Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 10hetes brit cicánk...

Van egy 10hetes brit cicánk és már 2 hete erősen csipásodik illetve könnyezik a szeme. Mivel ápolhatnám a szemét?

Figyelt kérdés
Alvás után alig tudja kinyitni szegény úgy becsipásodik.Próbálkoztunk kamillával de nem nagyon segített.Ha nem válik be semmi kénytelenek leszünk a dokinál kikötni.
2010. szept. 2. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a kamilla sem használ,akkor inkább a doki ajánljon valamit mint itt valaki!
2010. szept. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Két hete nem javul és még nem bírtad elvinni orvoshoz? Most itt mit vársz, csodát teszünk?
2010. szept. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én Tetran kenőccsel szoktam kenegetni az enyémnek a szemét.De szerintem vidd orvoshoz, két hét alatt nem tudtad??
2010. szept. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne a teszkós kamillát vedd, hanem a herbáriásat!


Amúgy meg ha 1,5 dl forró vízbe beáztatsz 2 filter kamillateát, és langyosrahűlés után vattát belemártod, majd lemosod a cica szemét az használni fog!


Max lemosod minden nap. Nem tart sokáig. Általában másnap már kevesebb rajta csipa.


A kamillás lemosás helyrehozta a cica szemét olyankor is, amikor az anyja kőzetgyapotba fektette.

A szeme körül az a milliméter vastag szemhéj fél centisre dagadt, és vörös volt. Egy hét és szépen helyrejött!

2010. szept. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a kamilla nem húzta le, akkor nem holmi irritáció okozza a csipásodást, hanem egy jó kis kötőhártya gyulladás. Antibiotikummal kell kezelni. Nem is értem, hogy nem vitted még orvoshoz. Oltások miatt most amúgy is gyakori látogatónak kellene lenned az orvosnál még ennyi idős korban.
2010. szept. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!