Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elmesélnétek, hogy ti hogyan...

Elmesélnétek, hogy ti hogyan éltétek meg a cicátok elaltatását?

Figyelt kérdés
Szerintem ez az ember egyik legszörnyűbb rémálma, hogy egyszer sor kerül rá, és nehéz meghozni a döntést, hogy mikor engedjük el. Én lehet elhamarkodtam?;( Rákos lett 17 évesen áttétes, menthetetlen... két három hónapot jósoltak neki, két hónap múlva, már nyitott szemmel próbált aludni, és vérezgetett a szája, sovány volt, de étvágya volt. Mikor eldöntöttük, hogy el visszük szegény akkor is épp tápozott, megvártuk míg jól lakik és vittük. Korai volt? Veletek, hogy volt ez? Annyira hiányzik;(((...

2017. febr. 17. 16:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
És még amit szégyellek, hogy felnőtt létemre nem volt erőm bemenni vele a rendelőbe elbúcsúzni, anyukám ment be. Nektek volt annyi lelkierőtök, hogy ott legyetek amíg elalszik?
2017. febr. 17. 16:31
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám 21 évesen, egyik napról a másikra lerobbant. Elvittem haverdokihoz. Bekötöttek neki infúziót és egy külön helységben leültünk. Itt töltöttünk 3 órát, összebújva, szemből egymás arcát támasztva.

Haverdoki jött, ultrahang: rákos belül mindene. Adjunk neki 3 napot!

Azonnal döntöttem, nincs három nap , hanem most, azonnal!!!

Haverdoki mindenkit kiküldött, ő is kiment 5 percre, de mikor hallotta, hogy üvöltve sírok, bejött, elvette a cicát - aki csurom víz volt a patakzó könnyeimtől- és elaltatta tőlem fél méterre, 20 másodperc alatt. Vittem gyolcsot, szakszerűen beletekerték. Innen képszakadás.... sítram az autónál, úgy segítettek be, sírtam hazafelé is, és a férjem bömbölve várt. Felmentünk az erdőbe, és pikk-pakk eltemettük, ráhúztam az avart is, nincs itt kérem semmi látnivaló!

Hazaértem, vettem be nyugtatót és a férjemmel elpakoltattam az összec cuccát.

Mindez bő két éve volt és még mindig nagyon fáj!

2017. febr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok: nem volt korai. Ha szeretted, jól tetted, hogy döntöttél. 42/N
2017. febr. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Potyognak a könnyeim, annyira megható ahogy leírtad;((( sajnálom a cicádat.
2017. febr. 17. 17:35
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem volt korai.Őt is és magadat is sok szenvedéstől kímélted meg.Utólag én is úgy érzem,h előbb kellett volna.Előtte nap még kapott infúziót,h jobban legyen,de mikor haazértünk minden kijött belőle és véres is volt.Nem volt kérdés,h másnap megyünk,de már utoljára.Elmondtam neki,h másnap megyünk és örökre elfog aludni,de már semmi sem fog fájni.Akkor már vagy 2hete nem dorombolt és nem is pusziszkodott,de akkor megint dorombolt és puszit is kaptam.És még most is sírok miközbe leírom.
2017. febr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szegény cica;((( Nagyon szomorú;( Kedves vagy és erős, hogy meghoztad a döntést.
2017. febr. 17. 18:07
 7/14 anonim ***** válasza:
Köszi.Asszem,h azoknál akik nagyon szeretik a cicájukat eljön egy pont amikor már könnyű meghozni ezt a döntést,mert nem akarják,h tovább szenvedjen a kedvencük.Ő egy nagyon különleges cica volt és azóta is Ő a legkedvesebb nekem,de mind a kettőnknek jobb volt,h elengdtem.És te is jól döntöttél.Hosszú élete volt és az alapján ahogy írsz nagyon boldog is.
2017. febr. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!!! Kedves vagy!!!
2017. febr. 17. 21:51
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a cicádat! Nem volt korai a döntés. Nagyon szép kort megért, szerencsés cica, jó sora volt. :(


Az én cicámat 2 hete altatták el. A nyáron lett volna 8 éves. :( Veseelégtelensége volt.

