Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez legális volt (magzat...

Ez legális volt (magzat eutanázia cicánál)?

Figyelt kérdés

Szóval annyi volt, hogy dolgoztam egy állatorvosi rendelőbe nyári munkaként 2 hetet, tapasztalatgyűjtés miatt, mert én is állatorvos / állatorvosi asszisztens szeretnék majd lenni.

Volt egy olyan eset, hogy behoztak egy vemhes nőstény cicát, aki a szülés előtt kb. 1 hónappal lehetett, vagy még annyi se. A gazdája közölte a praxist vezető és ügyintéző állatorvosokkal, hogy ő a kölyökmacskákat nem fogja megtartani (későn vetette ki ugye a méhét a cicának).

A következő történt: az ivartalanítás rutinbeavatkozás során ugye kivette a doki a cica méhét, amiben kb. 6 közepesen nagy golyócska "szuszogott", de már rendesen lehetett látni a méhburok mozgásán, hogy azok a kölyökcicusok teljesen kifejlettek, a születésre készen voltak.

Tehát kivették a méhet, amiben a magzatok is voltak, kirakták egy tálba, és fenol-barbitáttal (nem számoltam, de vagy 5-6 szurit biztos beleadott) elaltatták a magzatokat teljesen.

Ez engem nagyon megrázott és felzaklatott, nem is tudtam, hogy ez egyáltalán legális a magyar állategészségügyben.

Ha igen, és tényleg így van, akkor inkább nem szeretnék állatorvos lenni.

Azt mondták a dokik, hogy ez sajnos azért kell elvégezni, mert van annyi macska így is, Magyarországon különösen nagy a (kóbor)macska szaporulat, nem fognak neki gazdát találni, a menhelyek pedig telve vannak és így a legjobb nekik, mint oltatlan-veszett utcaállatokként.


Állatorvosok / asszisztensek, ti ezt tényleg legálisan végzitek el?



2021. okt. 15. 17:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Csomó ilyenről hallottam már, ez nagyon is gyakori.
2021. okt. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%

Legalis vemhesseg alatt ivartalanitani. Igen, szornyen hangzik, de inkabb ez, mint elve elasni a kolykoket, mert senkinek se kellenek. Igy legalabb tobbet ilyen nem fordulhat elo, mert ivartalanitva lett.

Ha ez ennyire megrazott, akkor valoban ne legyel allatorvos, mert vannak ennel cifrabb dolgok is szerintem.

2021. okt. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen legalis, nem csak macskakat, kutyakat is ivartalanitanak vemhesen. Ha belegondolsz mennyi rossz sorsu allat van, talan jobb ha meg sem születnek ezek az allatok. Persze az lenne a legjobb ha meg sem fogannanak, de van amikor mar keson veszik eszre. Menhelyek is ivartalanittatjak a legtobb esetben a vemhesen bekerult kutyakat, mert jol tudjak, hogy szinte eselytelen rendes gazdat talalni, meg letszamzobblet miatt sem tudjak vallalni a kolykoket. Szomoru, de ez van.
2021. okt. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Legális, de az állatorvos nem köteles ezt elvégezni.
2021. okt. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen legális.
2021. okt. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%

Igen, az. Sőt anyám kolleganője olyat is csinált, hogy megszülettek a kicsik és kihívta az állatorvost, altassa el őket. Jó mondjuk erre kb. rutin, hogy eldobálja, elteszik láb alól a kölyköket.


Elvileg ez veszélyesebb az anyára, mint ha nem vemhesen csinálnák, vagyis minél előrehaladottabb a vemhesség, annál kockázatosabb. Van, aki már nagyon vemhesen nem csinálja meg, illetve akkor már én is inkább megtartanám őket és utána ivartalaníttatnék (nincs anyamacskám).


Egyébként itt gyakorin rengetegszer olvastam fanatikustól, hogy ha megtudta, hogy valahol cicák születtek, vemhesen fogadta be akkor is, akkor nekiestek, hogy miért nem ivartalanította még utolsó pillanatban is, olyan nincs, hogy macska születik...


Amúgy meg egy jótanács és én is sajnálnám őket, ha ez ennyire megrázott idegileg, akkor ez nem neked való. Rengetegszer lesz olyan, hogy el kell altatni kutyát, macskát, rengeteget nem tudsz megmenteni... Ha ezt nem bírod, a legtöbbet már az egyeteme is megváltoztatja. A másik, hogy az állatorvosság sem csak cicákból áll, hanem mondjuk az is, hogy félig vagy egy tehénben (komoly).

2021. okt. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Ha ennyi megráz, akkor nem neked való ez a szakma. Történnek sokkal durvább dolgok is...
2021. okt. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Milyen cifrább dolgok vannak még? Nem csak kisállatorvosnál. Bele se merek gondolni...:/

2021. okt. 15. 20:05
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd Dr Pol állatklinikáját...ott vannak durva részek.


Egyébként mi lett volna jobb? Ha megszületnek a macskák, és a tulaj élve elássa őket? Vagy agyonüti? Esetleg vízbe fojtja? Vagy csak zsákba kötve a szemétbe dobja?

2021. okt. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Előttem már leírták, hogy ez teljesen normális dolog.


Téged mi borzasztott el benne?

2021. okt. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!