neki vmi finomat, husit vagy tejcit és miután megtömte a bendőjét, nagyon hálás és feljön az ágyra aludni. Mint egy jóllakott kis ovis :-) De ma éjjel például olyan messze ment, nagyon kihúzta a gyufát, hogy még el is torlaszoltam az ajtót. Ledöntötte a karácsonyfát hajnali 1kor, ráadásul panelban lakunk és kb. két méter a fa, és mivel még kis asztalon is van simán baja is eshetett volna akár... De minden csíntalanságát kárpótolja a ragaszkodása meg ahogy játszik élvezet nézni. Éjjel kikísér mosdóba, sőt még fürödni is bejön, feláll a kád szélére és a mancsával játszik a vízzel. Amikor a plüssével játszik akkor meg 1 méterre is felugrik simán úgy hogy még meg is fordul a levegőben. Imádnivaló kis rosszcsontok!
2008. dec. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!