Én elég későn hoztam meg a döntést. Decemberben derült ki nála a dolog, az orvos már akkor altatta volna. De akkor nem engedtem, inkább adtam neki a gyógyszert és kapott diétás tápot is. Úgy tűnt, használ, és volt még néhány boldog hete. Január végére viszont már annyira leromlott az állapota, hogy enni és inni sem akart magától, csak úgy nyomtam bele fecskendőből mindent. De már az is csak fájdalmat okozott neki, mert tele volt fekélyekkel a szája. Csont és bőr volt már. Úgyhogy egy este elvittem. És ott voltam vele végig a rendelőben. Simogattam és beszéltem hozzá, mialatt szépen elaludt.


Ott is zokogtam, nem szégyelltem a könnyeimet. Még most is sírok, ahogy ezt írom. Már 2 hete, de még mindig beleőrülök, úgy fáj, hogy már nincs itt. Azt hittem, idővel könnyebb lesz, de sajnos nem, csak egyre jobban hiányzik. Nem átlagos cica volt, teli szeretettel és ragaszkodással. 4 hónapja vettem még csak magamhoz, de már 8 éve ismertem. (Nálunk született és nevelkedett.) Az valamelyest vigasztal, hogy az anyukája (12 éves) még most is velem van, őt elkerülte ez a betegség. De összeszorul a szívem, ha rágondolok, hogy a kicsim már nincs itt. Még mindig látom magam előtt, ahogy a kedvenc foteljában fekszik és nyugodtan pislog rám, mintha a világon minden a legnagyobb rendben lenne. Ha rágondolok, hallom a nyávogását, dorombolását, érzem a szőre illatát és tapintását. Látom, ahogy jön felém, szépen lassan, kényelmesen sétál. Az etetőtálkához is odaballagott néha-néha, és elropogtatott egy-egy falatot. De ha nyílt a szekrény, ahol a jutalomfalat van, akkor nem habozott, rögtön ott termett.

A lakás azóta is úgy áll, ahogy ő "hagyta". Kint van a tálkája, a fekhelye és a kedvenc fotelje is a helyén. A fényképe pedig a falamon, az ágyam fölött.


Még most sem bírom felfogni és elviselni, hogy már nincs itt. Nem tudom, hol van és mi van vele, boldog-e vagy nem. És ez a legszörnyűbb. Ami pedig a legjobban fáj, hogy még nagyon fiatal volt, sok szép, boldog éve lehetett volna mellettem, de az élet kegyetlen és nem kímél senkit sem, neki csak 4 hónap jutott itt velem, és az se volt olyan boldog és felhőtlen, mint az azelőtti 7 éve az udvaron.


Már visszavonnék minden szidó szót, és dühös kiáltást, ami egy-egy rosszaság kapcsán elhangzott. De már nem lehet, sajnos. Most azt kívánom, bár lettem volna vele türelmesebb és engedékenyebb, és bár ne akartam volna az összes szabályt betartatni vele. Remélem, attól még, hogy olykor szigorú és igazságtalan voltam vele, tudta, hogy szerettem és még most is szeretem őt, és borzasztóan hiányzik. A világ nélküle már nem ugyanaz a hely számomra. Ő elment, és elvitt egy darabot a szívemből. Bár kívül erősnek látszódom, de belül apró darabkákra törtem. Csak sírok és sírok, ha látok róla egy képet, és ha rágondolok, lepereg előttem az egész élete, a boldog pillanatai legfőképp. Mit hogy csinált, mit szeretett, és minden egyéb vele kapcsolatban.


És rettegek a pillanattól, amikor majd annyira elhalványultak már az emlékeim róla, hogy nem fogom tudni felidézni a hangját, a szőre illatát és a csodálatos személyiségét. Kívánom, hogy ez sose következzen be.


Nincs még egy olyan cica mint ő volt. Örökre emlékezni akarok rá, minden egyes mozzanatára és lélegzetvételére. Még akkor is, ha épp olyan elviselhetetlenül fog fájni, mint most. De legalább úgy érezhetném, hogy még mindig itt van velem.

2017. febr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Huhhh...;;;(((((( bocsáss meg a helytelenül írok vagy nem tudom, de még most is sírok, borzasztóan sajnálom a cicád, és ne aggódj mindíg emlékezni fogsz a kis hangjára, bundija illatára tapintására;((( jó gazdija voltál különben ezt most nem írtad volna le, hogy mennyire hiányzik. Ő is tudja ezt. Ö várni fog rád, s mikor ujra találkoztok mindent elmesélhetsz majd neki. "Ez egy hosszú nap volt nélküled barátom, ha ujra látlak mindent elmesélek neked" Win Khalifa
2017. febr. 18. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!