Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes kizárólag benti...

Érdemes kizárólag benti macskát chippeltetni?

Figyelt kérdés
2021. okt. 24. 08:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%
Ha kizárólag benti akkor felesleges mert úgyse tud elmenni.
2021. okt. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Igen. Ő is elveszhet, ha kiszökik az ajtón, vagy mondjuk szétesik alatta a hordozó, amikor orvoshoz viszed (ismerősömmel ez történt).
2021. okt. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
16%
Azért ha az ajtón kiszökik vissza megy, de ebben a kosarasban van valami.
2021. okt. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan menne vissza, ha zárva az ajtó? Nem kezd az ember emiatt éjjel-nappal nyitott ajtóval élni. Vagy valamitől megijedve elszalad a cica, és nem talál vissza, hisz sose volt kint.
2021. okt. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
7%
A macska szinze mindenhonnan vissza talál. Nem kell kint lennie, hogy visszatalálljon.
2021. okt. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem felesleges.

Ha vigyázol hogy ne tudjon kiszökni (macskabiztos ablakok, macskaháló, ha kimégy az ajtón akkor ügyelsz rá, nem hagyod nyitva a bejárati ajtót stb) akkor minek?

Orvos meg gondolom nem nyitott ajtónál rendel.

2021. okt. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy nagy összeg, viszont baj esetén jól jöhet. A mienk is chipet kapott, pedig panel macska.
2021. okt. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

#5 a macska akkor talál vissza ha ismeri a környéket. Egy benti macska amelyik soha nem volt kint, nem ismeri a környéket, megijed és elszalad.

A chipnek hátránya nagyon nincs. Viszont előnye, ha elkóborol, és megtalálja valaki, elég sokan elviszik leolvastatni, hátha van benne. Ha van benne chip hivatalosan is a tiéd, tudni fogják hogy téged kell hívni, benne van a rendszerben a telefon számod és a címed is.

Bárkivel előfordulhat, hogy kiszökik a cica.

2021. okt. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalat, már majdnem 2 hónapja szökött ki az ajtón, az ivartalanított fiú cicám, chip nincs benne, mert sosem hittem volna, hogy ez velünk megtörténhet. Hát tessék, ha megtalálom valaha, biztos, hogy első lesz a chip. Ezekután az összes többi macskám is, hiába benti, megkapta a chipjét. Ahogy mondják, nem nagy összeg, de nagyon is fontos egy benti cicának is!
2021. okt. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
Sokat dilemmáztam már ezen. Nekem egy kijárós benti cicám van (ő kinti volt korábban, ezt szokta meg, próbáltam beszoktatni, de nem bír megmaradni bent), meg egy csak benti. Mindkettő oltott, a kijárós ivartalanított, a benti csak azért nem, mert még kicsi, de ő is lesz. Az én ellenérvem az, hogy vidéken élünk, itt konkrétan SENKINEK nem jut eszébe egy macskában chipet keresni. A kutyáknál ugye elvileg kötelező (elvileg...), náluk azért már csak megnézi az ember, de én olyat még nem tapasztaltam sajnos, hogy cicánál bárkiben is felmerült volna, hogy nézzük meg a chipjét. Múltkor kérdeztem erről az állatorvost, ő is azt mondta, hogy a pesti rendelőjében előfordul, hogy nézetik, itt a környéken még sosem próbálták. Ugyanakkor motoszkál bennem a gondolat, hogy mi van, ha mégiscsak ez segítene bármelyiküket megtalálni.
2021. okt. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!