Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Elaltattam a macskáját?

Tegnap találtam az árokban egy elütött macskát. A hátsó lábai, farka érzéketlenek voltak. Hazavittem, adtam neki fájdalomcsillapítót ma reggel első utam a dokihoz vezetett. Kiderült, hogy ketté tört a gerince, sem járni, sem üríteni nem tudott. Az orvos megnyomkodta a hasát és dőlt belőle a vér és a pisi. Az eutanáziát javasolta, én pedig kis hezitálás után igent mondtam rá. :(

Nemrég pedig meglett a gazdája, láttam Facebook-ján rengeteg képet a macskáról, látszik, hogy nagyon szerette. Ha tudom, hogy meglesz a gazdi, nem altatom el, de így meg olyan rosszul érzem magam. Nemsoká elmegyek hozzá, személyesen beszélni, de azt sem tudom mit mondjak. Olyan rossz, hogy helyette döntöttem a sorsáról. :(

Olyan szívesen megmondanám neki, hogy nem ér ennyit a csavargás, vigyázni kellett volna rá.

Keress kérdéseket hasonló témákban: macska, baleset, állatorvos, eutanázia, altatás

júl. 9. 18:22  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
Mindenképp el kellett volna altatni, jól döntöttél, biztos meg fogja érteni.

A válasz 96%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/24Időpont júl. 9. 18:26 Privát üzenet
Ne érezd rosszul magad, szegény cicának ez volt a legjobb, nem tudhattad, hogy előkerül a gazdi, nem hagyhattad szenvedni szegényt. Ő sem tehetett volna mást.

A válasz 95%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/24Időpont júl. 9. 18:27 Privát üzenet
Megdöglött volna mire eljuttatod a gazdájához. Ne hibáztasd magad,ő se tudott volna semmit kezdeni vele.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/24Időpont júl. 9. 18:40 Privát üzenet

A gazdi hálás lehet neked, hogy bevállaltad helyette ezt a nehéz feladatot. Mondd el neki, hogy mi történt, ha még nem tudja, vagy még mindig keresi a cicát.

Ha költségeid merültek fel a történtekkel kapcsolatban, beszéld meg vele ezt is nyugodtan!

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/24Időpont júl. 9. 19:01 Privát üzenet
Helyesen cselekedtél. Ne érezd magad rosszul!

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik.
# 5/24Időpont júl. 9. 19:27 Privát üzenet
Nem cselekedtél rosszat. Kérlek írd meg mi történt.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/24Időpont júl. 9. 19:35 Privát üzenet

Nemrég a saját macskámat altattam el. Gyógyíthatatlan beteg volt és a végén már csak szenvedett. Nagyon nehéz ez, de sajnos muszáj meghozni a döntést.

Elaludni még mindig jobb, mint folyamatosan fájdalmakat atelni és abba belehalni.

Bármennyire is fájna, én hálás lennék, hogy egy idegen vette a fáradságot és elvitte dokihoz. Jól döntöttél szerintem, gerinctöréssel nem hiszem, hogy volt más út.

Egyébként igazad van, hogy jobb lett volna bent tartja. Szörnyű fájdalmai lehettek

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/24Időpont júl. 9. 20:02 Privát üzenet
Utolsó ez most komoly? Kérdező ne érezd magad rosszul, helyesen cselekedtél.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/24Időpont júl. 9. 20:03 Privát üzenet
Bocdamat utolsó előttinek írtam, csak jött meg egy válasz.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/24Időpont júl. 9. 20:04 Privát üzenet

Szerintem menj el hozzá, meséld el neki, hogy elütve találtad (csak hogy ne keresse és várja) ilyen és ilyen állapotban, elvitted orvoshoz, de az orvosnál a váróban elpusztult.

Az altatás részt hagyd ki, mert gyakorlatilag mindegy, a macska úgyis elpusztult volna még aznap, csak iszonyú kínok között és hátha a gazda is olyan elmebeteg mint itt az egyik előző hozzászóló.

A válasz 58%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/24Időpont júl. 9. 20:20 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az ismerősöm veszélyezteti a macskáját?
Hogy lehet megtanitani a testvérem macskàjàt arra hogy hagyjon engem békén amikor eszek?
Elvinnéd a szomszéd macskáját beoltatni ebben az esetben?
Mit csináljak, ha nem bírom a párom macskáját? Már az első alkalommal megharapott, pedig nem bántottam, sőt normálisan viselkedem vele mindig. A macska viszont folyton...
“Elloptam” valaki macskáját, mit csináljak?
Hogy hívták Cleopátra macskáját?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!