Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik olyan alomtálca ami...

Létezik olyan alomtálca ami tényleg nem engedi ki a szagokat?

Figyelt kérdés

Zárt a tálca, a fürdőszobában van, de olyan sz@rszag van, hogy az nem igaz.


Nem hagyhatom nyitva egész napra az ablakot.

A pisi nem érződik, de a kaki nagyon…

Amúgy, tök jó az alom, csomósodik is, de kicsit bosszant, hogy ennyire büdös van.

Normálisan kaját adok neki, az sem lehet gond..


Voltam már több macskás lakásban, konyhában elhelyezett fedetlen műanyag láda, mint alomtálca és semmi nem érződött…


Még szódabikarbónát is szórtam bele hátha elvesz valamennyit, de nem.


Tippel, tanácsok, ötletek?

Megválni a macskától nem opció.


2021. okt. 10. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Rendesen takarítod, legalább naponta, kiszedsz minden egyes kakidarabot és felkaparod alaposan az aljáról a pisicsomókat, aztán kiszitálod a kisebb darabokat is, ha vannak? Ha valamennyi ottmarad bármelyikből, az baromi büdös tud lenni.

Ha ezek mind megvannak, akkor az alom lehet még ludas. Milyet használsz? Mi mezei Spar saját márkásat, teljesen jól összeáll és semmilyen szaga nincs napi takarítás mellett. Nekünk is egy mezei fedett alomtálcánk van, ráadásul egy kb másfél négyzetméteres kis tárolóhelyiségben, mégse bűzlik egyáltalán (és ezt nem csak mi mondjuk, hanem azok is, akik jönnek hozzánk).

2021. okt. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak közvetlenül kaki után van büdös, az egyik wc a hálóban van, a másik az étkező egyik sarkában. Dm papírdpbozos almot használunk.
2021. okt. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sima nyitott macsa alomtálcánk van. Aldis csomósodó alom.

Egy bengáli, aki akkorát nyom mint egy felnőtt ember.

Semmi sz4r szag nincs, pedig van hogy reggelre 2 adag kaki is van az alomban. Nagyon vastagon van az alom. Bőven el tudja kaparni

2021. okt. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vastagon legyen az alom; naponta legalább egyszer átszitálni; ha van szénszűrő az alomdoboz fedelében (fedetteknél szokott), akkor azt másfél-két havonta max cserélni kell; illetve lehet próbálkozni illatosított alommal vagy bármilyen alomba szórható alomszagtalanítóval.


Nálunk két macska van, az egyiknél nincs gond, a másik után mindig szaglik a lakás, a kulcs az ásási technika: a kisebbik lyukat ás az alomba, és abba pakol, azt gyorsan be is lehet temetni, a nagyobbik meg a tetejére pakol, és az utólagos ásás vagy befedi, vagy nem, de inkább nem.

Szóval ha ő kakilt, mindig menni kell és rálapátolni az almot helyette, akkor pár perc alatt eltűnik a szag.

(Van olyan, aki azonnal megy a macska után a kislapáttal és kikapja a terméket, én ennek nem vagyok híve, azért csomósodó az alom, hogy felszívja a nedvességet a végtermékből és ne szagosodjon utána a kukában sem, ha azonnal kikapja az ember, ez nem valósul meg.)

2021. okt. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most olyan macska wc-t tettem, aminek a tetején van ilyen filter, nem engedi ki a szagokat. Baromi jó, tényleg nem érzem a szarszagot, közvetlenül akkor sem, amikor kakil a cica.

Elássa amúgy rendesen? Mert ha elkaparja normálisan, akkor nem kéne érződnie a szagnak.

2021. okt. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Pedig ezek alapján a bűz csakis rossz minőségű eledeltől vagy betegségtől lehet.

Az áruházi, bolti kaják ipari hulladékból vannak, félig meddig megemésztve átesnek a cicán, nem megy végbe a bomlás, a lebontás, így ami kijön az még javában oszlik..

A másik a betegség. Ha hoztatok cicát valahonnan és ott ezt a szemetet ette a szerintük nagyon hasznos, túladagolt tehéntej és cicaszalámi kíséretében, akkor a bélflórának annyi. Több hónapba is telhet mire helyre jön egy enyhébb bélgyulladás vagy más betegségből a cica orvosi segítség, probiotikumok, rendes étel nélkül.

2021. okt. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Először is köszönöm szépen a válaszokat.


Az alom rendszeresen takarítva van.

Minden reggel mielőtt elmegyek dolgozni, amikor hazajövök és ha szükséges akkor este is kiszedem a produktumot. Át is szoktam szitálni, nem maradnak darabok, jól össze is áll.

2 csomag almot öntök a tálcába, így jó vastagon áll. Elkaparja, mondjuk nem mélyre, ez igaz.. változó.

Van rajta szénszűrő, de elég kicsi, szoktam cserélni.

Ezért gondoltam rá, hogy a tálcával van a baj, mert az nem zár rendesen, az ajtónál sem és az oldalánál sem...

A helyiség is kicsi, ahol jelenleg van, de nem tudom most máshogy megoldani.

Minden hétvégén teljes csere, tálca mosva, fertőtlenítve.


Eleinte az Aldiban kapható kék zsákos almot használtam, de amióta nem világos szürke, hanem sötét, azóta nem. Szétesett örökké, romlott a minősége.

Németből hozott alom volt a legjobb, ez igazából a Lidl sajátmárkája, hosszú ideig jó volt, csak már nem tudtam szerezni. Itthon is volt egy idő, amikor sikerült beszerezni, de már nem.

Áttértem a Tescoban kaphatóra. Ez jó, nagyon jól csomósodik és van egy kis alap illata is.

Amit még vettem: spar, dm, rossmann, bruno, biolux, ill. egy állatkereskedésben kaphatót, de megszűnt a bolt.... pech.


Applaws száraz tápot kap (ritkán Hills vagy Josera), ez mindig van előtte.

(Másfél évig Royal C-t evett, de arról lebeszéltek - először a Kittent, utána az ivartalanítottaknak valót).

Napi 1x kap Animonda konzervből vagy Miamor tasakos.

Én mást nem szoktam neki adni, pl. nasi, jutifali vagy házikoszt...

Lehet gond van ezekkel? :( Már 4 éve így etetem.


Amúgy, minden évben viszem oltásra, megnézi a doki is, rendszeresen féreg hajtva van. Sosem megy ki, csak lakásban van.

2021. okt. 10. 13:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Jo minosegu tapot es alutasakosat eszik a macskam, fedett alomtaljaca van, ha kakil, az nyilvan valamennyire budos, de csak akkor erzem, ha pont otthon vagyok “akcio” kozben. Altalaban este kakil a macskam, akkor rogton ki tudom venni aztan mar nincs is szag, de ha napkozben csinalja, akkor abbol semmit nem erezni, abbol veszem eszre, hogy takaritom az almot es meglatom.


Lehet,hogy hiaba jo minosegu kajat adsz neki, az valamiert nem megfelelo, nem hasznosit belole semmit, atmegy rajta, sokat es budoset kakil tole.

2021. okt. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Talán a kajával lehet a gond mégis, amit kap.


Tudnátok ajánlani jó minőségűt?

2021. okt. 10. 13:12
 10/10 anonim ***** válasza:

Még egy nyitott (de nyilván karbantartott) alomtálcának sem lenne szabad nonstop erősen bűzölögnie, a zártnak meg egyszerűen semmiképpen. Az egy dolog, ha közvetlen kaki után büdi, de folyamatosan nem normális.

Nem tudom...Amiket leírtál, azok nagyon jó minőségű tápok, sok macska eszik rosszabbakat, mégsincs gond.

Esetleg ajánlom a Fressnapfban kapható Multifit Ultra Comfort macskaalmot (a sárga csomagolású). Ez is csomósodó, 3300 Ft 10 liter belőle, nagyon jól összeáll, egyáltalán nem esik szét. És hát nem vagyok rá büszke, de egy ideig mi eléggé elhanyagoltuk az alomtakarítást, 4-5 naponta csináltuk, de ez még akkor sem volt büdös (nyilván pucolásnál igen és nem is biztatlak ilyen trehányságra, szégyellem is, csak a tapasztalat miatt írtam le).

2021. okt. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!